Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak szerintem felháborító ez?

Csak szerintem felháborító ez?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, mesterdilplomás pálykezdő tanár. Mivel a tanárképzés 6 éves volt, pont kicsúsztam a SZJA-mentességből.


12 osztályos suliban tanítok gimnazistákat, az alsó tagozaton pedig van egy pálykezdő tanító, aki velem egyszerre diplomázott. Mivel az ő képzése csak 4 év volt, így még 2 évig kapja a SZJA-mentességet.


Tehát én, aki 6 évet tanultam ezért, mesterdiplomával rendelkezem, én a szakmunkás minimálbért kapom.


A nálam fiatalabb, aki csak 4 évet tanult, alapszakos diplomája van, ugyanezt a bért kapja + mellé egy vagyont SZJA-mentesség miatt.


Normális ez így? Gyakorlatilag egy takarító is többet visz haza nálam, folyamatosan a étkezéseket hagyok ki, így spórolok, hogy egyáltalán a bérelt szobámat fizetni tudjam.



2022. febr. 18. 19:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Külföld haver!
2022. febr. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%
Ha az vigasztal ismerősöm jó pár éve van a pályán és nem keres rosszul.
2022. febr. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
21%

Köszönjük a napi tanáros keveset keresek, takaríró többet keres, alig tudok enni, bérelt lakásom van kérdést.


Tegyünk úgy mintha valós lenne a kérdés:


2 éve amikor folytattad és mesterdiplomát akartál szerezni tán nem láttad a fizetéseket? Itt nincs zsákbamacska ez nem versenyszféra, itt látod mennyi az annyi.


Látod, ha 6 éve már takarítanál milliomos lehetnél! De hát ugyebár kell az, hogy az év felében dolgozzon az ember csak meg ne takarítónak hanem tanárnak hívják, hát ilyen ez.

2022. febr. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%
Szavazz arra aki megemeli a béredet.😉
2022. febr. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%

Kérdés, milyen tanár vagy?


Nekem van magyar szakos tanár ismerősöm.

Ő egy multinál dolgozik titkárnőként.Többet visz haza nettóban, mint a tanári bruttó.

Szabadidejében meg űzi a tanár hobbiját.Szakdolgozatoknak javítja a nyelvtani és fogalmazási hibáit ,lektorál...stb, természetesen jó pénzért.

2022. febr. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
11%
Csak hogy te kér évvel tovább élősködtél a többiek nyakén, ő korábban elkezdett dolgozni, ezt se feledjük. De hogy az irigységed alábbhagyjon, két év múlva már neki sem jár adókedvezmény. Amúgy ha boldog akarsz lenni, ne állandóan másokra irigykedj, attól neked nem lesz jobb.
2022. febr. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
72%
Igen abban van igazság mindenki saját szerencséjének kovácsa.
2022. febr. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
78%
Amikor tanárszakra mentél, akkor mennyi volt a várható fizu?
2022. febr. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
80%

"Normális ez így? "


Nem. Szerveződjetek meg, tüntessetek, polgári engedetlenség, tegyetek magatokért.

2022. febr. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
72%

"Egy tanár manapság ennyit képes kitermelni. Teljesen reális ez a fizetés tanárnak nem azért mennek az emberek, hogy luxusban éljenek az emberek.."

Nem, azért mennek tanárnak, hogy éhen halhassanak. A kormány pedig hozzásegíti őket ehhez :)

2022. febr. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!