Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nincs igény a politikába...

Miért nincs igény a politikában Schiffer András féle értelmiségi politikusokra?

Figyelt kérdés
Nekem ilyen emberekre lenne igényem. Nem egyre. Az összes ilyen kellene legyen, aki minket képvisel. Ilyen ember miért nem lehet miniszterelnök jelölt vagy köztársasági elnök? Miért mindig nyomorult suttyókat vagy lejárt lemezeket jelölnek minden posztra?

2022. febr. 22. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Mert a nép igénytelen.
2022. febr. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
3%
Mert ő sem különb mint a többi
2022. febr. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ez a megmondóember szerepkör, amiben most van, jobban passzol hozzá, mint amikor pártelnök volt.
2022. febr. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%
Mert a társadalom nincs megérve az ilyen politikusokra.
2022. febr. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
80%

"A parlament előtti téren többezernyi főből álló tömegnek szónokolt valaki:


- Elég, ha egy pillantást vettek szűk homlokomra, állati kapzsiságtól eltorzult arcomra s azonnal láthatjátok, kivel van dolgotok. Semmiféle mesterséghez, tudományhoz nem értek, a világon semmire se vagyok alkalmas, legföljebb arra, hogy az élet értelmét magyarázzam nektek s vezesselek benneteket a cél felé. Hogy mi ez a cél, azt is elárulom. Egykettőre meg akarok gazdagodni, pénzt harácsolni, hogy minél több legyen nekem s minél kevesebb nektek. Ezért titeket még inkább el kell majd butítanom. Vagy talán azt hiszitek, hogy már elég buták vagytok?


- Nem, nem – harsogta a tömeg*


fölháborodva."

2022. febr. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!