Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most, hogy Belarusz is belépet...

Most, hogy Belarusz is belépett a háborúba alakúlhat olyan helyzet, hogy a magyar határon is forróvá válhatnak az események és fegyverdörgéssel kell majd védeni a magyar határt?

Figyelt kérdés

2022. márc. 1. 14:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
50%
#9 orbán nem csak "próbált jóban lenni". Az orosz kém bank, annak vezetőinek a kiváltságai magyarországon, a bejárásaik, a paks2 a krím és doneck/luhanszki balhék előtt, a plussz földgáz amit a "békemisszióján" kért ki, mind-mind cinkossá teszik és nem ő az egyedüli.
2022. márc. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Nem szeretem a forráskuncsorgókat.
2022. márc. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
11%

"Az orosz kém bank"


Őőő, hány nyugati bank is van Magyarországon? És nyugaton nincsenek korrupt vezetők?


"paks2"


Azért valljuk be, az oroszok még mindig jók az atomerőmű építésben, és nekik van a legtöbb tapasztalatuk. Nyilván van egy "kis" mutyi is, de maga az atomerőmű hasznos.


"krím és doneck/luhanszki balhék előtt"


Ha Ukrajna belügye a nyelvtörvény, akkor Oroszország belügye a Krím. Én így látom.


"földgáz amit a "békemisszióján" kért ki"


És Orbán azzal fűtötte a medencéjét, vagy a nép használta az olcsóbb gázt?


"mind-mind cinkossá teszik és nem ő az egyedüli"


Cinkossá persze, legyél büszke magadra, hogy magyar létedre te is a magyarok ellen uszítasz és teljesen jogosnak tartod azt, hogy annak ellenére, hogy semlegesek próbálunk maradni, minket is mindenképpen büntetni akarnak.


Igazi díszpéldány vagy! Fogadjunk, ha lenne egy Trianon 2, akkor te az első sorban állnál tapsikolva, hogy igen, a mocsok magyarok megérdemelték! Hát gratulálok, nyomorék!

2022. márc. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Forrás:

[link]

2022. márc. 1. 15:06
 15/20 anonim ***** válasza:
81%

"Őőő, hány nyugati bank is van Magyarországon? És nyugaton nincsenek korrupt vezetők?"


Egyenlőre oroszországban van diktatórikus elnyomó rendszer és nem az eu-ban. Lásd amerika kitiltotta az orosz nagyköveteket mert kémkedésre jutottak a hosszadalmas nyomozás során. Európai unió egységes, lehet orbánnal nem tetszik ami egyébként nonszemsz, hisz ő is a része és haszonélvezője. Tehát nincs ok arra, hogy a nyugati bankok kémkednének, hisz saját maguk után nem tudnak. Ez buta kijelentés volt.


"Azért valljuk be, az oroszok még mindig jók az atomerőmű építésben, és nekik van a legtöbb tapasztalatuk. Nyilván van egy "kis" mutyi is, de maga az atomerőmű hasznos."


Nem egy kis mutyi van benne, hanem a háború közvetlen finanszírozása. Akkor indult be az orosz-magyar üzlet paks2-ben, 2014 januárjában mikor megtörtént a krím törvénytelen annektálása, és akkor zárult le a megállapodás amikor doneck és luhanszkban szakadárok fegyvert fogtak és szembeyzálltak az ukrán kormánnyal. Ezt mind mind az orosz fél támogatta az elejétől kezdve, hadászatilag és katonailag is. Tehát lényegtelen mit tud az orosz az atomerőmű építésben. NUgodtan utána nézhet a dátumoknak.


"Ha Ukrajna belügye a nyelvtörvény, akkor Oroszország belügye a Krím. Én így látom."


Szíved joga úgy látni, ahogy akarod. Más kérdés, hogy köze nincs a valósághoz. Doneck annektálása abszllút törvénytelen volt és a mai napig csak oroszország ismeri el. Arról ne is beszéljünk, hogy semmi logika nincs a a felfogásodban, az idézett szövegre vonatkozóan.


"És Orbán azzal fűtötte a medencéjét, vagy a nép használta az olcsóbb gázt?"


Nem, februárban kiment putyinnal beszélgetni és ahogy 2014-ben úgy idén is tudatosan finanszírozta a háborúját oroszországnak. Nagy viszhangot is vert, hogy plussz 1 milliárd köbméter földgázt vett hírtelen, amit senki nem értett és csak találgatni tudtam miért. Most már nyílván nem kérdés.


"Cinkossá persze, legyél büszke magadra, hogy magyar létedre te is a magyarok ellen uszítasz és teljesen jogosnak tartod azt, hogy annak ellenére, hogy semlegesek próbálunk maradni, minket is mindenképpen büntetni akarnak."


Idézd tőlem azt a szöveget amit te uszításnak vélsz a magyarok ellen. Arra már nem térek ki, hogy milyen kül- és belpolitikát folytatott orbáb. Hiába nem szavazott rá mindenki, magyar nép részei vagyunk és nem tudtuk eltakarítani őt, így jártunk. Nem tudunk semlegesek maradni mivel uniós és nato tagállamok vagyunk. Még ilyen helyzetben is a kormány szembe megy valamelyest az eu-val, mi pedig isszuk a levét.


"Igazi díszpéldány vagy! Fogadjunk, ha lenne egy Trianon 2, akkor te az első sorban állnál tapsikolva, hogy igen, a mocsok magyarok megérdemelték! Hát gratulálok, nyomorék!"


Rettentően faék egyszerű a felfogásod és alulinformált vagy. Ráadásul olyan mentalitást és felfogást társítasz hozzám a rosszindulatodból amihez közöm nincs.

2022. márc. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
38%
Krím annektálást akartam írni, elírás volt a doneck*.
2022. márc. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

"Akkor indult be az orosz-magyar üzlet paks2-ben, 2014 januárjában mikor megtörtént a krím törvénytelen annektálása"


Szóval a kis porbafingó Magyarország finanszírozta az orosz hadsereg műveleteit! Nem is gondoltam volna, hogy ekkora világhatalom vagyunk. Tudtad, hogy az egyik vulkán is akkor kezdett kitörni, amikor megállapodtak Paks2-ben? Az is a mi hibánk!!! Egek!


"Nem, februárban kiment putyinnal beszélgetni és ahogy 2014-ben úgy idén is tudatosan finanszírozta a háborúját oroszországnak."


Mondom én, világhatalom vagyunk. Sőt, mi vagyunk a háttérhatalom! Az oroszok a bábjaink, úgy táncolnak, ahogy mi fizetünk! Kezeltesd magad!


"Idézd tőlem azt a szöveget amit te uszításnak vélsz a magyarok ellen"


Elég ha visszakeresed a hozzászólásaidat, fölösleges idéznem, az egész az.


"Még ilyen helyzetben is a kormány szembe megy valamelyest az eu-val, mi pedig isszuk a levét."


Én úgy tudom, hogy minden szankciót támogattunk. Fegyvert nem küldünk, de segélyszállítmányokat, üzemanyagot igen. Nyilván ez nem számít -> kettős mérce!


"Rettentően faék egyszerű a felfogásod és alulinformált vagy. Ráadásul olyan mentalitást és felfogást társítasz hozzám a rosszindulatodból amihez közöm nincs."


Várj, elolvasom még párszor ezt a két mondatod, hátha el tudok élvezni rá!


Az a helyzet, hogy a magadfajták akkor is megtalálják az okát, hogy a magyar legyen a bűnös, ha éppen süt a nap, vagy esik az eső. Ez van, végül is megérdemeljük, ha a magyar nemzet ilyen példányokat termelt ki magából. Igazad van, zárjuk le, mindenkinek jobb lesz! Legyél büszke magadra!

2022. márc. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
71%

"Szóval a kis porbafingó Magyarország finanszírozta az orosz hadsereg műveleteit! Nem is gondoltam volna, hogy ekkora világhatalom vagyunk. Tudtad, hogy az egyik vulkán is akkor kezdett kitörni, amikor megállapodtak Paks2-ben? Az is a mi hibánk!!! Egek!"


"Mondom én, világhatalom vagyunk. Sőt, mi vagyunk a háttérhatalom! Az oroszok a bábjaink, úgy táncolnak, ahogy mi fizetünk! Kezeltesd magad!"


Ez már magyarázkodásnak is gyenge, ha nem látod a fidesz kormány szoros fűződését putyinhoz az szomorú. Számomra lényegtelen mennyivel támogatta orbán putyint. Abszolút nem számít, hiába mosdatos.


"Elég ha visszakeresed a hozzászólásaidat, fölösleges idéznem, az egész az."


Idézd azt a szövegem ami konkrétan vagy akárcsak félreérthetően is utal az állításodra, különben csak üres szavak. Te állítasz valamit, neked kell hitelt adni, igazolni azt.


"Én úgy tudom, hogy minden szankciót támogattunk. Fegyvert nem küldünk, de segélyszállítmányokat, üzemanyagot igen. Nyilván ez nem számít -> kettős mérce!"


Nem kettős mérce, hanem hintapolitika a szomszédunk háborús helyzetében is az eu és a diktatórikus elnyomó rendszert alkalmazó oroszország közt. Fegyvert nem küldünk az rendben van, tán nekünk sincs sok ezt nem is kell vitatni. A hadseregünk gyatra, hadászati felszerelésünket is ehhez kell mérni. De az megint nincs rendben, hogy gyenge ürügyként még a légterünk sem nyitjuk meg a szállítmányoknak, holott oroszország küldhetett a légterünkön keresztül nem is oly rég szerviába. Emellett szíjjártótól csak annyit kértek adja vissza lavrovtól kapott kitüntetését, ezt válaszra sem méltatta. Az orosz kémbankunkról semmi hír. Paks2-hez hozzá sem nyúltak, bár ígyis csúszik, végülis mindegy. Orbán kijelentette, minden szankciót támogat amit megszavaz az eu. Ezt viszont egyértelműen csak azért teszik mivel nincs is más választásuk. Az elmúlt 7 év külpolitikáját ajánlom figyelmedbe.


"Várj, elolvasom még párszor ezt a két mondatod, hátha el tudok élvezni rá!"


Bravó, ez értelmes volt.


"Az a helyzet, hogy a magadfajták akkor is megtalálják az okát, hogy a magyar legyen a bűnös, ha éppen süt a nap, vagy esik az eső. Ez van, végül is megérdemeljük, ha a magyar nemzet ilyen példányokat termelt ki magából. Igazad van, zárjuk le, mindenkinek jobb lesz! Legyél büszke magadra!"


Ne keverd össze a kettőt. Egy szóval nem mondtam, hogy a magyar nép bűnös. Az orbán kormány és a fidesz szavazó tábora a bűnös, illetve nyílván onnan sem mindenki akit megtévesztenek szánt szándékkal, mert eloorcsosult belpolitikát folytat a fidesz. Neked az a bajod, hogy alulinformált vagy és nem veszed tudomáaul a tényeket. Lehet hisztizni ha utál minket európa, csak az a helyzet, hogy tett érte a fkdesz kormány, nekünk pesig el kell viselni majd, például az eu-s pénz megvonásokat, mert ugyanúgy a magyar társadaoom részei vagyunk. Tenni kell a változásért, nem pedig öllbetett kézzel várni, hogy majd valami jobb legyen. Sajnálom ha sértőnek találod, de tényleg faék egyszerű a gondolkodásod ha ilyen rosszindulatú vagy.

2022. márc. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%

"Bravó, ez értelmes volt."


Ezzel együtt már sikerült, köszönöm! Legalább volt valami értelme annak, hogy elolvastam az irományod.


"Az orbán kormány és a fidesz szavazó tábora a bűnös"


Aha, és ez csak egy elhanyagolható 10%, mert tudjuk, hogy 90% a DK-t támogatja. Logikus!


"Neked az a bajod, hogy alulinformált vagy és nem veszed tudomáaul a tényeket."


Ha erre hivatkozok, akkor talán nem végeznek ki Putyinnal és Orbánnal együtt? Köszi a tippet!


"Lehet hisztizni ha utál minket európa, csak az a helyzet, hogy tett érte a fkdesz kormány"


Az ukrán kormány persze semmit sem tett, hogy nehezteljenek rájuk a magyarok és az oroszok... Hiszen én nyilván alulinformált vagyok, nem ismerhetem az ukránok érdemeit!


"Tenni kell a változásért, nem pedig öllbetett kézzel várni, hogy majd valami jobb legyen."


Persze, majd leszavazok a Ferire, az elég?


"Sajnálom ha sértőnek találod, de tényleg faék egyszerű a gondolkodásod ha ilyen rosszindulatú vagy."


Semmi baj, én ilyen rosszindulatúnak születtem. Még jó, hogy vannak közöttünk ilyen felvilágosult, intellektuális lények, mint Te! Köszönöm, hogy megmented a magyarság hírnevét! Te vagy a legnagyobb hős, nem is az ukránok! Nem lehetek eléggé hálás!

2022. márc. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"Aha, és ez csak egy elhanyagolható 10%, mert tudjuk, hogy 90% a DK-t támogatja. Logikus!"


Nehéz itt megfejteni mire gondoltál. Nem tudom gyurcsányon kívűl mi a baj a dk-val, jelenleg 12 éve fidesz 2/3-al tejhatalmúlag irányítja a fidesz magyarországot. Eu-ellenes és oroszbarát külpolitikával, belpolitikailag meg ellenségként jezelik az ellenzéket. Mikor egy országot kellene felrázni, nekik az első és legfontosabb 12 éve, hogy elnyomjon mindenkit aki nem kormány-barát, ezzel szétzülleszti a magyar társadalmat. Ezt nehéz rákenni más pártokra.


"Az ukrán kormány persze semmit sem tett, hogy nehezteljenek rájuk a magyarok és az oroszok... Hiszen én nyilván alulinformált vagyok, nem ismerhetem az ukránok érdemeit!"


Miköze az ukrány kormányzásnak a magyarhoz? Vagy úgy gondolod az ukránok báb kormány a fidesz?

Aabba bele sem megyek, hogy nálad ez elvileg legitimálja a háborút és mi ennek a gondolatmenetnek az alap elve, hogy jön össze a kettő.


"Persze, majd leszavazok a Ferire, az elég?"


Ferire nem tudsz szavazni, de ha változást szeretnél akkor a fideszre semmiképp sem. Ha nekem nem hiszel, nézd végig az utóbbi 12 év külpolitikájukat. Bár a mi hazánk sem eu párti sőt. Viszont a mi hazánk annyiból jobb, hogy ha nem szereted az eu-t, a nyugatot, akkor garantálom és ők maguk is, hogy kormányzásuk esetén 1 ciklus is sok lesz ahhoz, hogy kicsapjanak onnan.


-"Ezzel együtt már sikerült, köszönöm! Legalább volt valami értelme annak, hogy elolvastam az irományod."

-"Ha erre hivatkozok, akkor talán nem végeznek ki Putyinnal és Orbánnal együtt? Köszi a tippet!"

-"Semmi baj, én ilyen rosszindulatúnak születtem. Még jó, hogy vannak közöttünk ilyen felvilágosult, intellektuális lények, mint Te! Köszönöm, hogy megmented a magyarság hírnevét! Te vagy a legnagyobb hős, nem is az ukránok! Nem lehetek eléggé hálás!"


Az ilyen felesleges flegmázásokra milyen választ vársz, vagy mi értelmét látod te magad?

2022. márc. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!