Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valaki el tudná magyarázni mi...

Valaki el tudná magyarázni mi volt pontosan ez a CEU ügy? Miért és hogyan szivatta meg őket a kormány?

Figyelt kérdés

2022. febr. 13. 10:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%

Az ok az volt,hogy a CEU Soros György intézménye és ebből adódóan vitatott tartalmú képzések folytak ott.


A külföldi magánegyetemre egészen más szabályok vonatkoznak.A kormány szigorított ezen és a CEU elveszítette az engedélyét,hogy diplomát adó képzéseket indítson.



Viszont, a CEU kívül vannak még külföldi magánintézmények Magyarországon,ők teljesítik a feltételeket.

2022. febr. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%

"vitatott képzések"

🤣

Olyan képzés zajlott, ami a jogszabályi feltételeknek megfelelt, és amúgy más egyetemeken is oktatnak. Erről jópár fideszes politikus tudna mesélni, akik ott végeztek.


Soros harchoz kellett egy bűnbak, amire mutogathatnak, így hoztak egy teljesen felesleges szabályt (amit sehol máshol nem alkalmaznak, és azóta vissza is vontak), ami pont a CEU ellen irányult. Majd miután MEGFELELT a követelményeknek, a kormány már szándékosan nem fogadta el.

2022. febr. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%

Orbán népbutitó kampányának főszereplője soros györgy


És mivela CEU részben sorosgyörgy alapitványának köszönhetően müködött itt, ezért orbán kikiáltotta népellenségnek az egyetemet, a szokásos ellenség keresés jegyében amita fidesz 10 éve csínál


Ezért kamu indokokkal el lehetetlenítették az egyetem müködését azzal az indokkal hogy olyan külföldi egyetem nem adhat ki magyarországon diplomát amelyiknek nincsen máshol kampusza.

A CEU amugy ezt is megoldotta, talált amerikai, sőt europai egyetemeket is akik partnerei lettek volna.

Ezután Orbán azt akarta hogy amerika nyaljon be neki hogy a CEU maradhasson, persze ez nem történt meg


Igy végül a CEU Bécsbe költözött, és ott müködik jelenleg.

Europa egyik legjobbnak tartott egyetemét igy üldözte el a dilinyós orbán.

Miközben amugy rengeteg mai fidezs tag tanult a CEU-n, sőt anno Orbánka is sorosösztöndíjasként tanult meg angolul.


Igazi koncepciós elmebeteg történet volt, mint az elmult 10 évebn annyi minden más...

2022. febr. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

2#


A jogszabályi feltételek elég tágak.

Akár domina mesterképzést is lehetne indítani.


A CEU-nak voltak vitatott tartalmú képzései,tárgyai amik a "nyílt társadalom" ideológiát csempészték be a képzésbe.Próbáltál volna ellent mondani,annak az ideológiának, minden lettél volna, csak fehér ember nem.

2022. febr. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Rettegtetek, hogy majd a Zórbán belecsempészi az ideológiáját az egyetemekbe az alapítványi működtetésben. Nem ez történt. Egyetlen egy olyan egyetem volt Magyarországon, ahol politikai erők belecsempészték a képzésbe az ideológiájukat, ez pedig az a CEU volt, amit Gyurka papátok pumpál pénzzel.
2022. febr. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Amit nem egészen értek, hogy miért probléma az, ha egy egyetem nyilt társadalom ideológiát csempész a képzésbe? Azért mert az oktatás objektivitását sérti, vagy azért mert ez simán csak ellentmond a FIDESZ kormány gondolkodásának? Ebből az is következik, hogy az egyetemeken nincs szólás szabadság, vagy ez túlságosan előrehaladott következtetés?
2022. febr. 14. 22:30
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem probléma a nyílt társadalom ideológiája egy egyetemi képzesben, akkor az illiberális demokrácia ideológiája sem legyen probléma. Mert ha az egyik probléma, a másik pedig nem, akkor az bizony sérti az oktatás objektivitását. Ha egyiknek szabad nyomatni a saját ideológiáját, a másiknak pedig nem, az erőteljesen sérti a szólásszabadságot. Az a legtisztább, ha egyik ideológia sem próbálja ezt belefecskendezni, és akkor nem lesz ilyen problémánk. Aki nem tartja be, azt zavarják el. Ez így jogos és így korrekt.
2022. febr. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ ment a pipa :). Folytatva: nekem úgy rémlik (és javítsatok ki ha rosszul tudom) hogy az oktatásba a kormány az utóbbi években elég erősen beleintegrálta az illiberális morzsákat (pl a tankönyveken keresztül). Az miben más, mint amit a CEU csinált? Illetve tudja valaki, hogyan is nézett ki a gyakorlatban a CEU-nál ez a fajta ideológiai terjesztés?
2022. febr. 26. 08:26
 9/11 anonim ***** válasza:

8#


De, nem a felsőoktatási képzéseknél.


Plusz, azaz "illiberális integráció" közelében sincsen annak az ideológiai integrációnak, mint ami a CEU-n folyt.Én egyszer láttam órarendet onnan, konkrétan tárgyak foglalkoznak a liberális ideológiára neveléssel.

2022. febr. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Megkérdezhetem miben más a felsőoktatási intézményekben való ideológiák belemosása az általános/középiskolásokéhoz képest?
2022. febr. 26. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!