Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 2018 as választás után azt a...

2018 as választás után azt a vádat hallottam hogy "elcsalta a fidesz a választást" szerintetek erre van esély? vagy csak úgy hangoztatják?

Figyelt kérdés
Én véleményem hogy nem csaltak.

2022. febr. 20. 18:17
A kérdező szavazást indított:
Dehogy csalták el!
Lehetséges de nem vagyok benne biztos
Biztos hogy elcsalták!
Egyéb válasz (Komment formájában)
23 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%
A vádra persze van esèly.
2022. febr. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%
Aha annyira csalnak hogy kb a legfontosabb várost Budapestet is elvesztette a Fidesz. Persze mindig könnyebb csalást kiáltani, mint kicsit önvizsgálatot tartani hol is csesztük el.
2022. febr. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
24%
Csak azt nem értem minek osztogatják a pénzt a lakosságnak ha úgy is csalással nyernek.
2022. febr. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Csalás biztos volt, a különböző magyarul nem is beszélő magyarított buszoztatott ukrán szavazókkal, mélyszegény romák szavazatvásárlásával buszoztatásával, a szerb határnál is voltak ilyen kamu magyar szavazók. De nem hiszem hogy ez annyira nagy mértékben befolyásolta volna az eredményt. Max csak ezzel biztosították be magukat.
2022. febr. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Történt csaltás a választáson, ez puszta tény, amit a bíróság több esetben is jogerősen megállapított.
2022. febr. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%

"Aha annyira csalnak hogy kb a legfontosabb várost Budapestet is elvesztette a Fidesz"


Oda nem olyan könnyű beszervezni a kamumagyar ukrán, román meg szerb szavazókat, mint a határmenti településekre.

2022. febr. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
15%
#6 Pedig Kósa megmondta, Karácsony csak a külföldi szavazatok miatt nyert. 🤣
2022. febr. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 meszike91 ***** válasza:
97%

Konkrétan nem csalták el. Viszont nagyon durván maguk felé lejtették a pályát.


1. Új választási rendszert csináltak ami egy fordulós. Ez a fidesznek kedvez.


2. Átrajzolták a választókörzetek határát, hogy minden kevesebb helyen legyen ellenzéki többség.


3. Szavazati jogot adtak a határon túliaknak ahol kitépették a fidesztől való függőséget is. Az rmdsz a fidesz helyi szervezete gyakorlatilag.


4. Állami pénzből olyan kampányokat folytatnak ami egyértelműen a fidesz politikai céljait szolgálja és a fideszes narratívát erősíti.


5. A közmunkások erősen ki vannak szolgáltatva a helyi polgármestereknek akik jellemzően megint fideszesek. Könnyen kordában tartható szavazói réteg.


6. A külföldre kivándorolt magyarok szavazatát tudatosan nehezíti a fidesz, mert ott jóval kisebb a népszerűségük. A határon túliakkal szemben ők nem szavazhatnak levélben.

2022. febr. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#5

És az, hogy történtek apróbb "csalások" (értsd.: szabálytalanságo egyenlő azzal, hogy a "Fidesz elcsalta a választást"?

2022. febr. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#9 Hol látsz olyat, hogy azt írtam volna, a "Fidesz elcsalta a választást"?
2022. febr. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!