Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a kormány úgy véli, hogy...

Ha a kormány úgy véli, hogy tiszta választások lesznek, miért veri a víz az EBESZ megfigyelők miatt?

Figyelt kérdés

Az objektív (...) és mindig őszinte (...) origo egy terjedelmes, már-már szemrehányó cikkben csámcsogott a csúnya baloldalon, amiért EBESZ megfigyelőket kért a választásokra.


Ha minden korrektül készül lemenni, akkor nem tökmindegy, hogy itt lesznek, vagy sem? Minek ez a mókushiszti?



2022. febr. 7. 15:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
11%

#5!


A különbség az, hogy 2002-ben nagyon szoros volt az eredmény, de Fletóék mindent gyorsan ledaráltak, hogy nem lehessen újraszámolni.

2022. febr. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Mert akkor gyorsabban, ügyesebben kell dolgozniuk a sikerért?
2022. febr. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
62%

✎ tény, hogy volt, de nem olyan mértékű, ami érdemben befolyásolta volna a választási eredményeket. (6/ 2022. febr. 7. 15:27)


Még jó, hogy nem. Nemzetközi megfigyelők lesznek. Semmilyen befolyásuk nincs a választási eredményekre, akárhányan vannak.

Te is beülhetsz megfigyelőként az önkormányzati ülésre. Attól még olyan lesz egy-egy szavazási eredmény, amilyennek az ülésen elnöklő a jegyzőkönyvet vezetőnek diktálva megállapítja; akár elégedett mosollyal figyeled, akár fejcsóválva. Aztán nyilatkozhatsz az RTL Klubnak, hogy biztosan csalás volt, mert K. J. képviselő felnézett a plafonra, mielőtt megnyomta a szavazógombot.


Amellett, hogy joguk és így lehetőségük sincs arra, hogy bármi módon befolyásolják az eredményeket, azért ez a mostani „érdemben” létszám még azügyben is semmi, hogy sok helyen ott legyenek. Több mint tízezer szavazókör, több ezer helyi választási bizottság és több száz területi választási bizottság van, és az NVI-nek is számos szervezeti egysége van. Erre lesz 218 EBESZ megfigyelő.


Az Origo azért csámcsog az ellenzékiek csámcsogásán, mert azok úgy állítják be, mintha egy óriási namostaztánhúhaugyehogy!!! lenne. Látszat cselekvés, hatás nélkül. Hogy mire elég? Ott van a Szabad Európa riportja Vera Jourovával, az EB értékekért és átláthatóságért felelős alelnökével. „De ha arról kérdez, hogy egy esetleges antidemokratikus vagy tisztességtelen választás esetén lesz-e válaszlépés, akkor azt mondanám, hogy nem látom, konkrétan mit lehetne tenni.” → [link]


Aztán mindkét oldal politikusai és sajtója azoktól a megfigyelőktől idéz majd, akik nekik kedves megállapítást tesznek. Jó, hogy annyian lesznek, könnyű lesz találni megfelelőt.

2022. febr. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

"A különbség az, hogy 2002-ben nagyon szoros volt az eredmény, de Fletóék mindent gyorsan ledaráltak, hogy nem lehessen újraszámolni."


Ez mondjuk két szempontból is sántít. Egyrészt, ha szükséges lett volna, újra lehetett volna számolni. Mert megvoltak a szavazólapok. Kamu, hogy ledarálták. Másrészt akkor még nem volt Fletó. A többi stimmel...

2022. febr. 7. 16:54
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

Egyik szempontból sem sántít.

Szoros volt, újra kellett volna számolni.

Megsemmisítették a szavazólapokat, hogy ne egyen mit újraszámolni.

2022. febr. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

#15 imádom ezeket a zsigerből tagadó reakcióidat. Kilométerekről felismerlek már.

Senki nem vitatta a szoros eredményt.

Fletóra reagáltam, meg a "ledarálták a szavazatokat" kamura.


Szóval de, qrvára sántít!


A végleges eredményt kihirdette a választási bizottság, a törvényes utak lementek. Értem én, hogy szépíteni kell a múltat, de dolgozd fel: ha olyan fordul elő, amit vizionálsz, az OVB megismételtette volna a váalsztást. Minden törvényesen zajlott. Ne nézzük már egymást full hülyének, ha kérhetem!

2022. febr. 7. 18:26
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

#16!


Én is felismerlek a kamu kérdéseidről és a valóság tagadásáról, valamint a következetes mellébeszélésről.

Kihirdette a OVB az eredményt, de a szoros eredmény miatt indokolt lett volna a szavazatok újraszámlálása. Ennyit szeretett volna akkor elérni a Fidesz. De Fletóék az első adandó alkalommal ledarálták a szavazólapokat, hogy ne legyen mint számlálni.

Ilyen szoros eredménynél egy demokráciában teljesen megszokott, hogy újra megszámolják a szavazatokat, mert néhány tévesztés is változtathat a végereményen.

Az újraszámolási igény nem jelenti azt, hogy törvényességi aggály merült fel.

Viszont sietős ledarásás beismerése annak, hogy csaltak.


De örülök, hogy elismered azt, hogy a ballib propagadna 12 éve hazudik, amikor választási csalást emleget a Fidesz folyamatos 2/3-os győzelmei után, mert - saját állításod alapján - ha csalás lett volna, akkor az OVB megismételtette volna ezeket a választásokat.

2022. febr. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

"Én is felismerlek a kamu kérdéseidről és a valóság tagadásáról, valamint a következetes mellébeszélésről.


Kettő kérdést tettem fel eddig, szóval ezt szerintem benézted.


"Kihirdette a OVB az eredményt, de a szoros eredmény miatt indokolt lett volna a szavazatok újraszámlálása"


Ha indokolt lett volna, akkor nem hirdetnek addig hivatalos végeredményt te nagyeszű!



"De Fletóék az első adandó alkalommal ledarálták a szavazólapokat, hogy ne legyen mint számlálni."


Fletó még mindig nem volt akkor sehol, gratula a remek szövegértésedhez!



"Az újraszámolási igény nem jelenti azt, hogy törvényességi aggály merült fel."


Baszki, addig nem hirdetnek hivatalos végeredményt, amíg nem egyértelmű a szavazatok száma, ezt mikor tervezed felfogni?



"Viszont sietős ledarásás beismerése annak, hogy csaltak"


Nem volt sietős ledarálás, de hajtogasd ezt a fszságot még két hétig nyugodtan!



"De örülök, hogy elismered azt, hogy a ballib propagadna 12 éve hazudik"


Itt egyvalaki hazudik: te.

2022. febr. 7. 18:52
 19/20 anonim ***** válasza:
0%

"Kettő kérdést tettem fel eddig, szóval ezt szerintem benézted."


Örülök, hogy a hallgatásoddal elismerted a valóság-tagadásodat!


"Ha indokolt lett volna, akkor nem hirdetnek addig hivatalos végeredményt te nagyeszű!"


Látom, kezdenek kifogyni az érvek és előjön az MZP stílus.

De nem értetted meg, hogy egy demokráciában nem ledarálni szokták a szavazólapokat szoros eredmény esetén, hanem újraszámolni.


Mondok egy példád, hogy megértsd: Ha egy kormányfőről kiszivárod, hogy ilyeneket mondott: "Majdnem beledöglöttem, hogy másfél évig úgy kellett tenni, mint hogyha kormányoztunk volna. E helyett hazudtunk reggel, éjjel, meg este."


Akkor ez nem jogi eset, hanem politikai és azonnal le kell mondania.

De ez csak egy demokráciában fordulhat elő.


"Fletó még mindig nem volt akkor sehol, gratula a remek szövegértésedhez!"


Megint tévedsz vagy hazudsz. Az Apró klán mindig is ott volt a szociknál. A Horn-kormány tette milliárdossá Gyurcsányt. És Feltó volt Medgyessy egyik tanácsadója.


"Baszki, addig nem hirdetnek hivatalos végeredményt, amíg nem egyértelmű a szavazatok száma, ezt mikor tervezed felfogni?"


OK, nem fogtad fel, hogy eddig mit írtam.


"Nem volt sietős ledarálás, de hajtogasd ezt a fszságot még két hétig nyugodtan!"


Elutasították azt a módosítási beadvány, ami alapján a szavazólapokat nem megsemmisíteni, hanem megőrizni kellene. Magyarán be voltak sz@rva rendesen. Lett volna lehetőségük elfogadni és lett volna lehetőségük újraszámolni az első fordulóban leadott szavazatokat is. Nem tették.


"Itt egyvalaki hazudik: te."


Ezt aztán milyen frappáns... mellébeszélés volt!

Ja nem, nagyon átlásztó és gyenge volt.

2022. febr. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

"Örülök, hogy a hallgatásoddal elismerted a valóság-tagadásodat!"


Ne gondold túl: mindössze van az a mélység, amire méltatlan bármit is reagálnom.

2022. febr. 7. 22:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!