Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hazánkban a "Bűn éjszakája"...

Hazánkban a "Bűn éjszakája" hogy zajlana le?

Figyelt kérdés

Az USÁ-ban már film szinten felvetették ennek a gondolatát. Én filóztam azon, hogy mennyiben lenne más, milyen lenne egy sajátos 24 óra hazánkban. Hiszen sok társadalmi réteg feszül egymásnak. Hazánk tele van generációs problémákkal és persze itt a politikai oldalak favorizálásból is gyűlölet van. Vajon milyen lenne egy magyar "bűn éjszakája"?


Én úgy gondolom a mélyszegények, hajléktalanoknak nem lenne pénzük lőfegyverre, továbbá be sem tudnak zárkózni. Védtelenek lennének. Viszont az emberek nem útálják őket. A tinik lehet viszont megtizedelnék a csöveseket, mert nem tudnak védekezni és jó bulinak tartanák.


A középosztály a panelben erős védelemben van, mert egy biztonsági ajtó hatásos védelmet nyújt és csak onnan tudnak bejönni. A gazdagabb kertesházakban élők pedig ki lennének szolgáltatva. Az ablakot könnyű betörni. De ki akarná őket bántani?


Mi lenne egy magyar verziója a bűn éjaszakájának?



2022. márc. 14. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugynaa filmet nem láttam, de szerintem az emberek nem ennyire ideológia vagy szervezet alapján indulnának meg.


Ki akarná megtámadni a gazdagokat? Akinek pénz kell, azaz a szegényebbek.

És igazából a legtöbb esetben kevésbé a csövesek lennének a célpontok. Persze ha épp egy vadállat útjába esik, akkor biztos annyi neki, de ha meghúzza magát valahol, akkor kevésbé valószínű szerintem, hogy bárki energiát feccőlne eg yhajléktalan megölésébe, ha egyszer vagyonos embert is ölhet amivel anyagi előnye is lesz.


De ha van társadalmi csoport ami a legnagyobb veszteséget szenvedné el, az a nők csoportja lenne, elsősroban 10 és 60 év között bárki, aki nincs fizikailag biztonságosan elzárva.

Fizikailag gyengébbek mint a férfiak (akik valószínűleg nagoybb arányban vennének részt egy ilyen perpatvarban), szóval nem kell lőfegyver az ártalmatlanná tételükhöz. Rablásra is jó célpontok ezáltal, és hát szexuálisan is célpontok. És nem véletlenül 10et írtam alsó korhatárnak, szerintem egy ilyen eseményen ha egy szexuális ragadozó elengedi a gátlásait, nem bszakodik olyan apróságokkal mint korhatár. Még csak nem is feltétlen pedofilizmus miatt, egyszerűn "szűk jok oszt jóvan".

2022. márc. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Erdekes felvetes!

Az elso egeszen jo leirta hogy zajlana. Szerintem lenne egy reteg akinek minden mindegy alapon menne es olne mindent ami el es mozog (szerintem vannak ilyen hulyek)

Mindig csak az olesrol beszelunk, de ha jobban belegondolunk azt csinalunk amit akarunk

Szerintem lennenek olyanok akik kinoznanak masokat, adott esetben meg sonkitanának, lenyomoritananak. Nem megolnek, csak kart tennének.


Lehet rosszul emlekszem, de ugye 24 oran at barmit csinalhatnak az emberek, ami amugy buntetendo (nyilvan a gyilkossag a legdurvabb talan) de vannak meg olyan dolgok, amikert bunti jar szoval ja, rongalas, fosztogatas, lenne itt mas is boven a gyilkolaszason kivul.

Mivel kint Amerikaban meg a kutyanak is 3 pisztolya van, ezert ott nyilvan a filmben is lonek amennyi golyo kifer a csovon. Itthon nem hoszem hogy olyan sok embernek van fegyvere (legalabbis az amerikai aranyhoz kepest joval alacsonyabb) nyilvan ha lenne ilyen nap, akkor tibben elkezdenének alkalmassagit meg fegyvertartasit csinalni de na..

kozeposztaly a panelban? Nem hinném hogy egy kapu megallitja az embereket, siman bejutnak barhova, ha akarnak


Egy biztos talpig frgyverben jelennék meg Zorbán háza előtt

Bar biztos bujkálna a patkány

2022. márc. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a magyar nép kihalna azon az éjszakán.
2022. márc. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3@ melyik nép írtana ki minket?
2022. márc. 21. 17:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Te honnan jöttél kérdező, hogy ezt magyaráznom kell? A magyarok híres egymás iránti "szeretetére" céloztam. Tudod, a "dögöljön meg a szomszéd tehene" elhíresült vicc a magyarokról, ami arról szól, hogy inkább egymást rántjuk le a mélybe, mintsem ésszerűen döntenénk. Tehát arra akartam célozni, ha itt egy éjszakára szabad lenne a bűnözés, a magyarok úgy egymásnak esnének, hogy kihalnánk. Külföldre vándorolt magyarok is csak egymás alá tesznek, de ezekről azt hittem mindenki hallott. Na mindegy én értem, jót röhögtem a saját viccemen.
2022. márc. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!