Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A '80-as években a világban...

A '80-as években a világban valóban csodájára jártak a magyar készülékeknek?

Figyelt kérdés

Régen sok magyar fejlesztésű szórakoztató elektronikai kütyüt fejlesztettek, ugye most meg semmit egy ideje. Olvastam korábban hogy ha nem ég le a magyar mikroelektronikai művek, akkor nagyhatalom lettünk volna ilyen téren. Érdekes belegondolni, hogy ma magyar mobilokkal játszanának az emberek. Jönnének a hírek, hogy megjelent a TOLDI 4.0 a legújabb Hunyadi operációs rendszerrel és a fiatalok teljesen rá vannak kattanva. Az Ulászlóinstán szelfiznek egész álló nap 😊


Vajon ezekre a kütyükre, amik ebben vannak valóban csodájára járt az egész világ? Ennyire jók voltunk akkor? Nem éltem anno [link]


2022. febr. 12. 15:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Igen
2022. febr. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
24%

Csak annyira, mint a cseh bútoroknak, lengyel rádióknak, keletnémet lámpáknak, szovjet óráknak, meg mittudomén még mi volt még a korábbi szovjet befolyású időszak alatt az országoknak kiosztva, mint termelési célterület.


Ez a kényszeres világhírezés, csodájára járás csak a tipikus magyar kisebbségi komplexus kompenzálása szeretne lenni, de pontosan ugyanaz marad.

2022. febr. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

15:24


Nem, voltak érdekes számtech megoldások ipari számítógépek terén is. Mondjuk a "csodájára jár" talán újságírói túlzás, de lekicsinyled.


"tipikus magyar kisebbségi komplexus"


r/hungary tárt karokkal vár

2022. febr. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"r/hungary tárt karokkal vár"


Viszont az alapján, hogy már hányszor hisztiztél kommentekben és kérdésekben is arról az oldalról, téged gondolom bannolás miatt már rég nem :DDDD


Olyan sok fórum van az interneten, neked mégis pont egy miatt nőtt 80 centis zabszem a seggedbe?

2022. febr. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"téged gondolom bannolás miatt már rég nem"


Sose volt/van/lesz plebbit fiókom, a netes pszichoanalízis nem jött be. A hülye magyarázgatás és a stílusod alapján gondoltam, ami a redditre különösen jellemző.


"Olyan sok fórum van az interneten, neked mégis pont egy miatt nőtt 80 centis zabszem a seggedbe?"


Nem, sok más oldalt is utálok (twitter, imageboard-ok, prohardver, gyk pl...)

2022. febr. 14. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"megjelent a TOLDI 4.0 a legújabb Hunyadi operációs rendszerrel"

:)))

Inkább valami gagyi, nyugatias nevet adnának az ilyesmiknek szerintem... A Rubik-kocka is nyugodtan maradhatott volna itthon bűvöskocka, akkor is tudnánk, hogy ki találta fel...

2022. febr. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Na nézzük:

Tünde TV volt de drága

BEAG STERRA Itt látom először

PHILIPS Mestermű. Igen abban az időben Magyarország rádió nagyhatalomvolt

PRIMO. Drágább volt, nagyobb és kevésbé alkalmas a játékra, mint a ZS Spectrum. Beszerezni se volt könnyebb (Én szerettem, de ez más kérdés)

A BRG magnókról inkább ne beszéljünk

Abban az időben a TVjátékokat már egy IC-ben lehetett kapni a "Bécsi út másik végén"


Voltak jó magyar termékek, de ez egy kimondottan rossz válogatás

Ha számítógép, akkor mondjuk az EMG 777, ami kevésbé volt ismert a saját korában is de világszintű újdonságokat tartalmazott.

A magnókazettával, floppyval foglalkoztak magyar mérnökök, de nem innen terjedtek el.

Magyarország már akkoriban sem igazán a korszerű technika otthona volt, de a kényszer leleményessé tette a mérnököket.

A bűvös kocka, a Ganz generátorok, a pécsi kesztyű, a hodiköt, és sok egyéb valóban említésre méltó. Ami a cikkben szerepel, az sok minden, csak nem a magas színvonal.

2022. febr. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%
Na igen, ha valaki az Origótól linkel cikket attól mit is várhatunk. A cikkben felsorolt cuccok nem voltak rosszak a maguk idejében de közel se volt egyik se világszenzáció, vagyis egyiknek se járt csodájára a világ. Talán egyetlen magyar elektronikai vállalat volt, amely tényleg világszímvonalú cuccokat gyártott és természetesen nincs a cikkben, ez pedig a Mechanikai Laboratórium. Persze, az Orion, meg a videoton is csinált jó, vagy inkább használható cuccokat, de a világszínvonalat egyik se hozta, de még a szociaista piacon belül se voltak kiemelkedőek. A beag hangszórók semmire valók voltak, konkrétan teljes szakértelem nékül lettek megtervezve, a brg magnó mechanika meg hírhedten sz@r volt. Ha jól meg is volt konstruálva egy cucc, akkor is a silány alkatrészek, miatt nem hozta a világszínvonalat és ráadásul folyton elromlottak. Szerintem ne Origót olvass, ha fide$z propagandán, meg az értéktelen, szenzációhajhász, túlcímezett bulváron kívül más is érdekel a világból.
2022. febr. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 progizo ***** válasza:

Arra azért kíváncsi vagyok, hogy miért haltak el az olyan nagy dérrel-durral beharangozott világújdonságok, mint pl. a Videoton részéről az 1990-es években a video-walkman vagy a 2000-es években szintén a Videotontól a saját fejlesztésű 3D-s TV?

Ezekből semmi nem lett, sőt, ma már sajnos Videoton márkanév alatt semmilyen szórakoztatóelektronikai termék nem kapható. (Bezzeg Samsung TV-ket gyártanak Magyarországon.)

Én mindezt őszintén sajnálom, annál is inkább, mert annakidején nekünk is volt Videoton TV-nk és az kb. 20 évig bírta a strapát (még fekete-fehér volt, nem színes).

Később egy kis Orion TV-t is vettünk, az már színes volt, CTV-1414M típusú, ha jól emlékszem, és azzal is nagyon meg voltunk elégedve.

Nem tudom, az ilyen vállalatainkat miért nem lehet hungarikummá nyilvánítani és államilag védeni-támogatni, nekünk pedig termékeik vásárlásával kimutatni a patrióta gazdaságpolitika támogatását? Persze most már nagyjából késő... :-(

2022. febr. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 progizo ***** válasza:

Ezt nézzétek meg! ;-)

[link]

2022. febr. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!