Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kizárólag Fideszesekhez szól...

Kizárólag Fideszesekhez szól a kérdés: szerintetek nincs egyoldalú tájékoztatás a médiában, és erős túlsúly a jobboldal (kormány) felé?

Figyelt kérdés

NEM szánom provokációnak a kérdést, elfogadom, hogy Orbán politikáját jobbnak látjátok, no problem, nem értek vele egyet, de értem. Viszont nemrég kérdés altt már olyanok jöttek, hogy baloldali médiatúlsúly van.

Szóval szerintetek mi a helyzet ezen a téren? Plusz kérdésnek: Az M1 egy pártatlan televízió?


2022. márc. 9. 18:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%
Az állami média mindig is kormánypárti volt. Ha áprilisban kormányváltás lesz, akkor abszolút mértékű baloldali médiatúlsúly fog kialakulni.
2022. márc. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szerinted ha kormányváltás lenne, akkor ugyanilyen túlsúly lenne balra?


Én megmondom őszintén, már csak azért sem hiszem, mert ez ugye a baloldali kampány része, szerintem nem tehetik meg, hogy ennyire kisarkítsák a helyzetet.

2022. márc. 9. 18:51
 3/11 anonim ***** válasza:
9%

1@ ott a pont!


Hozzátenném, hogy 2010-ig NEM is VOLT jobboldali média!!

2022. márc. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A közmédia kormánypárti, a kereskedelmi médiák nagyrésze ellenzéki, ez van.
2022. márc. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Nincs, nagyon sokféle média van. A korábbi libsi túlsúly kezd elolvadni, ennyi. A közszolgálati tévé meg mindig az aktuális kormányhoz lojális Magyarországon.
2022. márc. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Oké, továbbviszem a kérdést, mert az utolsó 1-2 válasz korrekt volt a maga nemében.


Szóval szerintetek ugyanilyen mértékben volt egyoldalú a közszolgálati tv Gyurcsányéknál? Én nem emlékszem arra, hogy ez olyan szinten lett volna, hogy egymással megegyező véleményű emberek "vitatkozzanak", meg hogy kérdésekbe bújtatott állítások menjenek végig.

2022. márc. 9. 19:13
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Már rég volt , lehet nem volt ennyire egyoldalú amennyire emlékszem.
2022. márc. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Fiatalok nagy része már nem a TVből tájékozódik hanem a netről. 29 éves vagyok de eszembe nem jutna, hogy az m1et nézzem meg a hírekért.
2022. márc. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

8-as, oké, ez így korrekt, de az értelmiségi fiataloknál eleve brutális a többség a baloldal felé. a 60 feletti, főleg nyugdíjas nép nagy része a könnyen mozdítható bázis, akik úgy szocializálódtak, hogy amit a tv és a rádió mond nekik, az úgy van.

Plusz ugye a fizikai plakátokban is brutális túlsúly van, pláne ha az egész évet nézzük, az meg mindenkihez eljut.

2022. márc. 9. 19:35
 10/11 anonim ***** válasza:
80%

Nem plakátok, TV híradások alapján döntök arról, mi jó a családomnak, nekem. (Nem tudom azt sem, híradónak hívják-e még, hiszen évtizedek óta nem nézek ilyesmit. Nekem még a rendszerváltás előtti híradószignál sejlik fel a híradó szó hallatán, olvastán.)


70 év feletti falusi vagyok. 135 féle TV-csatorna van (egyébként sokkal több, mert több tíznek van HD változata is), m1 és társai ki vannak kapcsolva a listámból – még az M4 sportcsatorna is –, ha netán lapozgatnék a csatornák közt. De szinte csak terv szerint nézek filmet, sportműsort.


Több évtizednyi választási ígéret után, mikor végre bíztunk a megvalósulásban, 2009-ben a pénzintézet visszafizette a szennyvízcsatorna-társulásba öt év alatt befizetett pénzünket, mert kiderült: esély sem volt a megvalósításra. (Medgyessy, Gyurcsány, Bajnai kormányok.)

2016-tól van szennyvízcsatorna. (Orbán kormány.) Aki küszködött már szippantós szolgáltatással, tudja micsoda különbség. Amellett, felébe sem kerül.


Úgy 2016-ig vegetált a falu, épp hogy elég volt a pénz működési költségekre. Jónéhány „járni, jár, de nem jut” eset volt.


Aztán a szennyvízcsatorna után lett új út (megint lehetett előre nézve vezetni, nem a kátyúkat kell lépésben haladva kerülgetni, már ha volt rá hely), nem csak a faluban, hanem a városig. A járdák is újak lettek, folyamatosan kaptak új burkolatot a mellékutcák is.

Nem csak felújították az iskolaépületet, de korszerűsítették a fűtést, világítást, elektronikus táblák vannak, bővítettek, lett számítástechnika terem, tornaterem. Lett szinte teljesen új ebédlő.

Felújították az orvosi rendelőt, több diagnosztikai eszközt is be tudott szerezni a háziorvos, nem mindenért kell a városba menni.

Támogatással fiókgyógyszertár nyílt, nagyon talpraesett gyógyszerésszel, nagy készlete van, de ha valami éppen nincs, gyorsan beszerzi.


Két és fél éve optikai kábelen kapjuk a netet, TV-t, telefont; úgy tele van szórva WIFI-vel a ház, az udvar nagy része, sőt még a kert egy része is, hogy szerintem laborvizsgálatnál ki tudják mutatni a szervezetünkben.


Mivel nem vagyok hívő, számomra csak szép látvány; jó nézni kora reggel a még árnyékban levő udvarból, hogy az amúgy is kis halmon magasodó templom nemrég felújított tornyát és szép tetőjét már megvilágítja a Nap sugara.


Évtizedekig egyre elhasználtabb buszokon jártam munkába, volt több is, amelyik ugyanaz volt; jónéhány éve új, kényelmes, jó állapotú busszal utazhatok.


Cukorbeteg unokám néhány éve ingyenesen használja az adagolókészüléket, ami megkíméli a napi többszöri szurkálástól; előtte évi többszázezer forint térítési költsége volt. Plusz, a szülei, 14 éves koráig kapnak – nem tudom pontosan milyen néven – havi nem jelentéktelen összeget.


És családi házban, egyedi gázfűtéssel, nem mindegy, hogy van rezsicsökkentés. Olvasom, megértem, hogy „nincs ingyen ebéd”, meg vannak makró vonatkozásai; de akkor is jól jön.

2022. márc. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!