Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért támogatja bárki a...

Miért támogatja bárki a keletre húzást?

Figyelt kérdés

Ha azt nézzük, hogy az átlag ember milyen színvonalon él, látható, hogy nyugaton sokkal magasabb az életszínvonal.

Persze, ott is vannak kiemelkedően szegények és gazdagok, de nag összességében mondhatni, hogy jobb az élet pl nyugat-Európában, mint pl Oroszországban.


Ha arról van szó, hogy melyik irányba szeretnénk húzni az országot, szerintem szempont az, hogy hogyan szeretnénk élni. Elég valószínű, hogy ha az egiyk irányba húzunk, akkor az életstílusunk nem a másik irányban jellemző módon fog alakulni.


Szóval nemegészen értem: miért akar bárki is a szegényebb, kevesebb joggal élő kelet felé húzni, ha van egy gazdag, szabadabb, technológiailag fejlettebb, tisztább nyugat?


Elsősorban azok válaszát várom, akik keletre húznak.

És ne a másikról mondjunk véleményt, hanem a saját álláspontunkat védjük, oké? Nincs rá szüksége senkinek, hogy más mondja meg mit gondol az egyik.



2022. márc. 15. 12:20
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Miért kéne beleszólnom, hogy más hogyan éli az életét? Én nem vágyok olyan jellegű szabadságra, hogy bszogathassak másokat. Viszont olyanra igen, hogy engem ne bszogassan azért, amilyen vagyok.


9, köszi a bs-et.

2022. márc. 15. 13:58
 12/27 anonim ***** válasza:

9


Mi az a bs?

2022. márc. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Bocs, 11-nek ment.
2022. márc. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Bullshit.
2022. márc. 15. 14:05
 15/27 anonim ***** válasza:

14


Miért, melyik pontja nem igaz?

2022. márc. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Összességében bs.

Valóban, a nyugat-európai államok gazdagok. De Oroszországnak is óriási bevételei vannak, csak épp ebből a nép semmit sem lát. Dubaiban dúsgazdag mindneki, csak épp a nőknél még a tevéket is előrébb tartják.

Nyilván most nem egy Kazahsztánról beszélünk, ami tényleg csóró, mert nem is Kazahsztán felé való húzás a témakör.

2022. márc. 15. 14:20
 17/27 anonim ***** válasza:

16


De most amiatt szándékosan nem kritizáljátok (pedig jogosan lehet) a Nyugatot, mert sok pénzük van? A bullshit ott kezdődik, amikor valaki anyagi alapon képes félrenézni.

2022. márc. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Nyilván nem követendő, de kazahstán messze nem annyira csorô, a leggazdagabb "isztán" kelet észak-kelet orosz régió jóval csoróbb...


Tadzsikisztan...na az tenyleg csoro...


Engem ami a kelet dologban taszít az az emberek mentalitása, személyszerint egyenként nagyon barátságosak, de az állam/párt/uralkodó stb. a lényeg...az hogy az ember/egyén mit akar az teljesen mindegy. Ezeknek a népeknek ez a normâlis. Kimegy az embere az oroszokhoz (elhagyja Moszkvát/Szpvárt) és egy óra alatt leesik, hogy itt csak lecserélték a vöröscsillagot piroskékfehérre...semmi nem történt az elmúlt 30 évben, ugyanaz poshadt kommunizmus az egész...


Nyilván vannak szimpatikus dolgaik ilyen olyan tradiciókat nagyon őriznek...de borzasztó lehangoló az emberek nihilizmusa...

Szóval én ezt nem kérem köszönöm...ez persze nem azt jelenti, hogy a "nyugat"tól szét vagyok esve...ott is sok baromság van, de alapvetőjében az élethez való hozzáállásuk szimpatikusabb.

2022. márc. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

17, vess meg érte, de az, hogy az átlag ember milyen életszínvonalon él, az elsősorban pénzkérdés. Egyrészt az, hogy maga az egyén mennyire könnyen keresi meg az élethez való anyagi hátteret (és itt már ejön a képbe, hogy nem mindegy, hogy napi 10 vagy 6 órában keresel annyi pénzt amennyivel kielégítő életed van), de az is számít, hogy az állam mennyit invesztál az emberekre. Nem pénzosztással, hanem a sozlgáltatások minőségének javításával.

Viszont mindkettő nagyban függ az államtól. És sokszor eléggé úgy tűnik, hogy bizonyos helyeken az állam egyszerűen nem óhajt invesztálni olyan dolgokba, amik emelik az egyén életszínvonalát.


Nem valami magasztos ideológiai dologról beszélek, pusztán arról, hogy egy átlag ember mennyire könnyen boldogul. Azért gondolom nagoyn nem lövök mellé azzal, ha az tmondom, hogy az átlag ember minél kevesebbet akar dolgozni, minél többet keresni és minél több és job blehetőséget akar elérni magának és a családjának. Ideológiától függetlenül.

2022. márc. 16. 08:55
 20/27 anonim ***** válasza:

19


Nem vetlek meg érte, kell a pénz. De ha a pénz mellé az jár, hogy nem beszélhetsz, írhatsz szabadon bármiről, nem kritizálhatod, hogy kikkel nem jó együtt élni mert következményei vannak, azért elgondolkodnék.

Vannak jó dolgai a Nyugatnak, ezt nem tagadom, de számomra elképesztő, hogy fokozatosan mindig lenyesnek egy kicsit a demokrácia adta emberi jogokból.

2022. márc. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!