Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a Fideszt nem szeretem, de...

Ha a Fideszt nem szeretem, de a választókerületemben a fideszes jelölt ezerszer alkalmasabb, kire szavazzak?

Figyelt kérdés

Tudom, nem nektek kell eldönteni helyettem, de kíváncsi vagyok a véleményetekre!


Budapest 3. számú OEVK


Fideszes jelölt az Fürjes Balázs. 50 éves, végzettsége szerint jogász. A Fidesz budpesti arca. Egy karrierpolitikus, de komolyabb visszásság nem köthető hozzá.


Ellenzéki jelölt Hajnal Miklós. Egy helyi 26 éves srác, aki abbahagyta az egyetemet, hogy csatlakozzon a Momentumhoz.


Nem vagyok baloldali. A Fideszben az nem tetszik, hogy leuralják az egész országot a médiától a gazdasági szféráig, tehát egyre kisebb az a tér, ahol a Fidesz holdudvarán kívül lehet érvényesülni. És az se tetszik, hogy EU-ellenesek.

Ezen kívül komolyabb bajom nincs velük.

Ezért is szavaztam MZP-re előválasztáson és nem Karigerire vagy Dobrev Klárára.


2022. febr. 24. 08:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
39%

Álkérdésszagot érzek.

Ha gondolkodó lény vagy, átélted az egyetemek meghurcolását, a közélet lezüllesztését, a vagyon szétlopását, akkor minden fidesztróger mellett leírt szavad hazugság.

Alapvetően trollkodsz.

HAJRÁ MZP

2022. febr. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
63%
Aztán egy jogász miért lenne alkalmasabb, mint egy egyetemet elhagyó?
2022. febr. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
36%
Nyilván az alkalmas jelöltre.
2022. febr. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
66%
Listán szavazz az ellenzékre, egyéniben meg arra, akit hasznosnak vélsz a körzeted fejlesztése szempontjából.
2022. febr. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
50%
Megteheted azt is, hogy listán másra x-elsz, de ha a Fidesz jelöltjét érzed alkalmasabbnak, akkor egyéniben rá szavazol. Épp ez a lényeg, egyéniben a jelölt a fontos, nem az, hogy melyik csapat színeiben játszik. Szavazz arra, akiről úgy gondolod, hogy a legtöbbet teheti a választókerületéért! Hogy ez a jelölt fideszes vagy sem, az ilyenkor másodlagos.
2022. febr. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
88%
Az Oxfordot hagyta ott, nem a bivalybasznádi egyetemet, azért azt sokan elfelejtik.
2022. febr. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
10%
Amelyik alkalmasabb: Fidesz 🍊👍
2022. febr. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
8%
Egyértelműen a fideszre.
2022. febr. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%
Mit számít, hogy "alkalmasabb", mikor a Fideszben a pártfegyelem az első. Azaz gondolkodás nélkül szavaz meg mindent az összes Fideszes képviselő. Innentől lehet akár zseniális személy is, nem számít, mert a munkája során droidként cselekszik.
2022. febr. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
15%
#5. Meg sem néztem a válasz előtt, hogy melyik választókerületről van szó. Így méginkább azt javaslom, hogy Fürjesre szavazz, ő totál kompetens és tettre kész ember szerintem, Hajnal Miklósnak ehhez azért kellene még pár év. Utóbbival amúgy együtt kezdtük levelezőn a jogi egyetemet tavaly (ELTE), kb. egyidősek vagyunk, csak nekem már van két (befejezett) közgazdász szak a hátam mögött, meg egy sor egyéb hasznos képesítésem, és látványosan jobban megy a jogi egyetem is eddig, mint neki, ráadásul én nem a BKV-ben vagyok FB-tag pár hetente egyszer, hanem egy picit leterhelőbb és komolyabb munkát végzek ennél. Ehhez képest én finoman szólva sem érezném úgy, hogy egyenrangú jelölt lennék Fürjes Balázzsal, de ez csak az én szubjektív véleményem. Dönts belátásod szerint!
2022. febr. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!