Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mik az összefogás tervei a...

Mik az összefogás tervei a pedagógusok minősítési rendszerével, ha az ellenzék nyeri a választásokat? Eltörlik? Vagy legalább megszüntetik a Pedagógus I-ből a Pedagógus II-be lépési kötelezettséget?

Figyelt kérdés
[link]

2022. márc. 17. 07:30
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

"szükséges munkaóra alapján"

Jó, de akkor mondjuk ha egy matektanár matekot korrepetál 45 percen keresztül, akkor kap egy pontot, aztán meg ha 45 percen keresztül vezényli a zenekart az iskolai hangversenyen, az ugyanúgy egy pont, mert az is 45 perces munka? De hiszen matektanár létére a matek a kisujjában van, ahhoz viszont, hogy karmesterkedni tudjon, előbb meg kell tanulnia, hogy azt hogy is kell, ami valami olyan plusz, hogy azt nem lehet pontokkal kifejezni, hiszen akár naponta egy-két órákat gyakorol zenélni, vezényelni, stb. éveken át, hogy egyszer egy évben elő tudja adni azt a 45 percet... Ha viszont minden napra kap két pontot (merthogy minden nap gyakorol 2 x 45 percet), akkor az meg milyen, hogy kvázi a hobbijáért kapja, míg az a kolléga, akinek a hobbija a filmnézés, az nem kap napi két pontot, pedig lehet, hogy éppen ennek a hobbijának a kapcsán a következő évtől filmklubot fog beindítani heti rendszerességgel?...

Egy iskola életét nem lehet pontrendszerben kifejezni...

2022. márc. 17. 14:40
 12/21 anonim ***** válasza:

Ezért mondtam, hogy egyszerű pontszámítás.


Az taníthat adott órát, aki ért hozzá (legyen az matek, karmesterkedés vagy film). És a pontok a megtartott óráért járnak.

Az, hogy a karmesterkedés, vagy a filmklub nem világszínvonalú, csak egy induló hobby csoport, arra szerintem az tekintettel lesz az igazgatóság meg a többi kolléga is, hogy kiforrhassa magát a dolog.


És azt is észre fogják venni, ha valaki mindenféle szakköröket szervez, de nem tart meg rendesen semmit.

2022. márc. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
ja és az "ért hozzá" az hobby szakkör esetén nem egy állami pecsétes papír, hanem tényleges hozzáértést jelent. Tehát bizonyítható hozzáértéssel kap jogot valaki szakkör indításra.
2022. márc. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Ja és még a karmesterkedés, amihez nagyon sokat kell gyakorolni: valószínűleg, ha olyan színvonalon csinálja, amiért megérte belefeccölni azt a sok gyakorlást, akkor azt tudja kamatoztatni zenekarban is, ahol tud koncertekkel is pénzt keresni.


A gyerekeknek tartott szakkörökre fizetés kiegészítés jár, és a munka is alapvetően arról szól, hogy belekóstoljanak és megszeressék a zenét, aztán ha ezzel komolyan foglalkoznak, akkor mennek konzervatóriumba.

2022. márc. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

"Az, hogy a karmesterkedés, vagy a filmklub nem világszínvonalú, csak egy induló hobby csoport, arra szerintem az tekintettel lesz az igazgatóság meg a többi kolléga is, hogy kiforrhassa magát a dolog."

És ha az egyik igenis világszínvonalú, a másik meg nem, azt hogy fejezed ki pontokkal?

2022. márc. 17. 14:55
 16/21 anonim ***** válasza:

Azt nem pontokkal fogod kifejezni :)


Bocs, de úgy érzem, hogy nem is akarod érteni.

2022. márc. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Nem nem akarom érteni, hanem már átgondoltam korábban is, és egyszerűen nem lehet, mert megalázó lenne, főleg egy "egyszerű" pontrendszerrel. Ilyesmik jönnének ki belőle, hogy a zeneművész matektanár karmesterkedése ugyanannyi pontot érne, mint egy adott szakos tanár korrepetálása. Pedig ég és föld az a munka, ami a kettő mögött van.
2022. márc. 17. 15:08
 18/21 anonim ***** válasza:
Nem lenne megalázó az, amit írtam. Egyébként is, miért kéne egy matektanárnak mindenképp karmesterkednie?
2022. márc. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Nem kell neki, de történetesen nálunk van ilyesmi több is. És akkor ezt is ki kéne valahogy fejezni szerintem.
2022. márc. 17. 19:35
 20/21 anonim ***** válasza:

Még mindig nem látom a problémát. Ha valaki szakórát, vagy különórát tart, azt én is honorálnám (a fent említett módon). Azt, hogy valaki mit vállal extrában, az abszolút rajta múlik. Esetleg a használt eszközöket lehetne támogatni ÁFA visszatérítéssel példul - de ez nem a bérpapíron szerepelne, hanem a suli venné meg a cuccokat, és a suli tulajdona lenne alapvetően.


Az pedig, hogy valaki hogyan tanulja meg az adott dolgot (hobbiból, tanfolyamon, magántanárnál) azt pláne nem venném be a bérbe, inkább pályázattal lehetne segíteni a tanárt megtanulni valamit, vagy fejleszteni magát benne. aki pedig már magas szinten van, és tudja igazolni, hogy magán úton képezte ki magát, az szintén kapna visszatérítést. Tudom, az ember nem teszi el a számlákat magánórákról, de azt azért el lehet dönteni, hogy adott magántanár adózott-e egyáltalán valaha , vagy hogy egy tanfolyam nem zsebbe ment-e.


Szóval szerintem az egyszerű pontrendszer lenne a legjobb.


Mellesleg vannak olyan dolgok, amiket adott tanár leginkább szívből csinál (vagy csinálna, értelmes megélhetés esetén). Fontos hagyni teret annak is, hogy lehesenek kevésbé prosfesszionális, ámde szívvel-lélekkel csinált hobby projektek is. Mert mondjuk lehet egy amatőr szárnypróáblgatás - vagy ellenkezőleg, egy belső indíttatás, hogy valaki, aki nagyon jó valamiben, szeretné mentorálni az ifjú tehetségeket - és egyátalán nem teljesítményorientáltan, ezért pl nem si szeretné, ha fizetnék érte, és próbára tennék, hogy mit tanult. Gondolok itt pont egy olyan zenei tagozatra, ahol tehetséges, de nehéz sorsú gyerekek vannak, akiknek adott esetben valamiért nehéz látványosan teljesíteni, és védettebb számonkérés/versenykörülmény kell, hogy csillogni tudjanak.

2022. márc. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!