Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen benzin ár felett...

Milyen benzin ár felett teszed le az autót és jársz tömegközlekedéssel?

Figyelt kérdés

2022. febr. 9. 08:26
A kérdező szavazást indított:
500Ft felett
600Ft felett
700Ft felett
800Ft felett
900Ft felett
1000Ft felett
Nem befolyásol a benzin ár.
26 szavazat
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
75%
Hiaba van hatosagi ar az alap uzemanyagokra, most is a premium uzemanyagot tankolom vilagpiaci aron. Nem az uzemanyag ara miatt jarok autoval, hanem a komfort miatt.
2022. febr. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
38%

Nem tenném le, akkor sem.

Annál azért igényesebb vagyok mint,hogy pisiszegű tömegközlekedési eszközön utazzak, miközben egyik ember feje a hónaljamat simogatja.


Másrészt, van normális fizetésem.Nem fogom letenni az autót, ha 1000 forint lesz az üzemanyag, akkor sem.

2022. febr. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
47%
Egy átlagos A-ból B-be út, amit sokszor megteszek másfél óra tömegközlekedéssel, autóval pedig ha nincs dugó, 20 perc.. Az időm egyenlőre még értékesebb, mint az árkülönbözet. Van ebben a városban kőkemény 4 metróvonal, abból is az 1-es csak pár megálló, a 4-esnek pedig ellopták a végét, a 3-as pedig évek óta újítás alatt van. Ekkora városokban általában 10 metróvonal is szokott lenni...
2022. febr. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
27%
Én a középrégetbe tartozom, engem nem foglalkoztat a benzin :)
2022. febr. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
80%

Már lekorlátoztam az autó használatomat még augusztusban. Akkor talán 420 körül adták a 95-ös literjét ha jól emlékszem. Addig 1,5-2 hetente elhasználtam egy tanknyi benzint ami 550-600 km-t ad ki nekem. Azóta sikerült elérni a 4-5 esetenként akár 6 hetenként egy tank benzin fogyasztásra. Ez nagyon jelentős különbség, abszolút érzem a pénztárcámon, hogy az eddig erre fordított összeg benne marad. Persze jóval több idő elmegy a tömegközlekedésre és sokkal kényelmetlenebb is, de ezeket az üzemanyag árakat már egyszerűen nem lehet bírni - és sajnos mostmár a boltokban is egyre gyakrabban és egyre nagyobb mértékben nőnek az árak.

Valamit nagyon rosszul csinálnak a vezetőink, egyértelműen nem jó az irány amerre haladunk.

2022. febr. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
88%

Ez így nem jó kérdés.

Most sokkal drágább a benzin, mint 15 éve, azonban 15 éve a pénzem még sokkal kevesebb volt.

Akkor meggondoltam, hogy járok-e kocsival, vagy megyek-e inkább gyalog, netán biciklivel a közeli dolgaimat intézni, de akkor se tudtam "letenni" az autót, mert nem mindenhol van olyan tömegközlekedés ami ezt lehetővé teszi. Nálunk nincsen.

Van persze egy most elképzelhetetlenül magas benzin ár, amit már nem lennék képes megfizetni, de az autó nem szórakozásra van, az közlekedési eszköz. Túl azon, hogy mekkora időveszteséget okozna ha egy autóval 6-8 perces utat busszal 50 perc alatt kellene megtennem állandóan, vagy egy másik településen levő helyet felkeresni, amit most kocsival 25-30 perc alatt elérek, ahhoz 3-4 órára lenne szükség busszal, vonattal és még sok gyaloglással, a tömegközlekedésnek is van költsége.

csak, hogy egyszer átmenjek egy szomszéd városba 1 azaz 1 darab ügyemet elintézni, az 2xbusz+1xvonat út oda is meg vissza is. Ez 2000Ft utiköltség a tömegközlekedéssel. Az 1000Ft-os benzinárral is 2 l benzin, ami fedezné ugyanezt az utat autóval is.

Ha bérletet vennék, mert feltételezném, hogy többször kellene használnom nem csak a helyi közlekedést, de a helyközit és másik település tömegközlekedését is, az megint annyi lenne, hogy két tankolást ki tudok belőle fizetni.

Aki Budapesten él és ott autóval közlekedik, azok többségükben nem azért teszik, mert kényelmesek, hanem mert nekik szükségük van arra, hogy kocsival közlekedjenek. Szerintem egy téves hit az, hogy mindenki akinek kocsija van az mindenhová azzal jár pedig megtehetné, hogy mással közlekedik. Vannak budapesti barátaim, rokonaim és csak akkor használják az autójukat ha a tömegközlekedéssel nem egyszerűbb menniük. Az ország más részén viszont nincs olyan tömegközlekedés ami ne tenni az autót így is a legpraktikusabbá.

2022. febr. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
37%

Csak, ha muszáj, akkor használok autót, így a benzinárak nem befolyásolnak.

Megtehetném, hogy autóval járjak mindennap, de biciklivel környezetbarátabb, egészségesebb és takarékosabb is.

Ez a van pénzem, megtehetem hozzáállást nagyon undorítónak találom…

2022. febr. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
68%

"Ez a van pénzem, megtehetem hozzáállást nagyon undorítónak találom…"


Ettől szól a szabadság, szabad,liberális piacgazdaság.


Az,hogy szerinted undorító,az arra utal,hogy te a szocializmusban éreznéd magad jobban.

Meg ez az ostobaság, ami Magyarországon jellemző, azaz, ha megtehetsz valamit, ne tedd meg, mert azzal sérted Pisikét, aki nem teheti meg.


Példa erre, egy nő, aki csinosan öltözik és jó ékszereket hord.Van, aki szerint ne öltözzön jól és ne hordjon ékszereket, mert azzal sérti Juliskát, aki ezt nem teheti meg.


Nem szocializmus van, fel kellene ébredni.

2022. febr. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
67%
Ha színvonalas (!) lenne a tömegközlekedés, és nem lenne tele cigánnyal, akkor letenném az autót a mindennapi használatból és csak akkor járnánk vele ha bevásárolni mennénk, vagy kirándulni.
2022. febr. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
77%
Auto fenntartasi koltsegeinek csak egy ici-pici hanyada az uzemanyag ... sulyado, kotelezo biztositas, parkolasi dij es a szerviz dijjak sem olcsoak, a muszaki vizsgaztatasrol mar nem is beszelve. Aki autot tart az tisztaban van a jarulekos kiadasokkal.
2022. febr. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!