Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon eljön az idő,...

Magyarországon eljön az idő, amikor nem lesz ennyire kétpólusú a felfogás?

Figyelt kérdés

2010 előtt nem voltam szavazókorú, így nem foglalkoztam a politikával, de azóta úgy látom, nagyon megosztott a társadalom. Persze a regnáló politikai hatalomnak az érdeke, hogy megosztott legyen, hisz így a saját bázisának folyamatos ellenségképet kreál. Jól megfigyelhető, hogy az Orbán-rezsim ezt mennyire mesterien gyakorolja évek óta, népszerűség pedig töretlen.

Viszont engem ez mérhetetlenül elszomorít, hisz egy olyan társadalomban, ahol a végletek uralkodnak, nincsenek egészséges viták, nincs konszenzus, nincs barátság. Tipikusan a szomszéd tehene is dögöljön meg iskolapéldája, és ez a toxikus ideológia befészkelte magát az egész kicsi korú gyermekek tudattalanjába is, így mire elérik a felnőttkort már előítéletek, stigmák burjánzanak s törnek a felszínre.

Én már valószínűleg ebben a közegben élem le az életem, de mit gondoltok, van rá halvány esély, hogy az unokáim generációjának ezt elrettentő példaként fogják tanítani? Van arra esély, hogy közösen nézzenek szembe az akadályokkal? Tagoltság, ellenérzés, felfogásbeli különbségek nyilván lesznek, de elképzelhető, hogy nem radikalizálódnak, acsarkodnak s bántják egymást különböző látásmódjukért?



2022. febr. 17. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Ha megdeglik Orbán meg Gyurcsány.
2022. febr. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25%
Hát előbb a te fejedben tegyél rendet, mert azt látom, hogy a fejedben van egy ellenségkép, a kormányról, és azt hiszed, attól van minden rossz. 1991-ben talán még élesebb szembenállás volt.
2022. febr. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%
Orbán és Gyurcsány után talán, meg ahogy a generációk felnőnek, és egyre inkább aktív szavazókká válnak a fiatalok. Amúgy ez nem csak nálunk van így, az USA is kétpólusú.
2022. febr. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
23%
Nyugi ,nem sokára egypólusú lesz,ha a sok eus vén majom sokat ugrabugrál.
2022. febr. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szélsőségesnek lenni könnyű.

A legtöbb ember nehezen ad igazat a másiknak, ha veszekszik.

Ami mégnehezebb, hogy azt mondd:értem a véleményed, és részben igazad van, sőt, lehet, hogy úgy még jobb is, ahogy te gondolod.

Ez a politikai gondolkodásban is benne van.

Így sajnos mindig lesznek szélsőséges emberek.

2022. febr. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!