Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Műtét előtt állok. Félhetek a...

Műtét előtt állok. Félhetek a mostani egészségügyi állapotok mellett kapok valami fertőzést a kórházban?

Figyelt kérdés
Olvastam húsevő baktériumokról és találkoztam rendelőben olyan beteggel, akinek azért kellett amputálni a lábait térdből lefelé, mert a műtőben megfertőződött. A térdeimmel vannak gondok és nagyon be vagyok parázva a fertőzésektől na meg, hogy egyáltalán eredményes lesz-e a műtét.

2017. szept. 27. 11:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Félhetsz, ja.
2017. szept. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egy rokonomat is befertőzték, hogy rohadna le a húgyos kezük !
2017. szept. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
De szerencséd is lehet. Ha aznap téged műtenek elsőként, akkor a főorvos keze még tiszta, meg a szerszámok is elég élesek.
2017. szept. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem ez az egész baromira büdös. Régebben miért nem voltak ilyenek? És most mi az oka annak hogy ilyen sok van? Biztos hogy a véletlen művei? Szerintem azonnal sittre kéne vágni azt az orvost amelyik nem tesz meg mindent ennek az elkerüléséért.
2017. szept. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Túlnépesedett a bolygó, szóval tudatos népirtás nincs kizárva... Mintha visszafelé fejlődnénk a sötét középkorba. Semmelweis elsírná magát. Totál szégyen, hogy nem megfelelő a fertőtlenítés a kórházakban meg a felszínes, nemtörődöm orvosi ellátás, a betegek emberszámba sincsenek véve. Tisztelet a ritka kivételnek.
2017. szept. 28. 23:06
 6/10 anonim ***** válasza:

Ja, szerintem is ki akarjuk írtani a népességet, nem baj, hogy az emberi élet megmentésére tettünk esküt..

Nagyon komoly sterilitási szabályok vannak, ha valamelyik eszköz nem steril a műtőben, azt egy tesztcsík jelzi. Az, hogy műtét után elfertőződhet egy seb, előfordul. De ez csakis azért, mert a sok feleslegesen használt antibiotikum miatt a baktériumok fejlődtek, rezisztensek lettek (húsevő baktérium elnevezés nevetséges, mert nem így van). Ezek a multirezisztens bacik ellen aztán nehéz védekezni, mert egyszerűen nem hatnak rá az antibiotikumok már.


Ilyen baci pl. az MRSA (methicylin rezisztens staphylococcus aureus)

2017. szept. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát én egy külföldi oldalon olvastam erről a baktériumról, és ott a rossz higiéniai körülményeket okolták a fertőzésekért. De így vagy úgy azért elképesztő, hogy valaki kórházba kerül pl. egy orrmandula műtét miatt aztán elkezdi zabálni ez a baktérium az orrüregét.
2017. szept. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bulvár oldalak rendszerint ezeket túl kapják. Én is dolgoztam már MRSA fertőzött beteggel, nem lett semmi "hús felzabálva". Kapott sok fajta antibiotikumot és nehezen, de leküzdte a fertőzést. A kórházakban, ahol sok antibiotikumot használnak, sokkal nagyobb eséllyel mutálódnak multirezisztens baktériumokká egy hétköznapi kórokozó is.
2017. szept. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
59%
Igen, van akinek szerencséje van, de van aki egy ilyen fertőzés után nem áll többet a lábára. Vagy maga még nem hallott ilyenről? És feltételezem ez csak a jéghegy csúcsa.
2017. szept. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az orvosi eskü pedig nem több egy formaiságnál. Mengele és Shiro Ishii is letette.
2017. szept. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!