Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emelkedő euro-árfolyam...

Az emelkedő euro-árfolyam megnyeri a kormánynak Győr-Moson-Sopron megyét, ahol a lakosság jelentős része Ausztriában dolgozik euróbérért?

Figyelt kérdés
Korábban tapasztaltam, hogy aki ott lakik a környéken, és átjár dolgozni pl. Bécsbe, még örül is a gyenge forintnak, mert többet ér a fizetése, ami sokat jelenthet április 3-án a választáson.

2022. márc. 7. 11:18
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

sokra megy vele, hogy emelkedik, mert a termék árak is emelkedni fognak arányosan.

Inkább elveszíteni fogja a kormány párt azokat, ahol forint alapon megy...

2022. márc. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Igen, és elbukja az egész országot. Ahol egyébként 550 euró az átlagbér.
2022. márc. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a nagy rész, azért elég elhanyagolható százalék.
2022. márc. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Nem azt fogják nézni, hogy többet ér a pénzük, hanem hogy megint drágult az x termék a boltokban.

Arról nem beszélve, hogy aki átjár, az sokszor ott is vásárol, mert egy csomó minden már olcsóbb nyugaton.


Igen, mi úgy zárkóztunk fel a nyugathoz, hogy nyugati vagy magasabb áraink vannak, de keleti vagy annál alacsonyabb fizetéseink.

2022. márc. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Azért a csomó minden olcsóbb az túlzás, max a bolhapiacon a használtcikk. Meg egy két élelmiszer de az is kb csak ha akciós.

Alapvető élelmiszer (hús, tej, liszt zöldség stb. ) drágább.


Amúgy meg a megye lakosságát tekintve tényleg elenyészőek az ingázók.


Meg aztán a nagyrészük csicska melót csinál, lehet a vàlasztás napján találja ki neki a sógor, hogy márpedig pont ma kell retket dugványozni, akkor el se tud menni szavazni;)

2022. márc. 8. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%

#5

Amikor először bevezették a hatósági árstoppot (ugye akkor még 6 termékre), londoni ismerősöm írt, hogy 6-ból 4 termék olcsóbb Londonban. Miről beszélünk?

Jelenleg igenis nyugati áraink vannak, keleti bérek mellett.


Mutogathatunk a gázárára nyugaton is, hogy nálunk mennyivel olcsóbb, de a 3-szoros fizetések mellett arányaiban még ígyis bőven ők járnak jobban.

2022. márc. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ausztriáról beszélünk nem Londonról. Nem a haverom szobatársa mesélte, hogy mi van, hetente kétszer vagyok minimum a osztrákoknál de van hogy többször. Pénteken voltam bevásárolni, csak olyan dolgot vettem ami itthon nincs. Mert minden élelmiszer drágább, ez max ilyen Győrtôl keletre lakóknak a képzelgése...de menj fel az osztrák Interspar oldalára és nézegesd az árakat...
2022. márc. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7

Megnéztem kb. 10-20 terméket, néhány olcsóbb, néhány azonos árban van, a többi drágább.

2022. márc. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Soproni vagyok. Legalja melók fizetnek 1200 eurót, gyári és vendéglátós munkák lehet, hogy 1500öt, kifejezett szakmunka 2000 is lehet. Most ha egy 1500 eurót veszünk az azért 600 000 forint már 400as árfolyammal. Ês sok helyen èvi 14x . Jobb mint kelet Magyarországon ugyanezért 200 ezret kapni.
2022. márc. 13. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9 ez marha jó meg minden, de nem ez volt a kérdés...
2022. márc. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!