Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz idén is ezért fogja...

A Fidesz idén is ezért fogja megnyerni a választásokat?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodtam mostanában egyrészt azon, hogy kire szavazzak, másrészt pedig, hogy miért nyerte meg a Fidesz sorozatban a választásokat és ha esetleg most is megnyeri, az miért lesz. Természetesen felsoroltam minden pozitívumot és negatívumot is, ami az eszembe jutott, de túl sok lett, így mindent nem írok le, de nézzünk néhányat. Először is leszögezném, hogy ez nem propaganda írás, egyszerűen csak kíváncsi vagyok a véleményetekre, legyen az bármilyen.


Kezdeném a negatívumokkal. Szerintem a legtöbb embert a korrupciós botrányok zavarják. Mind a kivándorlás, mind az elértéktelenedő forint vagy a stadion építés csak másodlagos.


A pozitívumokból többet sorolnék, mivel a kérdés az, hogy mivel nyeri meg idén is a FIDESZ a választásokat, amennyiben megnyeri. Szerintem egyébként meg fogja. El is mondom, hogy miért.


Kezdeném mindjárt Orbán Viktor személyével. A jelenlegi miniszterelnök, egy olyan személyi kultuszt tudott zseniális módon maga köré építeni, amit szinte lehetetlen lebontani. Hihetetlenül megtalálta a közös nyelvet a komcsiktól, továbbà nem csak az elmúlt 8, de a korábbi 40 évtől besokallt és a régi rendszer(ek)ből kiábrándult emberekkel. Egyszerűen elképesztő módon szót ért velük. Rengetegen hisznek benne, és ez biztonságot nyújt nekik. Nem tudom, hogy ezt hogyan érte el, de szerintem erre születni kell, ez egyszerűen a személyiségéből fakad.


A másik pedig, hogy soha ilyen életszínvonalon még nem élt az átlag magyar és ez a Fidesz kormányzása alatt lett így, a 2010-es évek közepe és vége felé. Még egyszer, az átlagot értem, az átlag dolgozó, termelő, rendesen fogyasztó embereket.


Folyamatosan emelik a béreket, a legtöbb szegmensben már megtörtént, kaptak juttatást a rendőrök, kórházi dolgozók, a szociális szféràban is ha jól tudom, most jönnek a katonák és szerintem a tanárok is fognak kapni idővel.


Támogatják a családokat, a vállalkozásokat, felújítják az iskolákat, tornatermeket, üzemek, termelő egységek létrejöttét segítik elő, külföldi beruházásokat hoznak tető alá, heti szinten adnak át valamit, amiről ügye általában be is számol a közmédia. Ezt látják az emberek és érzik azt is maguk körül, hogy élhetőbb lett az élet, többet tudnak költeni és valljuk be, a legtöbb embernek ez számít. A megtakarítás a magyarok többségét eddig sem érdekelte és ezután sem fogja, mert egyrészt sem takarékos nép nem vagyunk, sem pedig mértéktartó és nem is tudjuk, hogyan kell, mivel az évtizedek során nem is volt rá lehetőségünk a mindennapi túlélés során. Összességében tehát szerintem idén is marad a kisebbik rossz felfogás mentén történő ikszelés és szemet hunyàs a korrupcióval kapcsolatban, a másik is lopna alapon. Szerintem ezért fog nyerni idén is ez a kormány.


Hogy látjátok? Szerintetek is többek között ezért nyert a Fidesz az elmúlt időszakban és ezért fog nyerni idén is?



2022. febr. 6. 08:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
38%
A fideszt idén a nép kivágja.
2022. febr. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
52%
2022. febr. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%

Idén visszatér a régi nóta!😊

[link]

Ugye emlékszünk még?

2022. febr. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
48%
Idén sztem vesztenek, nem hiába megy az osztogatas, gondolom a számok nem úgy állnak ahogy szeretnék.
2022. febr. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
64%

Ezeknek a pozitívumoknak a nagy része, amiket felsoroltál, az EU-s pénzáramlás és az EU-s gazdaságpolitika miatt történt.


Annak ellenére, hogy mindkét oldal azt kiabálja a másikra, hogy kiárusítja az országot a multiknak, az igazság az, hogy a magyar gazdaság önmagában életképtelen lenne. Ennek sok oka van, nem is ez a lényeg, hanem az, hogy amíg egy műanyag poharat a magyar legyárt 50Ft-ból, a kínai meg a vietnámi 15Ft-ból, addig nincs miről beszélni. (Zárójelben: pontosan ezért tartják évek óta mesterségesen alacsonyan a forint árfolyamát, mert ez a multiknak nagyon jó.)

Lehet csinálni olyan dolgokat, mint az ellátási lánc rövidítése, tehát egy adott terméket a lehető legkevesebb közbeeső szereplőn át beszerezni, és ki lehet kötni azt is, hogy lehetőleg magyar termelőktől szerezzék be az árut az áruházláncok. De az áruházláncok nem fogják lábon lőni magukat, ha a Mizotól 120Ft-ért kapják a tejet, a szlováktól meg 90Ft-ért, akkor elsősorban onnan fogják beszerezni.

A lényeg az, hogy mindehhez kell egy erős, közös, jogilag harmonizált gazdaságpolitika, anélkül nem működik.


A másik dolog, a villággazdasági növekedés és az EU-s támogatások. A világgazdaság növekedése húzza magával a Magyar gazdaságot is, az EU-s pénzekről pedig lásd itt: [link]


A 2020-as évben Magyarország 6,1 milliárd eurót kapott az EU-tól, és 1,5 milliárdot fizetett be az EU-ba. A kettő különbsége 4,6 milliárd euró(!), azaz 4 600 000 000 euró, ami kb. 1 632 592 900 000 forint. Ha ezt most elosztod 365-tel, az jön ki, hogy naponta 4 472 857 260 Ft-ot, azaz 4,4 milliárd forintot kaptunk az EU-tól 2020-ban. Naponta.

Ennyi pénzből egész Szomáliát fel lehetne húzni Kanada szintjére. És ehhez semmi különöset nem kell csinálnunk, csak betartani az EU-s jogszabályokat.


Ekkora összegből egyáltalán nem meglepő, hogy fejlődik az ország, sőt, sokkal komolyabb fejlődés lenne az elvárható!

2022. febr. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%

"A másik pedig, hogy soha ilyen életszínvonalon még nem élt az átlag magyar és ez a Fidesz kormányzása alatt lett így, a 2010-es évek közepe és vége felé. "


Az ugye megvan, hogy a fidesz kifogott egy 10 éves konjunktúrát, amikor ömlött be a pénz, amit csak szét kellett osztani, és nem az ő teljesítményük ez?

2022. febr. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
41%
Remélem, hogy veszíteni fog a Fidesz.
2022. febr. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#5 "A másik dolog, a világgazdasági növekedés és az EU-s támogatások. A világgazdaság növekedése húzza magával a Magyar gazdaságot is..."


Ezen egyébként én is gondolkoztam, hogy egy egyetemes fellendülés volt tapasztalható akkor a világon, ami külön kedvezett a Fidesznek, nem beszélve a rengeteg Uniós forrásról. Elvégre a válság után kerültek hatalomra, amikor is számítani lehetett arra, hogy pozitív irányba változnak majd a dolgok globális szinten.


#6 Persze, én nem állítom azt, hogy ez kizárólag a Fidesz érdeme és ezt szerintem mindenki tudja ebben az országban.

2022. febr. 6. 10:06
 9/15 anonim ***** válasza:
48%

Kérdező,

a Fidesz a sorozatos győzelmeket az ellenzékének köszönheti. Ott ül az ellenzék padosoraiban az a brigád, akik még a világválság előtt, 2006-ban arról beszéltek, hogy elkxrták, és már azt sem tudják, mit adóztassanak meg, mert annyira nagy a baj. Ott ül az ellenzék padsoraiban az a Jobbik, akik össze akarták írni a zsidókat a parlamentben, akik Holokauszt-emlékművekbe köpdöstek bele, akik karlengetős fotókat posztolgattak, akik 10 évig orrba-szájba zsidóztak, cigányoztak. Ez a két undorító párt alkotja az ellenzéki összefogás magját. Én nem tudom, hogy aki megélte az utóbbi 20 évet, az hogyan képes ezekre szavazni. Nem értem, hogy mitől lennének ők jobbak, mint a mostaniak? Amíg politika lesz, addig korrupció is lesz, ez tehát nem érv. Az, hogy most az ország számai hogyan állnak, nem magyar specialitás, Európa leggazdagabb országai is szarban vannak (lásd Ausztriában nagyobb államadósság, mint nálunk), természetesen a járvány miatt.

Nem szaporítom a szót, a lényeg, hogy semmivel sem jobbak ők, mint a Fidesz, és azok után, amit a baloldal művelt a 20. században, meg azután is 2002-2010 között, arra jót nem lehet mondani.

2022. febr. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%

1.

Meg kell nézni a filmet!

Elk.rtuk!

Milyen esélyekkel indulnak a politikusok?

2.

Az Unibet fogadóiroda 1,13-as oddsot ad Orbán Viktor, 4,75-ös oddsot ad Márki-Zay Péter miniszterelnökségére való fogadás esetében. A Fidesz-KDNP kapcsán 49% feletti eredmény megtippelése esetén 1,95-ös, 49% alatti eredmény megtippelése esetén 1,75-ös oddsot kínálnak. Az ellenzék, vagyis az Egységben Magyarországért esetében ez 2-es, illetve 1,72-es oddsot jelent.

2022. ápr. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!