Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok az ország...

Mit gondoltok az ország nyugati részében levő tömegközlekedés hanyatlásáról?Várható ez az ország többi részén is?

Figyelt kérdés

[link]


A szüleim győriek, azért is kaptam fel a fejemet a hírre.

1-2 járat megszüntetése nem lenne probléma.

Én azt gondoltam,hogy spórolás, "optimalizálás" az oka a megszüntetésnek.De, aztán a volánosok azt mondták,hogy szó sincsen spórolásról, nincsen elég sofőr.

Míg Budapesten valahogy mindig megoldják (vagy befoltozzák) a létszámhiányt, addig az ország nyugati részén nem lehetséges két okból.Egyrészt több magántársaság van, akik magasabb bért kínálnak.

Másrészt, a sofőrök Ausztriában buszoznak, ahol szintén magasabb a fizetés.


2022. febr. 17. 08:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Ez csak Bp-en van Karigeriék miatt
2022. febr. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

1.

Nem, mivel csak a BKV tartozik Kari alá.


A Volánbusz országos állami cég, nem önkormányzati.

2022. febr. 17. 08:59
 3/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mi ért szűnik meg, most is Győrben vagyok, majd rákérdezek.
2022. febr. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
8%

Hosszabb távon igen. Egyrészt 1 millióval több autó van most Magyarországon, mint 2010-ben, kevesebb szükség van buszokra. Sok amerikai városban nincs is tömegközlekedés.

Másrészt a tömegközlekedést is önvezető autók fogják hosszabb távon lebonyolítani, rugalmasabbak mint a buszok.

2022. febr. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 szántóvető ***** válasza:
100%

sírhatnékom támadt a kérdést olvasva.Békéscsabán már a 2000-es években bekövetkezett ugyanez,gyanítom hogy máshol is.

[link]

régen volt már,így fejből a 2,9,19,14,20es járatok teljesen megszűntek,a meglmaradtak járatsűrűsége drasztikusan csökkent.saccra az összjáratszám a negyedére esett vissza.

2022. febr. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

"Nem, mivel csak a BKV tartozik Kari alá."

akkor meg gyúrcsány a hibás, meg soros

😂😂😂😂😂😂😂😂

2022. febr. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 szántóvető ***** válasza:
90%

4-ennek ellentmond az a tény hogy szorítják ki a városokból a szgk-at a légszennyezés miatt.

"Másrészt a tömegközlekedést is önvezető autók fogják hosszabb távon lebonyolítani"-ennek a bevezetése még a fasorban sincs tehát erre való hivatkozással őrültség leállítani a tömeget.

2022. febr. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez már korábban Fejérben is tapasztalható volt, érdekes, hogy felétek csak most ér el ez...
2022. febr. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem volt jó, de azóta hanyatlik igazán, mióta megszűnt a független Kisalföld volán. Előszőr a nyugati megyékkel vonták össze, és miért is a legnagyobb városból irányítanak elven Szombathelyre került a központ, na itt volt egy óriási minőségi esés GY-M-S megyében. Majd mikor összevonták az összes volántársaságot egybe, az is csak kis javulást hozott ahhoz a mély szinthez képest.

#4 a megszüntetett járatok közt több olyan is volt, ahol egy 5 forintost sem lehetett leejteni.

2022. febr. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%
Várható? 40 éve ugyanazok a lerobbant Ikarusok szaladgálnak még sok helyen, ennél lejjebb nem tudom mi várható még.
2022. febr. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!