Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most, hogy az Ivánék ezerrel...

Most, hogy az Ivánék ezerrel támadják az ukránokat, és jön a sok menekült, akiknek a magyarok segítenek... szóval a Magyarországon élő hajléktalanoknak miért nem segítünk ilyen bőszen?

Figyelt kérdés
2022. márc. 4. 22:09
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Hát nézd, segíts nekik. Senki nem akadályoz meg benne.
2022. márc. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Már nem azért de nem hogy a hajléktalanoknak nem segít a kormány ennyire, hanem az átlag magyar nem kap ennyi támogatást...gyakorlatilag ha nem magamnak intézek dolgokat semmi de semmi segítséget nem kapok ettől az utolsó szar Orbániából...
2022. márc. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tehát akkor arra megy ki a játék, hogy szavazatokat szerez?
2022. márc. 4. 22:24
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

Nemkicsit kevered a szezont a fazonnal.

A hajléktalan általában önhibájából hajléktalan - valahol nagyon elqrta az életét, alkohol, drog, szerencsejáték, vagy ugye valakinek mindig is büdös volt a munka és inkább próbált mindig csak életművészkedni, mert az könnyebb...

A menekült egy teljesen átlagos hétköznapi ember, akinek volt otthon valamilyen megélhetése, csak most úgy hozta a sors, hogy önhibáján kívül életveszélyes helyzetbe került.

Biztos érzéketlen görcs vagyok, de előbb segítek egy menekültnek, mint egy hómlessznek.

2022. márc. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
43%

az ukránok nem szavaznak.

ez most a jófiúskodás. de már szidja az EU-t, hogy nem adnak pénzt

2022. márc. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%

3. Erdélyen kívül már alig van valahol számottevő magyar közösség. És a határon túli magyaroknak csak egy része szavaz, azok sem feltétlenül úgy, ahogy a kormány azt várja.

Persze jó ráhúzni szerencsétlenekre a vizes lepedőt, de messze nincs a szavazataiknak olyan jelentősége, mint amiről egyes pártok igyekeznek meggyőzni a közvéleményt...

2022. márc. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

Nem vagy képben, kérdező.


Voltam hajléktalan cirka 3 éven keresztül, felsorolni nem tudnám hány szervezet segített nekem éjjeli és nappali melegedők, ételosztások stb.


Ne keveredj meg azhal, hogy az emberek akikkel találkozol elítélik úgy altalában a hajléktalanokat és szamodra nem látható a segítség, amit nyújtanak szervezetek.


Persze a minőségen lenne mit javítani, sok az inkompetens vagy szemét szocmunkás és az olyan melegedő, ahol félsz a késeléstől, de azért mind kaja, mind ruha, mind alvás tekintetében nem lehet azt mindani, hogy nincs segítség.


Akiket meg utcán látsz nyomorogni meg megfagyni a földön... van aki nem kér a segítségből, rájuk erőszakolni meg nem lehet.

2022. márc. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%

Én pl a hajléktalanoknak is segítek. Nem érdekel hogy mennyire cseszték el, bárki hozhat egy vagy több rettenetes döntést. Az sem érdekel amit sokan indokként mondanak amiért nem segítenek, azaz hogy úgyis piára költi. Nem érdekel, nem feltételekkel adom neki a pénzt. Onnantól hogy én odaadtam neki, ő szabadon rendelkezik vele és azt vesz belőle amire neki személyesen szüksége van vagy ami boldoggá teszi.

Rengeteg magánszemély és szervezet is segít a hajléktalanoknak, max nem veszed észre mert nem foglalkozol velük. Most csak azért ilyen szembetűnő hogy mennyien segítenek az ukrán menekülteknek, mert ez nem egy állandó probléma mint a hajléktalanság, hanem ez egy vészhelyzet. Egy hirtelen kialakult helyzet amit meg kell oldani. Persze hogy hatalmas a hírértéke, persze hogy mindenhonnan ez ömlik az emberre.

2022. márc. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Akik ide menekülnek a háború elől, azok nem a szabad elhatározásukból kerültek nehéz helyzetbe. A hajléktalanok igen túlnyomó hányada a saját hülyesége, alkalmazkodásra képtelensége, konoksága, nemtörődömsége, igénytelensége áldozata, - eszük ágában sincs tenni bármit is a saját sorsuk jobbra fordításának érdekében, egyszerűbb naphosszat kéregetniük és a semmiben lebegve fetrengeniük.

Furcsa, hogy képtelen vagy különbséget tenni a kettő között!

2022. márc. 5. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!