Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzék népszerűsége...

Az ellenzék népszerűsége folyamatosan csőkken. Láttok még esélyt a győzelemre ellenzèkiek?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt sugalják hogy zuhan az ellenzék népszerűsége Mzp beszolásaival és a többi ellenzéki politikus magatartásával és botrányaival.

Sehol sem nyertek közvélemeny kutatást.



2022. márc. 18. 11:51
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
95%
#40: Világvége nyilván nem lesz, de nem szeretnék még 4 évet élni ilyen gyűlölködő és ellenségeskedő, negatív hangulatban. Békét szeretnék, a Fidesz viszont folyton ellenségképek ellen harcol.
2022. márc. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
0%

#39. "12 év után: az utolsók vagyunk az Európai Unióban gazdaságilag"


Ezt amúgy nem tudom, miért kell erőltetni, szimplán igaztalan állítás. Régiós rekordnövekedéseket produkálunk (pedig nem csak ide érkeznek uniós pénzek), 2018-ban a szlovákokat is visszaelőztük, a reálkeresetek egyre nőnek és közelítik a nyugati szintet, az államadósság komolyan átrendeződött, a hitelminősítők sorra javítják egyre jobbra az értékeléseiket hazánk kapcsán. Nem véletlen, hogy ezzel az érveléssel sikertelen az ellenzék, egész egyszerűen az ország zöme azt érzi, hogy lényegesen jobb most nem csak a gazdaság, de az ő személyes anyagi helyzete is, mint 2010 előtt volt, komoly előrelépés történt a szoci elqrás után.


"Orbán az unió bohóca, senki sem foglalkozik vele, de röhögnek rajta"


Még egy olyan, amit csak szeretne az ellenzék, ha így lenne. A valóságban Orbán kilóg a sorból, utálják is érte, de megkerülni eddig sehogy sem tudták.

2022. márc. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
15%

#41. "Békét szeretnék, a Fidesz viszont folyton ellenségképek ellen harcol."


Nyilván, ha mi is egy balliberális kormányt választanánk, mint a nyugat zöme, akkor kevesebb lenne a konfliktus. Mi viszont úgy döntöttünk eddig, és így fogunk dönteni vélhetően ezúttal is, hogy nem az a fontos, hogy az EU-nak vagy az USA demokrata oldalának tetszik-e a kormányunk, hanem hogy a magyar választóknak tetszik-e. Én személy szerint egy olyan kormányt szeretnék, ami a magyar érdekekért harcol, felvállalva a folyamatos konfliktust is, szemben egy olyannal, aki feladja a saját érdekeit, csak hogy ne legyen konfliktus. Utóbbit már kipróbáltuk 2010 előtt, még egyszer nem kéne.

2022. márc. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
97%

"Én személy szerint egy olyan kormányt szeretnék, ami a magyar érdekekért harcol, felvállalva a folyamatos konfliktust is, szemben egy olyannal, aki feladja a saját érdekeit, csak hogy ne legyen konfliktus."

Senki nem mondta, hogy fel kéne adni, nem kell mindenben engedni, de olyanokba is belekötnek, amivel Brüsszel ellenkezése nélkül se értenék egyet. Elhiszem, hogy te mindennel egyetértesz, de nem mindenki. Valamilyen szinten pedig a teljes magyarságot képviselniük kellene, de semmiben nem engednek, meg se hallgatják az embereket. Nem csak az európai vezetőket, de azokat a magyar embereket sem, akik máshogy gondolkodnak és akiknek más a fontos. Legalább egy minimális kompromisszumkészséget azért elvártam volna tőlük.

2022. márc. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
0%

#44. Az ellenkezést én sajnos nem tudom máshogy látni, minthogy itt a magyar kormány nem a támadó, hanem a védekező fél. Minket szeretnének mások megbillogozni, ha ki merünk lógni a sorból, utána meg fel vannak háborodva, ha erre válaszolunk és még mindig nem állunk be a sorba. Nem lehetne, hogy itt ne a franciák, hollandok stb. osszák az észt, a gyarmattartó múltból fennmaradt reflexekkel?


A választás számomra azt jelenti, hogy amelyik párt győz, az valósítja meg a saját programját. Ez értelemszerűen nem fog azoknak tetszeni, akik nem rájuk szavaztak, és épp ez egy nagy probléma az ellenzéki összefogással, ahol több, alapvetően merőben más elképzeléssel bíró párt egyedül, és nem látom előre, hogy ha kormányra kerülnek, akkor pontosan mit fognak megvalósítani. Mi van, ha azért kapják meg a szavazatomat, mert én jobbikos vagyok, aztán meg kormányon jönnek a totál DK-s irány? Ekkora nem azt kaptam, mint amire szavaztam. A Fidesz esetében ez lényegesen tisztább kérdés, ugyanakkor a kompromisszumkészség hiánya jogos kritika.

2022. márc. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
93%
#45: Nekem nem tűnik lényegesen tisztább kérdésnek. Az ellenzéknek van programja, lehet tudni, hogy mire számíthatunk. A Fidesznek nincs, így teljesen zsákbamacska. Nagyon sok hirtelen, légből kapott törvényjavaslatuk van, ez számomra bizonytalanságot szül. Ha előre tudnám, hogy mit szeretnének, akkor talán még át is gondolnám, de így nincs min gondolkodni. Régebben pedig szavaztam rájuk, de már nem tudnak és nem is akarnak megszólítani. Vegyük például a hatósági árazásokat. Nekem például ez egyáltalán nem tetszik, nem értek vele egyet. Nem is értem, hogy egy magát jobboldalinak valló kormány hogy tehet ilyet. Szerintem egyszer már kipróbáltuk a kommunizmust, nem lett jó vége. Az oroszokkal való túl szoros kapcsolatot sem tartom jónak. Legyen egy jó gazdasági kapcsolat, de a tisztes távolságot megtartanám velük, hogy később ezzel ne tudjanak visszaélni és ne kerüljünk lehetetlen helyzetbe.
2022. márc. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
12%
#46. Az ellenzéki programot őszintén szólva nem olvastam el, nem az abban szereplő ígéretek alapján döntök. Dacára annak, hogy a Fidesz valóban nem készít ilyen kiadványt, az nem lehet vitás, hogy sokkalta kiszámíthatóbb elképzelésekkel operál, amivel én választóként is tudok kalkulálni (talán minimális mértékben a KDNP visz bele egy kis bizonytalanságot, de szerencsére az ő szavuk nem bír nagy súllyal). Az ellenzék esetében csak tippelni tudok, hogy mivel várhatóan a DK adja majd a legtöbb képviselőjüket, igen nagy eséllyel ők döntenek a miniszterelnök személyéről és a főbb politikai irányvonalakról is. De igazából ezen felül minden lutri, és szavazóként ez számomra nem túlzottan kedvező. A program semmire sem jelent garanciát, legfeljebb utólag lehet megkérdezni, hogy miért nem valósították meg az abban foglaltakat, miért készült inkább helyette évente két új program, ahogy ezt láthattuk a szoci kormányok alatt. Fogalmam sincs, hogy a programban leírtakhoz képest mennyi eltérésre számíthatok mondjuk a Momentum irányába, és azt sem tudom, hogy megismétlődnek-e a 2010 előtti idők, amikor egy 10% alatti támogatottságú párt (SZDSZ) zsarolta koalíciós partnerét, hogy aztán a kulcsminisztériumok irányítását megszerezve hozzon országos döntéseket. Szerintem ez sem volt demokratikusabb, mint a Fidesz, akik legalább a szavazók felét képviselik, nem csak egy apró részét. Nem esik nehezemre elképzelni, hogy pl. Ungár Péter, akinek vagyona és befolyása sokkal jelentősebb, mint a szavazótábora esetleg benyújtja a számlát és sikeresen csikarja ki a jussát a többiektől. Miért szavaznék erre a lehetőségre? És akkor bele sem mentem még abba, hogy azt például kifejezetten nem szeretném, ha a Fidesz szerintem jól működő dolgait is dafke fel kéne számolni (családtámogatási rendszer, egykulcsos SZJA például). A hatósági árakat megértem, hogy nem tetszik, annyira nekem sem. Ugyanakkor vannak közgazdasági vélemények, amik mellette szólnak, én nem látom mögötte rögtön a szocializmust és az árhivatalt. Az oroszok kérdésében egyetértünk: maximális gazdasági együttműködés, és csakis ez, semmi több. Ezt nem csak nekünk kellene belátni és így csinálni, de Európa többi részének is. Én normál esetben az Európai Uniót is egy nettó gazdasági szövetségként kezelem el, aminek részemről egyértelműen tagjává válhatna Oroszország is, mert így sokkal könnyebben tudna Európa versenyben maradni az USA-val szemben. Hogy nem ezt követjük, az sajnos egy elhibázott, saját pozícióját gyengítő európai politikát jelent, aminek eredményeképp az erőviszonyok tovább tolódnak az USA javára és a mi kárunkra.
2022. márc. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
96%

Én nem a Fidesz ELLEN szavazok, hanem a gyerekeim jövőjéért - az Egységben Magyarországra!

Én kifejezetten szeretném az Európai Egyeseült Államokat, szeretném az Európai Ügyészséget, szeretném az euró bevezetését, és szeretnék egy boldog Magyarországon JÓL ÉLNI!

Az tökéletesen bebizonyosodott, hogy ez sem Orbánnal, sem a Fidesszel nem megy! Azokra a feltételezésekre nincs mit adni, amelyek a Marki-Zay kormánnyal kapcsolatosan a Fidesz szennymédiából folyik; a puding próbája az evés - és ezt addig kell kipróbálni, ameddig a pudingot is el nem lopja a Fidesz!

2022. márc. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
0%

#49. "Én kifejezetten szeretném az Európai Egyeseült Államokat, szeretném az Európai Ügyészséget, szeretném az euró bevezetését, és szeretnék egy boldog Magyarországon JÓL ÉLNI!"


Én is szeretnék, sőt, úgy-ahogy ez most is sikerül. Ugyanakkor a fentiek szerintem nem előrevinnének minket, hanem gátolnának. Az első kettő persze lehet, hogy nem, csak benne van a pakliban, az euró bevezetése viszont jelen helyzetben sajnos a közgazdasági szakértők zöme szerint biztosan.

2022. márc. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
96%

Az euró bevezetése ellen csak a Varga-Orbán-Matolcsi trió hadakozik, mert az egy objektív mérce lenne a gazdasági teljesítményünket illetően, s akkor kiderülne, hogy egy szavuk sem igaz a nagy hurrából!

Ne vedd be ezeket az ótvar dumákat: egy ilyen kicsi, gazdaságilag, piacilag és vásárlóerőben a nullához közelítő országnak nincs más alternatíva, mint az euró! Képtelenek vagyunk a nemzeti valutánkat megvédeni, ez tisztán látszik az utóbbi időben! Ráadásul meggyőződésem, hogy nem ez a trió a legokosabb közgazdasági és pénzügyi téren sem!!!

2022. márc. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!