Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Taktikai szavazás, hogyan?

Taktikai szavazás, hogyan?

Figyelt kérdés

Mindenképp az ellenzék győzelme mellett vagyok, még ha nem is értek velük 100 %-ban egyet, de tudatosult bennem, hogy eddigi életem nagy részét a Fidesz rezsim alatt éltem le és igazándiból ezen hosszú idő alatt csak azt veszem észre, hogy minden csak rosszabb lesz itthon, mind társadalmi, mind gazdasági szinten (van viszonyítási alapom, sokat járok külföldre és kint beszélgetek is hétköznapi emberekkel).

Tehát mindenképpen az egyesült ellenzékre szavaznék, mivel a váltás támogatása a célom. Ugyanakkor a mkkpnak is vannak olyan pontjai amivel tudok azonosulni, melyek tetszenek, tehát őket is szeretném a döntéshozásban tudni, még ha nem is a kormányváltó erőt képviselik. Már csak az nem világos, hogy a jelenlegi rendszerben hogyan tudom a leghatékonyabban érvényesíteni mellettük a szavazataimat.


Tehát ha mindenképp a kormányváltást akarom támogatni, akkor egyéniben az egyesült ellenzék jelöltjét érdemes behúznom, de mivel a kutyákat is segíteném ezért rájuk meg a listán menjen az X?



2022. márc. 22. 20:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%
Aki a kutyapártra szavaz, az a fideszre szavaz.
2022. márc. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Azt csinalsz amit akarsz
2022. márc. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
12%
A libbantkórosok aztán nagy alternatíva.
2022. márc. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
30%

Kérdező, ha már volt akkora mázlid, hogy a felnőtt életedben nem kellett szívnod, mint azoknak akik 2010 előtt is jó sokat éltek már, akkor legalább a valóságot megnézhetted volna már ennyi idő alatt.

Szépen felmondtad az ellenzéki mantrákat és hazugságokat, gondolom a kérdésedben is ennyi az igazság és egyáltalán nem gondolkodsz - mész és engedelmesen leszavazol most is ahogy 4 évvel ezelőtt is arra, akit ők kijelölnek számodra.

2022. márc. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%
4-es, te meg mesz es leszavazol arra aki szepen atmosta az agyadat
2022. márc. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
38%

"...van viszonyítási alapom, sokat járok külföldre és kint beszélgetek is hétköznapi emberekkel..."

Ennek igazán örülök, a baj csak az, hogy nem a meg nem nevezett külföldi országok hétköznapi embereivel kell párhuzamot vonni, mert nem ők indulnak a választáson, hanem a ballib ellenzék. Hogy legyen egy kis viszonyítási alapod:

[link]

[link]

2022. márc. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
14%

Külföldi hétköznapi emberek ugyan miféle adatokkal rendelkeznek a magyar fejlődésről szerinted? Mondjuk ebből hány adatot tudnának:


[link]

2022. márc. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, tökre adom én is ezt a taktikai dolgot, ugyanúgy Összefogás-MKKP egyéni-listás felosztásban, ezt így kell.

De... eléggé szarul áll az Összefogás szénája. És ugyan rá én is csak azért szavaznék, hogy megtörje a jeget, elindítsa a változást, mert amúgy nem sokkal jobbak a Fidesznél, de legalább utat engednének olyanoknak, akik érdemesek rá.

És a kutáyk is gyengék, 3% körül állnak. Az ő bejutásuk baromi jó lenne, de egy Fidesz uralom alatt hát... csórik...


Szóval egy ideális világban én is így osztanám meg a szavazatomat. De az ag ond, hogy attól tartok jobb, ha mindkét szavazatot az Összefogásra adom le. Hosszú távon a kutyák alkalmasabbak a többinél, de rövid távon erre a nyomi MZPre van szükség most. Ha a rövid táv elbukik, akkor annyi az egésznek. És ha a kutyák 4.9%-ot érnek el, akkor kb 150ezer szavazatot vontak el javarészt az ellenzéktől úgy, hogy végül ők nem kerültek be a parlamentbe. És ez nag yérvágás.


Kva kétfordulós választás, a francért kellett eltörölni, ez is csak arra volt jó, hogy a választásból egy spekulatív tippelgetés legyen, nem valós politikai döntés....


Szóval rövidn: ja, a gondolat jó, de gondold meg a rövidtávú célokat is.

2022. márc. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Celtix ***** válasza:
40%

" És ha a kutyák 4.9%-ot érnek el,"


Ez egy önbeteljesítő jóslat. Minél többen hiszik el, hogy nincs esélye bejutni, annál kevesebben szavaznak rá éés a végén nem lesz esélye tényleg. Utólag meg lehet okosnak lenni, "ha ezt tudom, csak 15 szavazat kellett volna, mégis oda szavazok"


Szavazz bátran listán az MKKP-ra - egyéniben meg az Összefogás jelöltjére, ha nem nagy gáz az arc.

2022. márc. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Celtix ***** válasza:

"Tehát ha mindenképp a kormányváltást akarom támogatni, akkor egyéniben az egyesült ellenzék jelöltjét érdemes behúznom, de mivel a kutyákat is segíteném ezért rájuk meg a listán menjen az X?"


Igen. Főleg, hogy a listás képviselő kevesebb, mint az egyéni, tehát az ellenzéknek egyéniből kell minél többet megcsípni, a listás másodlagos. MKKP meg nem törődik az egyénivel, csak a listással.

2022. márc. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!