Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szocializmushoz és a 90-es...

A szocializmushoz és a 90-es évekhez képest miben korlátozzák jobban az embereket, és miben nem?

Figyelt kérdés
Szerintetek miben volt jobb az a korszak, mint manapság, és miben rosszabb? Persze sokan kifejtették már, de mindig akad egy jó válasz, ami egész frappáns. Én akkor voltam kicsi, így nem tudok nyilatkozni.

2022. febr. 21. 00:47
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Jobb: ha nem volt túl nagy p.fád (a rendszerrel szemben) akkor az állambácsi adott mindent, lakás, munkahely, nem kellett "gondolkoznod", megmondták mit csinálj, igaz nem is jutottál annyira sehova, eléggé heterogén volt a vagyoni szerkezet (akkor is volt akinek jobban ment, de nem voltak ekkora kiugró szélsőségek).

Rosszabb: ha nagy volt a p.fád akkor nem csak a munkahelyed veszíthetted hanem a szabadságod is, szabad vélemény = bólogass mint a kiskutya és akkor kapod a csontot. Az életszínvonal elég sokat nőtt azóta (nem csak a technikai fejlődés miatt).

Egyszerű autós példa, anno 5-8 évet is várhattál mire a Merkúrtól kaptál egy gagyi KGST gyártmány f.st, most a legszuperebb autó is a tiéd lehet - ha van rá pénzed 😂

2022. febr. 21. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
*homogén volt a vagyoni helyzet
2022. febr. 21. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
A 90-es évek már lazábbak voltak, inkább az ezt megelőző időszak volt korlátozott. Számomra leginkább az volt a rossz, hogy láttam milyen jó cuccaik, kajáik,lakásaik vannak a kapitalista országokban élő hozzám hasonló melós embereknek. Csak két kis példa érzékeltetés végett: Karácsonykor Pestre kellett felutaznunk a menyasszonyommal banánért, ananászért. Egy sza-ros farmerért a Jugó határra kellett menni, hogy többet ne mondjak. Ami jónak számított az az volt, hogy kemény munkával ugyan és jó pár év alatt de gyakorlatilag segítség nélkül sikerült megvásárolnom és teljesen felújítanom egy házat. A legjobb viszont az volt, hogy fiatal voltam és nem éreztem semmit súlyosnak, annyira még a korlátokat sem. Jó volt a fiatalkori lázadás és polgárpukkasztás is (hosszú haj, zene, stb). Ezektől eltekintve nem vágyom vissza azt a rendszert.
2022. febr. 21. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Korábban nem volt VH1, meg MTV
2022. febr. 21. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
51%
Hú, srácok mennyit szarakodtunk mindenféle antennák gyártásával, néztük a hangyás Osztrák és Jugó adókat, igaz sem volt.:D
2022. febr. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%
Szólás- és sajtószabadság ugyanúgy nem volt akkor sem, de mindenkinek volt biztos munkahelye, magasabb volt az életszínvonal, kisebb volt a bűnözés és enyhébb volt a média agymosása.
2022. febr. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!