Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar emberek többsége...

A magyar emberek többsége miért csak akkor keresztények, amikor a muszlimokról vagy a homoszexualitásról van szó?

Figyelt kérdés

Rengetegen vannak, akik egyáltalán nem élnek keresztényi életet, nem járnak templomba, nem imádkoznak... de amikor szóba kerülnek a bevándorlók, illetve az lmbtq-emberek, akkor ők azok, akik a legjobban aggódnak a "KERESZTÉNY" Európáért/Magyarországért.

Érdekességként még megjegyezném, hogy a statisztikák szerint az "Istenben hívők" aránya itthon nagyjából ugyanakkora, mint a "liberális" Németországban.



2022. febr. 12. 15:14
 1/10 anonim ***** válasza:
13%
A liberálisok mért csak akkor toleránsak, ha az LMBTQ-emberek, bevándorlók érzékenységéről van szó, az mért nem probléma, amikor a keresztények érzékenységét bántják? Pl. norvég meleg Mikulás, transznemű Szűz Mária stb.
2022. febr. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1


A liberalizmus nem egy vallás, nincsenek dogmái, előírásai, sem szent könyve, ami szerint élni kéne.

2022. febr. 12. 15:28
 3/10 anonim ***** válasza:
8%
#2: De, a liberalizmus pontosan olyan, mint egy vallás.
2022. febr. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3


Nem, nem olyan.

2022. febr. 12. 15:31
 5/10 anonim ***** válasza:
9%
#3: De. Pont úgy nem lehet nekik érvelni, mint egy vakhitű embernek. Gyakran már teljes képtelenségeket támogatnak, és semmiféle józan érvet nem hajlandóak meghallgatni. Természetesen nem minden liberális ilyen, mint ahogy nem minden vallásos ember se vakhitű.
2022. febr. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

"van szó, az mért nem probléma, amikor a keresztények érzékenységét bántják?"


Valamelyik agyhalott fidesztálib politikus jól beégett, mikor valamelyik Fudanos utca átnevezős poszt alá ment oda böfögni, hogy "miért nem keresztény mártírokról neveznek el utcákat ehelyett". Nem tudta a szentem hogy az egyik utcát egy kínai kommunista párt által üldözött keresztény püspökről nevezték el. Hszie Si-kuang püspök út.

2022. febr. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

Úgy hívják ezt hogy törzsgondolkozás, az emberek ha elhatározzák hogy egy adott oldalhoz(legyen az bal, jobb vagy egyéb) tartoznak, akkor utánna minden áron megvédik az oldalukat még ha logikátlan a dolog akkor is.


Magyarország, sőt egész Kelet Európa viszonylag ateista hiszen a kommunizmus alatt a vallásosság nem volt elfogadható abban a rendszerben.

Érdekes hogy hirtelen a gyermekek védelme is fontossá válik mikor melegekről van szó, de magasról szarunk rájuk mikor kiderül hogy a katolikus egyház nem egy pedofil papot védett meg.

2022. febr. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem amúgy egy jó keresztény embernek pont hogy toleránsnak és elfogadónak kéne lennie másokkal szemben, én is katolikus keresztény vallású vagyok megkeresztelve, és elfogadom az összes embert, amíg ők is normálisan viszonyulnak hozzám bőrszíntől és nemi identitástól függetlenül, aki máshogyan tesz és veri a mellét micsoda keresztény ember, az szimplán képmutató ennyi :).
2022. márc. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
23%

1. Különbség van ember és ideológia közötti elfogadásban. Elfogadom hogy az angol haverom kommunista, gyűlölni nem fogom ezért, de soha nem fogom a kommunizmust elfogadni. Az lmbtq-val ugyanígy vagyok.


2. Az lmbtq-ban nincsen definiálva hogy ki a "nő", mert elég ha "úgy érzi/hiszi", és transzfób mindenki aki mást mond. Vallásnak én se mondanám, de igen csak nagy fanatizmust tud okozni.


3. Azt nagyon szeretem, hogy bármikor ez szóba jön, akkor "de mi a gond a homoszexuálisokkal?!" kérdés következik. Nekem, és a legtöbb embernek spec. semmi. De ők maguk ültek fel az lmbtq-s vonatra, a "non-binary", "gender fluid" és "végtelen gender" egyveleggel, a transzokkal átkarolva, ami tetszik vagy sem, ugyanolyan testképzavar mint az anorexia, csak más szempontból.


Pláne hogy a magyarban a "gendernek", nyelvi logikából fakadóan értelme sincsen, mivel az indoeurópai nyelvekkel ellentétben nem különvett csoportok a nemek (he/she, il/elle, etc.), hanem csak további leíró főnévként alkalmazottak (ő).


4. A "keresztény európa" alatt pedig nem magát a tényleges vallást, hanem az erkölcsi életvitelt féltik. Az európai értékrendet három fő ág formálta (kisebb-nagyobb eltérések nemzetenként): a görög-római antikvitás, a germán/kelta néphagyományok és a keresztény vallás és annak értékei.


Ezt sem az lmbtq sem a muzulmán hit nem képviseli.


Az első erkölcsi, a második főleg életviteli szempontból nem.


Valóban egy vallásos kereszténynek illik templomba járni, de rengetegen vannak, akik nem aktívan gyakorolják a vallásuk = megelégszenek az erkölcsi és életviteli szabályokkal. (Amiből messze nincs annyi hogy ne lehessen különösebb képp teljesíteni, ellentétben például az iszlámmal, ami az élet minden területén szabályokat tart.)


Utolsó gondolatként megjegyezném, hogy valóban, elfogadónak, kegyelmesnek és megbocsájtónak kell lenni. De nem hülyének.


Tehát mivel én nem látok tiszteletet az lmbtq oldaláról (transz Szűz Mária, ahogy az egyes említette, Magyarország térképe f.sszal ábrázolva a prideon., stb.), így miért nem hogy elfogadjak, de egyáltalán támogassak egy olyan szervezetet/ideológiát/mozgalmat, ami az eddigi nemzeti/kultúrális/vallási értékeket nihillista és arrogáns módon semmibe veszi?

2022. márc. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Feketeruhasember ***** válasza:
0%
Utolsó: Ez egy "finish him" volt :))
2022. júl. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!