Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire elterjedt dolog a...

Mennyire elterjedt dolog a fiatalok között fideszesnek lenni?

Figyelt kérdés

Mondjuk a 18-28 éves korosztályban nézzük a dolgot.

Nekem a tapasztalatom, hogy vagy ignoránsak az ilyen korú emberek, egyáltalán nem akarnak politikáról még csak hallani sem, vagy nem fideszesek.

Ez - ismétlem - csak az én személyes tapasztalatom, a környezetemben abszolút ez a két csoport a jellemző.


2022. márc. 23. 07:24
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Az elírásokért elnézést, reggel van :D
2022. márc. 23. 07:25
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Nagyon ciki fideszesnek lenni abban a körben, ahol én mozgok (fővárosi egyetemisták közege).


De vidéken sok az agyhalott a fiatalok között is.

2022. márc. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
A fiatalok általában nem az autoriter, zsarnoki hatalom mellett szoktak lenni, ami fentről akarja nekik megmondani, hogyan éljenek, mit gondoljanak.
2022. márc. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
A sok fiatalt megvették az szja menteseggel
2022. márc. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
Egyáltalán nem elterjedt, szerencsére.
2022. márc. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
#4 Sok fiatalt nem tudtak, például engem sem. Úgy csinálok mint Orbán Brüsszelben, elveszem ami "nekem jár" ahogy a Fideszesek mondják aztán oda sz@rok a küszöbre nekik.
2022. márc. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A baráti körömet nézve elég vegyes, vannak akik a fideszre fognak szavazni,vannak akik az összefogásra. Nem csinálunk vitát belőle.
2022. márc. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Személy szerint nekem az a tapasztalatom, hogy a művelt, világra nyitott, tájékozott fiatalok nem, vagy nagyon nem fideszesek! Az alacsonyabb képzettségűek, vagy szimplán csak tájékozatlanok körében vannak fideszesek, nem is kevesen.

Meg van pl. egy babab**i brátnőm is, aki bár undorodik a kormánytól, de fideszre szavaz, mert kell neki a az adómentesség a CSOk és társai, mert nek iegy célja van, hogy csinálhasson három gyereket.

2022. márc. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

8: A képzetlenek tipikusan a fideszesek, itt egy 79 oldalas tanulmány erről:


"Egy több mint tízezres – koronavírus-járvány előtti – közvélemény-kutatási adatbázis alapján kialakítottunk egy olyan indikátort, amely iskolai végzettség, foglalkozási beosztás, lakóhely, etnikai hovatartozás (roma vagy nem roma), jövedelem és internethez való hozzáférés alapján rangsorolja a társadalmat, a privilegizált elittől az erőforrásokban legszegényebb underclassig. A kapott indikátor alapján azt láthatjuk, hogy a magyar társadalom felső tizede döntően ellenzéki, onnan pedig lefele haladva folyamatosan csökken az ellenzék, és nő a kormány támogatottsága: a legkiszolgáltatottabbak között kiemelkedő a Fidesz népszerűsége. A tendencia igaz az egyes komponensekre is: az alacsony végzettségű, jövedelmű és vagyonú választók, fizikai munkások, falvakban élők, romák, és internethozzáféréssel nem rendelkezőek az átlagnál számottevően nagyobb arányban kormánypártiak. "


[link]

2022. márc. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
89%
Én azt vettem észre hogy a nagy többség leszarja az egészet. De ezt a kutatások is alátámasztják a 18-28 éves korcsoportnál a legalacsonyabb a választási részvétel csupán 30%
2022. márc. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!