Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » MZP szerint "Igenis érezni...

MZP szerint "Igenis érezni kell az energiaár növekedést az embereknek". Ennyire emberbarát lenne az balliberális kormány?

Figyelt kérdés

MZP azt mondta a rezsicsökkentésről, amikor arról beszélt, hogy "nem maradna a jelenlegi formában a rezsicsökkentés", hogy "Igenis érezni kell az energiaár növekedést az embereknek". Ennyire emberbarát lenne MZP? Jó ez így?


https://www.youtube.com/watch?v=bzi9z4PeDHE&t=40s



2022. febr. 6. 14:21
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
89%

[tegnap 17:26]: "Azt mondja a videoban, hogy az emberek túlfogyasztanak ahhoz képest, amennyit a természet erőforrásai elbírnak. Ezért kell növelni az árat, hogy érezzék. Azt nem veszi számításba, hogy mi magyarok folyamatosan fogyunk és a nyugati ember, nyugati életszínvonala az a túlfogyasztás, ami feléli a planéta javait. Jó reggelt!"

- Magyarország is deficites biokapacitásban. Egy átlag magyar 2,92 globális hektár (gha) "Földet használ fel" évente. Magyarország területén, az erdőkön, a mezőkön, a folyókban, a tavakban, stb. évente egy magyar lakosra számítva 2,17 gha "termelődik", így a biokapacitásunkban van egy 0,75 gha-s deficit per fő, mínuszban vagyunk. Forrás: [link]


Igen, vannak sokkal rosszabbul teljesítő országok, az EU-ban a jobbak között vagyunk (ha jól látom, csak Dánia, Bulgária, Románia, Svédország és Finnország előznek meg minket, utóbbi kettő egyenesen pozitívban van a biokapacitási mérlegen). Ezzel együtt, amíg mínuszban vagyunk, van tennivaló. Egy átlag magyarnak kb. háromnegyedére kellene csökkenteni az ökológiai lábnyomát, hogy Magyarország egyensúlyban legyen.


A csökkentés pedig csak kevesebb fogyasztással oltható meg. Egyáltalán nem gondolom, hogy Márki-Zay-nak mindenben igaza lenne, sőt. De abban speciel, hogy a rezsit a fogyasztáson keresztül kell csökkenteni, messzemenően igaza van. Korszerűsítés, elektromos eszközökben, fűtésben különösen (épületek szigetelését is beleértve), jobb tömegközlekedés és kevesebb autózás, stb.


A rezsicsökkentés egy üres lózung, mindig is az volt. Őszintén remélem, azt senki nem hiszi el, hogy attól, hogy a kormány rezsicsökkentést vezetett be, Pakson olcsóbb volt megtermelni 1 kWh villamos energiát. Tehát azt valaki kifizette, mellesleg nincs abban nagy titok, hogy kicsoda: a rezsicsökkentés cechjét mi, az adófizetők álltuk (ki más, ugye?).

2022. febr. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
0%
Nem balliberális az a banda. Szerintem a tolvajlások ellenére sokkal több jó képességű szakember van a Fideszben, mint az ellenzéknél.
2022. febr. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%

[tegnap 18:43]: "Nem balliberális az a banda."

- Az a banda vállaltan nem tartozik egyik ideológiai irányvonalba se, egy Orbán-ellenes tömörülés. Amikor Márki-Zay a rezsicsökkentést ekézi, akkor ő kifejezetten jobboldali gazdaságpolitikáról beszél, a Momentum is vállaltan jobboldalibb gazdaságpolitikájú, mint mondjuk a Párbeszéd. Az a banda legalább bevallja, hogy ők egy szedett-vedett társaság politikai értelemben (nemcsak a gazdaságpolitikáról, a társadalompolitikáról, a külpolitikáról, a globalizációról is sokfélét gondolnak).


A Fidesz ellenben jobboldalinak mondja magát, ehhez képest a rezsicsökkentés egy nettó baloldali húzás, a benzinárstop (pláne a kiegészítő rendelkezésekkel) kb. a kommunizmus határát súrolja.


"(...) sokkal több jó képességű szakember van a Fideszben, mint az ellenzéknél."

- Nagy a szórás a Fideszben. Az ellenzék valószínűleg tényleg nehezen tudna felmutatni egy Palkovicsnál jobb szakembert az innováció és technológiai fejlesztések szervezésében. De egy Káslernél rosszabbat is nehezen találnának akár oktatás-, akár egészségügy vonalon.

2022. febr. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 Csabipapi ***** válasza:

. A kormány mindenhol, újság TV, Óriásplakát stb.-n, pénzt nem kímélve hirdette azt a HAZUGSÁGOT, hogy Márki-Zay Péter megszüntetné a rezsicsökkentést. A valóság az, hogy ezt az idióta kormány propaganda rezsicsökkentést, ami a legtöbbet a gazdagoknak segít, azt egy igazságosabb és nagyobb mértékű csökkentésre cserélné. HA VALAKIT ÉRDEKEL A VALÓSÁG:

[link]

2022. márc. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként könnyű sok minden rosszat elmondani Márky-Zajra de én megnéztem a Dobreves Greenpeaces ökopolitikai vitát, és bevallom, hogy jobban meggyőzött, még akkor is, hogy tudom róla, hogy egy markánsan technokrata emberről van szó...


Szigeteléssel, nyilászáró cserékkel, pl teljes ház energetikai korszerűsítéssel, tényleg többet lehet spórolni, plusz kihasználatlan a Magyarország alatt lévő termálvíz adta geotermikus energia lehetőség, emlékszem olyan 11 évesen már jártam úszás oktatásra a kisvárosunk uszodájába, aztán fokozatosan miért ne alapon olvastam, hogy termálvízzel fűtik a kis szárnyát az épületnek, ahol én sokszor pihentem...így már akkoriban megkérdeztem, a fizika szakos tanárnőmet, vagyis utána hogy lett ilyen tantárgyunk vagy talán előtte is? mert már akkor is tanított, mindegy, hogy mi lenne ha ezt használnánk fűtésre és ő nem egészen értette, mert a földgázról kezdett el beszélni... szóval keletkezett egy információ hiányból származó kommunikációs zavar...

2022. márc. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!