Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok akik MZP Márki-Zay Péter...

Azok akik MZP Márki-Zay Péter származását kérdezik itt a gyakori kérdéseken, azok elgondolkodtak ezen?

Figyelt kérdés

Amikor népvándorlások korában mi vándoroltunk Uráltól Kárpát-Medencéig, számos néppel keveredhettünk.


Akkor a Kárpát-Medence se lehetett lakatlan vidék, szóval bizonyára az itteni népcsoportok képviselőivel is lehetett valami az ide érkező magyaroknak.


Akkor I. István királyunk is betelepített nemzetiségeket, akikkel szintén lehetett keveredés.


Akkor 1241-42 között Tatárjárás következtében is majdnem kipusztult az ország, és akkor is más népcsoportokkal töltötte fel IV. Béla a kihalt falvakat és városokat és idővel beolvadtak, lásd Szászok, Kunok, Besenyők.


A Török uralom alóli felszabadulás 1699 után és Temesköz visszaszerzése után 1718 is számos szervezett betelepítés és bevándorlás történt.


A legnagyobb költőink pl Petőfi Sándor is részben vagy egészben szlovák származású volt.


A magyar nyelv ápolását úgy mondd a reformációnak köszönhetjük, hiszen ők a saját nyelven való imádkozást elősegítették, de az igazi nemzet állam fogalmat a XIX. századi nacionalizmus és liberalizmus kettőse hozta el, és mi is reformkor idején kezdtük el fejleszteni a magyar nyelvet, a magyar nyelvű színjátszást meg minden ami alapja a magyar kultúrának, de ha azt vesszük, akkor 1718 után nem volt etnikailag homogén Magyarország... nem magyarokból állt, hanem keveredtünk össze-vissza..


Én tudom, hogy az apám lengyel volt, anyám magyar, az apai nagyapám litvániai lengyel volt és pl Litvánia se volt homogén ha vallási vagy nemzetiségi hovatartozását tekintve, mivel éltek ott tatárok, beloruszok, lengyel, litvánok, zsidók.


Ja az édesanymá anyai nagyanyja orosz volt..


Ha elindulnék én is választásokon, nem most, de mondjuk egy helyi választáson, akkor ti is rágódnátok azon, hogy én milyen nemzetiség lehetek, tényleg ennyire fontos tudni, hogy ki honnan származik? Egyébként tudjátok miért adtak annyi tehetséges embert a magyarok? Mert befogadtunk folyamatosan más népeket és mindig frissültek a gén állományaink, és nem lettünk olyan belterjesek mint egyes népcsoportok...


Ezen kellene elgondolkodnia sok mélymagyarnak..



2022. febr. 10. 10:32
 1/10 anonim ***** válasza:
7%
Magyar ember eleve nem keveredik. Jelenleg még közel 300 ezer magyar él a Kárpát-Medencében, de ezek ügyelnek a keveredés elkerülésére.
2022. febr. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
15%

Még egy kérdésben sem olvastam, hogy MZP származását kérdezték volna. Miért kell ilyeneket kitalálni?

Ha le akartad írni ezt a szövegedet, akkor le akartad. Minek kell mellé kamu szöveget betenni indokként?

2022. febr. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
és akkor a többi 9. millió 700 ezer ezer ki aki velünk él....? :D.
2022. febr. 10. 10:36
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

"Ja az édesanymá anyai nagyanyja orosz volt.."


Az ugyanaz mint a magyar. A szovjetek genetikailag, származásilag vér szerinti édestestvéreink. Ugyanazt az ősmagyar génállományt hordozzák mint mi.

2022. febr. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__11.. na itt van a bizonyíték, hogy feltették ezt a kérdést... legalább ne hazudnál ennyire ketteske...
2022. febr. 10. 10:38
 6/10 anonim ***** válasza:
36%

"és akkor a többi 9. millió 700 ezer ezer ki aki velünk él....?"


Abba aztán van minden, cigány pl egymillió, zsidó 110 ezer, meg van egy halom német, román, szerb, stb. Legtöbb a tróger német meg a szlovákok.

2022. febr. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

#5 ELTEhallgató

Mi a baj? Hogy leírtam ÉN nem olvastam itt egy olyan kérdést sem amire ezt az ömlengést okod lett volna leírni?

Most mutattál 1 azaz egy darab ilyen kérdést, miközben a te kérdésedben úgy próbáltad beállítani, mintha ez tömeges hisztéria lenne amire most már feltétlen muszáj reagálnod.

Ne hisztizz!

2022. febr. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ja persze meg a magyarok is trógerkednek, meg lelépnek a pénzzel és nem végzik el a megrendelt munkát... ismerem én....
2022. febr. 10. 10:46
 9/10 anonim ***** válasza:
29%

'Ja persze meg a magyarok is trógerkednek, meg lelépnek a pénzzel és nem végzik el a megrendelt munkát'


Azt csak a németek csinálják meg az osztrákok.

2022. febr. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hidd el, anyám másodjára is elvégeztetett volna egy nyilászáró cserét egy a jelenlegi pénzügyminszterrel megegyező nevű emberrel, ebből következik, hogy az illető magyar lehetett... mert Varga név nem túl általános...
2022. febr. 10. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!