Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kovács Zoltán: A magyar...

Kovács Zoltán: A magyar választási rendszer az egyik legátláthatóbb és a legkevésbé befolyásolható Európában. Tényleg?

Figyelt kérdés
Az Országgyűlési Egyéni Választási Bizottság vezetője vizsgálatot indított, hogy Zsigó Róbert ajánlóívén ki szerepel. „Az illetőt ugyanis 2019. október 28-án törölték a személyiadat- és lakcímnyilvántartásból. Ez pedig akkor szokott megtörténni, ha valaki elhalálozik” – olvasható az ellenzéki párt közleményében.

2022. febr. 18. 11:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Nem röhögte közben el magát?
2022. febr. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%
Miért, melyik átláthatóbb?
2022. febr. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
70%
Na ez a kijelentés is abba a kategóriába tartozik amitől egy percre megáll a föld keringése. :)))))
2022. febr. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
64%
Miért, mi az ami nem átlátható benne?
2022. febr. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem teljesen átlátható... annak persze nem, aki vak!!
2022. febr. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem az Észak Koreai átláthatóbb, nem sokkal, de mégis.
2022. febr. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%
Persze, mi magyarok mindenben jobbak vagyunk mindenkinél, aztán valahogy még is a magyarszki munkás megy nyugatra mosogatni, és nem fordítva...
2022. febr. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
18%

Az ellenzékieknek nem átlátható, azt tudjuk, hiszen még 2 választás után a harmadik előtt is olyan hülyeségeket beszélnek róla, hogy egyértelmű, egy szót sem értettek meg belőle.

A választási rendszer azonban teljesen átlátható és egyértelmű.

Mindig vicces az ilyen hülyeségeket olvasni a ballibektől, hogy "nem átlátható a választási rendszer", miközben odavannak a két kamarás francia rendszer demokratikusságáért, ahol simán szerezhetett többször is kétharmad közeli többséget az egyik induló úgy, hogy a másik, az első fordulóban majdnem ugyanannyi szavazatot szerző párt pedig alig pár %-t kapott. Vagy a német rendszer, ahol nem is fix a képviselők létszáma, hanem mindig az aktuális szavazatok arányától függ.

Mondjon már nekem valaki olyan választási rendszert ami sokkal átláthatóbb a magyar rendszernél? A brit lenne, ahol csak egyéni jelöltek vannak és akár 100%-os többséget is szerezhetne valaki a parlamentben? OK, ezt elfogadom. De jobb ez a miénknél?

2022. febr. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
71%
Néha nem értem, hogy miért hivjuk ezeket politikusoknak, szinész helyett!
2022. febr. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Ugye ez a Zsigó Róbertügynek az állhat a hátterében, hogy momentumosok beírtak álneveket, egy halott nevét a fidesz ajánló szelvényére. hiszen a fidesznek nincs ilyenre szüksége. A tagság és rokonsága nagyobb egy körzetnék mint 500 fő. Meg hát ugye gyanúsan hamar derült is ki. Ja és a momentumosok honnan tudták hogy ki halt meg meg ki nem??, Szóval ezt azért nem néztem volna ki a momentumosból. És még ezek beszélnek becsület meg tisztességről....
2022. febr. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!