Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezekért az állapotokért ki a...

Ezekért az állapotokért ki a felelős? Tényleg ennyire jó a helyzet itthon? Gyurcsány miatt ilyen az egészségügy?

Figyelt kérdés

Nem szoktam politizálni, pláne neten nem, de most elpattant az utolsó húr és elegem lett.

Van egy drága nagymamám, részben ő nevelt fel, meg rengeteg értéket, szeretetet kaptam tőle.

Tegnap előtt viszont történt egy elég komoly dolog.

Nála lett volna nagy családi ebéd, viszont már aznap reggel jelezte, hogy szédeleg, fáj a mellkasa meg rosszul aludt. Ott voltunk, vérnyomást mértünk, ami 187 volt, 130-as pulzussal. Bár nem volt baja sose a vérnyomásával, de mindig van nála a biztonság kedvéért vérnyomáscsökkentő, azért mégis 73 éves. Nem csökkent, sőt a pulzusa még nagyobb lett, a mellkasa meg rettentően fájt, így rögtön mentő.

Bent ültem vele én is a mentőben. A mentős úr nagyon rendes volt, azt mondta az EKG alapján nem infarktus, de feltétlenül be kell vinni, főleg amiatt, mert a vérnyomás továbbra se ment le.

Ha infarktus lett volna, akkor egy másik városba ment volna helikopterrel, mert a miénkben nincs katéterezés az emberhiány miatt.

De sajnos a kórház kardiológiai osztályán is egy órán keresztül ott álltunk és vártunk, mert mimt kiderült a dolgozóhiány miatt 1 doki van ott, beteg meg vagy 100, csak imádkozni tudtunk, hogy nagyival semmi ne legyen mert rosszul volt. A házi orvosunknak köszönhető, hogy a doktornő hamarabb megvizsgálta, ő szintén nagyon rendes, s komolyan még a Pápa telefonszáma is megvan neki, aztán így ,,csak" másfél órát kellett várni.

Bár infarktus nem volt, de kezdődő szívelégtelenség derült ki nála, s az ultrahangon is látszódott, hogyaz erek kívül hol duzzadtak, hol össze vannak szűkülve, biztos, hogy van meszesedés.

Fülembe csengenek a dokinő szavai: ,, nincs közvetlen életveszély most, így meg tudná oldani, hogy Önök otthon vigyázzanak rá, ugyanis covid idején most senkit nem szeretnénk bent tartani, ágyok terén kapacitásunk sincs."

Persze otthon vigyázunk rá, csak nagymamám még most sincs túl jól, különböző vizsgálatok várnak még rá, meg gyógyszerek, csak ugye ez komolyabb dolog annál, hogy néhány gógyszerrel megoldjuk, amit felírtak. Természetesen magánba fogunk menni, a dokinő is ezt ajánlotta. Azt mondta, ha ő nem lenne itt be lehetne zárni a kardiológiai osztályt, mert vagy a covid intenzíven van valamelyik orvos, vagy ( aki az egyik legjobb volt a városban) a jogviszony aláírása előtt felmondott.

Véleményem szerint szégyen gyalázat, hogy a 21. Században, egy európai országban ilyenek legyenek a körülmények, úgy hogy fizetjük a TB-t, persze az emberrel akármi legyen megoldja magán úton, inkább kevesebbet eszik, de az egészség a legfontosabb, csak minek fizetjük akkor a TB-t??

Kásler Úrnak bár csak ezt elolvasná.



2022. febr. 8. 17:58
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bárcsak*
2022. febr. 8. 18:01
 2/11 anonim ***** válasza:
Minden is Gyurcsány miatt van
2022. febr. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Gyurcsány az ördög, kötelező utálni.👹👹👹 Persze csak a Fidesz szerint.
2022. febr. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
17%
Nyilván csakis a politikusok s felelősek azért, mert gyenge a nagymamád szíve, ki más. Meg persze a CVOID-ért is. Most mégis mit kéne csinálni a koporsó felé haladó nagymamáddal, akinél semmiféle beavatkozásra nincs szükség? A kórház nem arra van, hogy befektessük a haldokló nagymamákat, hanem műtétekre és beavatkozásokra.
2022. febr. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%
#4-es mekkora rosszindulatú görény vagy te, ez a keresztény felebaráti szeretet ugye ?
2022. febr. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

4-es. Tudod, nem kívánom neked azt, hogy ugyanezt átéld. Nagyon egy szemét vagy, ha pl. A te édesanyáddal történne ez, akkor is így állnál hozzá?

És tudod főként nem azzal van baja az embernek, hogy nem fektették be, de a házi orvos is ragaszkodott volna hozzá ( hogy legalább megfigyelés alatt tartsák 1 napig, hogy hogy reagál a gyógyszerekre), hanem azzal, hogy 1.5 óra alatt kerül sor a kivizsgálására, úgy, hogy a rohammentő jött érte. Vagy esetleg ha veled lenne ez, hogy a szívednél szorító mellkasi fájdalmat érzel, úgy, hogy még a bal karod is nagyon fáj ( ami szintén valami szív-érrendszeri gondra utal), közben még nehézlégzésed is van, akkor mit szólnál, ha ezek után még azt mondják, hogy 1.5 órát még várj. Csak gondold végig, mielőtt ezt leírod. Lehet idős a nagymamám, de ugyanolyan ember mint te, annyi különbséggel, hogy ő sose nyilvánulna meg ilyen rosszindulatúan akárkiről legyen szó.

2022. febr. 8. 19:18
 7/11 anonim ***** válasza:
53%

Tegnap gyulladt béltályoggal, nyöszörögve, lázasan betámolyogtam a kórházba, reggel 8kor felvettek a sürgősségire, mert a tályogot csak sebészi módon lehet gyógyítani, és cél, hogy minél hamarabb.

Leültem a sürgősséginél, mondták majd szólítanak.

12kor átküldtek a sebészeti ambulanciára.

3kor kijött a doki és mondta, hogy hát az ő rendelési ideje véget ért, de menjek át az általános sebészetre.

5kor megvizsgált egy doki, felírt antibiotikumot és hazaküldött.


2 évvel ezelőtt nagyjából ugyanezt már eljátszottam egyszer. A végeredmény ott is az volt, hogy egy CT után betolnak a műtőbe és annyi.


Több mint 8 órát vártam (ennek a felét a sürgősségin..) hogy végre egyáltalán meglásson egy orvos.

És mindez a budapesti Honvéd kórházban, ami állítólag az ország egyik legszínvonalasabb közkórháza.


Mit mondjak... nem vagyok boldog...

2022. febr. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Béltályoggal?? Úristen pedig az aztán .... Kimenetelű is lehet.

De ezt magánban meg tudnán egyáltalán csinálni?

2022. febr. 8. 20:02
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát a cégem biztosít a Medicover magánkórháznál, de ott akkut műtétet nem vállalnak.

Meg oldva, nem tartok tőle, csak mmmeh, miért kell ennyit bszakodni:D Ebben az állapotban azért más tempóban telnek a napok.


És tökre megérte amúgy az ott dolgozókat. A háziorvosom összetörte magát, és nincs helyettesítése, mert nincs rá ember, úgyhogy az aszisztens egyedül próbált helytállni, elvégezve ezzel az orvos feladatát is. Diagnosztizálni szerencsére nem diagnosztizált, adott beutalót ahova kértem, csak közben 5 telefont és 2 prio esetett intézett el, és a saját és a doki számítógépén egyszerre kattintgatott:D Csóri...

És hát a sebész sem véletlenül váratott annyit. Az ambulancián egy bácsit konkrétan hazaküldtek azzal, hogy lejárt a munkaidejük, nem tudják már ellátni őt is. El tudom képzelni hány órája ült már ott az öreg.


Szóval láthatóan súlyos emberhiány van.


DE! Volt WC papír. Egy fülkében több tekercs is. Meg kéztörlő papír. Szappan nem, de papírok voltak. Azért ez nagy előrehaladás, ha úgy nézzük, nem volt ez jellemző a kórházakra:D

2022. febr. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Szörnyű...

Én is meg tudom érteni a dolgozókat. Most bár lehet orvosok, de nekik is van családjuk, gyerekeik, nem lehet őket arra kötelezni, hogy az életüket a kórház falai között töltsék a nap minden egyes percében, szerintem a jogviszony sem erről szól, amit alá kellett írniuk.

Egy a megoldás: imádkozni, hogy ez embernek sose kelljen kórházba mennie.

2022. febr. 8. 23:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!