Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha népszavazás lenne a képvise...

Ha népszavazás lenne a képviselők fizetéséről mennyit adnál nekik?

Figyelt kérdés

#Képviselő fizetés
2022. febr. 14. 08:27
A kérdező szavazást indított:
Mindenkori minimálbér
Mindenkori átlagbér
Minimálbér kétszerese
Átlagbér kétszerese
Bruttó 800-900 ezer forint
900 ezer forint felett
más
31 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
68%
A mindenkori mediánbér kétszerese
2022. febr. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%
Mutyiznak anélkül is, szóval leginkább minimálbér vagy afelett bejelentetten nulla forintot.
2022. febr. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Sulek Péter ***** válasza:
89%
Ha jobban csinálnák a dolgukat,adnék nekik milliókat is,ha tényleg a népért lennének. de így meg megoldják korrupció nélkül is :)
2022. febr. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Sulek Péter ***** válasza:
84%
3-as vagyok vagyis úgy gondoltam korrupcióval megoldják,a fizetésük nélkül is jól élnek :)
2022. febr. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%
A kérdés értelmezhetetlen mert a képviselőknek a fő bevételi forrásuk nem a fizetésük. Teljesen leszarnák hogy minimálbért vagy 1 milliót kapnak havonta.
2022. febr. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
89%
Ne fizetesert politizaljanak a 'hon atyak' hanem elhivatottsagbol, szoval szerintem jol meno vallalkozok legyenek politikusok a szabadidejukben.
2022. febr. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
78%

Nem a fizetésükkel van bajom, hanem a számukkal. Már csak 199-en vannak ugyan, de ez még mindig egy olyan szám, hogy az egyéni képviselők lazán bujdosnak 4 éven át, aztán pártlogó miatt megtudják szavaztatni magukat...


Jelenleg a fidesznek van 133 képviselője. Abból még én is (aki aktívan követi a magyar politikát) csak a kormánytagokat tudom fejből megnevezni +1-2 képviselőt véletlenszerűen. Legalább 110 fős lemaradásban vagyok. De ugyanígy az ellenzéknél. Ismerem a frakcióvezetőket, azok 1 helyettesét és még egyet a soraik közül, aki esetleg nagyon hangos szokott lenni. Pártonként 3 ember, az se sok.


Jobb szeretném, ha megyénként lenne 1 egyéni képviselő, országosról pedig még +1-2 megyénként számolva. Lehet, hogy ez meg nagyon kevés lenne, viszont nagyon átlátható és komolyabb hangsúlyt kapna az ember, mintsem a párt. Természetesen az induláshoz k*rva sok ajánlás kéne, de héé, a független jelölteknek is lenne esélye és értelme ebben a felállásban.

2022. febr. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező, a fizetésük most jó ahogy van szabályozva.

Egy korábbi fizetést éveken keresztül nem emeltek - amíg bajban volt az ország. A 2018-as választás után vezették be, hogy a képviselők tiszteletdíja az ELŐZŐ ÉVI átlagbér növekedésének mértékében emelkedik.

Ha nem jól megy az országnak vagy nem emelkedik az emberek fizetése, akkor a képviselőké sem nő, ha előző évben az emberek jövedelme jelentősen emelkedett, akkor az övék is növekedik.

2022. febr. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
77%
Átlagbér, így nem a pénzért mennének oda, hanem hazafiasságból. Semmi pluszt nem kapnának ezen felül sem, és zéró tolerancia a korrupcióra.
2022. febr. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
89%
Minimálbért. Úgyis verik a mellüket a nettó 133 ezer forintra, úgy tesznek, mintha ők a nép egyszerű gyermekei lennének, akkor meg lehet szépen mutatni, hogy lehet megélni ennyi pénzből.
2022. febr. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!