Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz idén is ezért fogja...

A Fidesz idén is ezért fogja megnyerni a választásokat?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodtam mostanában egyrészt azon, hogy kire szavazzak, másrészt pedig, hogy miért nyerte meg a Fidesz sorozatban a választásokat és ha esetleg most is megnyeri, az miért lesz. Természetesen felsoroltam minden pozitívumot és negatívumot is, ami az eszembe jutott, de túl sok lett, így mindent nem írok le, de nézzünk néhányat. Először is leszögezném, hogy ez nem propaganda írás, egyszerűen csak kíváncsi vagyok a véleményetekre, legyen az bármilyen.


Kezdeném a negatívumokkal. Szerintem a legtöbb embert a korrupciós botrányok zavarják. Mind a kivándorlás, mind az elértéktelenedő forint vagy a stadion építés csak másodlagos.


A pozitívumokból többet sorolnék, mivel a kérdés az, hogy mivel nyeri meg idén is a FIDESZ a választásokat, amennyiben megnyeri. Szerintem egyébként meg fogja. El is mondom, hogy miért.


Kezdeném mindjárt Orbán Viktor személyével. A jelenlegi miniszterelnök, egy olyan személyi kultuszt tudott zseniális módon maga köré építeni, amit szinte lehetetlen lebontani. Hihetetlenül megtalálta a közös nyelvet a komcsiktól, továbbà nem csak az elmúlt 8, de a korábbi 40 évtől besokallt és a régi rendszer(ek)ből kiábrándult emberekkel. Egyszerűen elképesztő módon szót ért velük. Rengetegen hisznek benne, és ez biztonságot nyújt nekik. Nem tudom, hogy ezt hogyan érte el, de szerintem erre születni kell, ez egyszerűen a személyiségéből fakad.


A másik pedig, hogy soha ilyen életszínvonalon még nem élt az átlag magyar és ez a Fidesz kormányzása alatt lett így, a 2010-es évek közepe és vége felé. Még egyszer, az átlagot értem, az átlag dolgozó, termelő, rendesen fogyasztó embereket.


Folyamatosan emelik a béreket, a legtöbb szegmensben már megtörtént, kaptak juttatást a rendőrök, kórházi dolgozók, a szociális szféràban is ha jól tudom, most jönnek a katonák és szerintem a tanárok is fognak kapni idővel.


Támogatják a családokat, a vállalkozásokat, felújítják az iskolákat, tornatermeket, üzemek, termelő egységek létrejöttét segítik elő, külföldi beruházásokat hoznak tető alá, heti szinten adnak át valamit, amiről ügye általában be is számol a közmédia. Ezt látják az emberek és érzik azt is maguk körül, hogy élhetőbb lett az élet, többet tudnak költeni és valljuk be, a legtöbb embernek ez számít. A megtakarítás a magyarok többségét eddig sem érdekelte és ezután sem fogja, mert egyrészt sem takarékos nép nem vagyunk, sem pedig mértéktartó és nem is tudjuk, hogyan kell, mivel az évtizedek során nem is volt rá lehetőségünk a mindennapi túlélés során. Összességében tehát szerintem idén is marad a kisebbik rossz felfogás mentén történő ikszelés és szemet hunyàs a korrupcióval kapcsolatban, a másik is lopna alapon. Szerintem ezért fog nyerni idén is ez a kormány.


Hogy látjátok? Szerintetek is többek között ezért nyert a Fidesz az elmúlt időszakban és ezért fog nyerni idén is?



2022. febr. 6. 08:51
1 2
 11/15 b95 ***** válasza:
29%

Orbán személyi kultusza abból fakad, hogy hihetetlenül manipulatív személyiség.

Mindenkinek próbál megfelelni, és olyan dolgokat mondani, ami nem ütközik az emberek elképzeléseivel, legalábbis olyan értelemben, hogy egy olyan alternatív valóságot épített fel a hosszú évek alatt, amit ha elhiszel neki, akkor mindenre ad egy egyszerű magyarázatot, ami ha még ráadásul le is veszi a terhet az emberek válláról, az külön jó.

Az emberek (egy része) nem akarja megérteni a világot és a valóságot, csak az lényeg, hogy neki egy kicsit jó legyen, de ezért ne kelljen semmit tennie, mert majd jön a cáratyuska, és elhiteti vele, hogy egy kicsit jó lett neki, de ha mégsem, akkor is van megoldás, mert mindig találnak valami ellenségképet, akinek a nyakába lehet varrni maradéktalanul minden rosszat.


Erre jó példa az, amit a második érvként írsz, miszerint soha nem volt ilyen magas az életszínvonal itthon.

Elképzelhető, hogy te ezt így éled meg, ezt én nem is szeretném kétségbe vonni.

Azt viszont meg kell értened, hogy akkor ez azt jelenti, hogy te és a környezeted szerencsés helyzetben van. Ezt viszont hülyeség kivetíteni az egész országra, ugyanis a társadalmi egyenlőtlenség is soha nem látott méreteket öltött az elmúlt évek során, nem függetlenül attól, hogy a kormány az égvilágon nem tett semmit a folyamatok ellensúlyozása érdekében.

Már megbocsáss, de az, hogy a felső 20% sokkal jobban él, marhára nem segít a maradék 80%-on, akik meg ennek az árát fizetik meg, és sokkal rosszabbul élnek.

Az alsó 40% egyenesen mélyszegénységben él. Ez 4 000 000 magyar ember, akik az Orbán rendszer nettó vesztesei.

Az, hogy emellett mondjuk támogatják a 7 személyes autók vásárlását, és azok kapnak ingyen pénzt az államtól, akik anélkül is meg tudnák fizetni az autózást, de hülyék lennének nem élni a kedvezménnyel, ha már jár, hát finoman szólva is cinikus, de inkább vérlázító.

Természetesen aki a rendszer nyertese, az örül magának, hogy van lehetősége élvezni a rendszer előnyeit, és nem agyal olyanokon, hogy ez igazságtalan azokkal szemben, akik mondjuk egy rollert sem tudnának megvenni, nemhogy egy tizen milliós autó önrészét, mert letudják annyival, hogy ők a maguk hibájából tartanak ott, ahol.


A béremeléshez meg annyit, hogy ha folyamatosan nő a kereslet, de a kínálat meg változatlan, az egyenes út az inflációhoz.

És ezt még pluszban rengeteg egyéb folyamat is erősíti öngerjesztően, szóval ebben sincs semmi köszönet, csak megint az van, hogy az egyén azt érezheti, hogy kicsit jobb neki, de hogy ennek hány ember fizeti meg az árát, azt már leszarja, mert nem az ő dolga.


Vagy ott vannak a családtámogatások, illetve adókedvezmények, amikkel hasonló a probléma.

Akinek jóval magasabb a fizetése, az értelemszerűen jóval több pénzt kap, ha ugyanazt a mértékű adókedvezményt kapja meg, mint az, akinek mondjuk negyed annyi a fizetése. Mire fel? Annyiszor több gyereket nevel fel? Kötve hiszem.

Ha valaki mondjuk keres 1 milliót, és megkapja az SZJA mentességet, az jóval több pénzt jelent számára, mint az, aki a 200 ezres fizujához kapja meg ugyanezt.

Ez tovább növeli a társadalmi egyenlőtlenséget.

Sokkal hasznosabb lenne az az elv, hogy aki sokat keres, az sok adót fizessen, aki keveset, az pedig kevés adót, de mellette mindketten jogosultak ugyanazokra az ellátórendszerekre, legyen az oktatás, egészségügy, infrastruktúra, vagy bármi.

Aki gazdag, annak nem kenyérre kell az a vagyon, ő többet tud nélkülözni belőle, így logikusabb lenne az, hogy a nagy országos, közös költségekből is nagyobb részt vállaljon.


Csak sajnos ebben az országban az ügyeskedés és a kiskapu keresés az erény, az úgynevezett magyar virtus, és senki sem abban gondolkozik, hogy mit tud tenni, ami a közös, össz társadami érdekeket viszi előrébb, hanem csak azon a tengelyen gondolkodnak, hogy hogyan legyen nekik jó, míg mindenki más le van tojva.


Remélem, nem untatlak meg nagyon a rengeteg szövegelésemmel, de muszáj kifejtenem, hogy ami az Orbán rendszer sikerei, azok többnyire hamis illúziók, amiket mindig másokkal fizettetnek meg.


Ilyen a rezsicsökkentés is, ahol a különbözetet a vállalkozókkal fizettetik meg, akik pedig beépítik azt az árakba, hiszen az az egyetlen bevételi forrásuk, mi másból kellene tudniuk fedezni azt?

Az egyszerű ember annyit lát, hogy a számlája picit olcsóbb lett, de az már nem érdekli őt, hogy cserébe minden drágább, mert arra is van bombabiztos magyarázat, a mocskos nyerészkedő kereskedők miatt van, tessék őket utálni, az Orbán az hibátlan, ő csak jót akart, arról nem tehet, hogy a szemét kereskedők keresztbe tesznek neki. :) Ugye, mennyire nevetséges? Mégis ez a rendszerük lényege.


Oké, most már leállok, jóccakát. :D

2022. ápr. 3. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
30%
Nem, idén szerencsére elveszti.
2022. ápr. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező kommentjében sok lényeges van,ami érdemes egy pillanatra elgondolkodni.

Többször hallottam én magam is, hogy itt az elmúlt években azért elég nagy viszonylagos jólét alakult ki,szemben sok ellendrukker véleménnyel.

Azt most nem akarom részletezni,hogy ez mi miatt lehetett így,de az biztos,hogy ezt a nép felé ki kellet közvetíteni,magyarán ennek a lehetőségét meg kellett teremteni. Ezt ne felejtsük el.

Ezt nem szabadna elvitatni,és aki azért átgondoltan tudott beruházni,figyelte a támogatásokat,és próbált élni a lehetőségekkel és nem csak élt a "nagyvilágban",és felélte a jövedelmét az valóban tudott gyarapodni. Szerintem ez vitathatatlan.

Igen,ezért nyerhet is a Fidesz,de nem biztos hogy nyerni is fog.

2022. ápr. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
#13 Pedig nagyon úgy néz ki, a szavazatok 67,29 %-os feldolgozottságnàl...
2022. ápr. 3. 22:43
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

A választásokat megnyerte a Fidesz KDNP!

Aki nem hiszi járjon utána!

Én előre szóltam a 10 & voltam!

2022. ápr. 4. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!