Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bárhogyan is fogsz szavazni,...

Bárhogyan is fogsz szavazni, a szavazatod inkább(!) valaki ellen, vagy valaki mellett fog szólni?

Figyelt kérdés

A kérdésem Kovács Gergely - kutyapártos - gondolataiból született, aki ezt mondta:


"Magyarországon amennyire csak lehet, félrement a politika. Érzelemből szavaznak az emberek, haragból, nem létező dolgok alapján. Szívesen megnéznék egy felmérést arról, hogy hány százalék van, aki valaki ellen szavaz. Félek, hogy már többségbe kerültek ezek az emberek."


Remélem mindenki számára érthető a kérdés, tehát kérdezd meg magadtól


-a béna ellenzék ELLEN szavazol a fideszre

-a szélhámos fidesz ELLEN szavazol az összefogásra

-netán a fent említettek ELLEN szavazol egy kis pártra?



2022. márc. 25. 12:30
A kérdező szavazást indított:
valaki ellen fogok szavazni
valaki mellett fogok szavazni
46 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
31%
Nehéz dolog az Összefogásra nem szavazok mert nem tetszik a programjuk, a Fideszre azt mondják hogy lopnak, A Mi Hazánk nekem szélsőséges, a kis pártokat meg nem tudom ki lenne megfelelő.
2022. márc. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%
Én Márki-Zay Péterre teszem le a szavazatom. Lehet szidni amilyen stílusban beszél, de amit mond az logikus. Sosem futott el a vita elől és minden kérdésre válaszolt. Inkább szavazok olyanra, aki politikusként "amatőr" és ki lehet forgatni a mondandóját, de legalább van elképzelése, mint arra, aki mindig azt mondja amit hallani akarok, de sosem lesz belőle semmi.
2022. márc. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%
Teljesen jogos a kérdés. Én a fidesz ELLEN fogok szavazni az Összefogásra. Illetve valamennyire szimpatizálok is velük, de én főként a fideszt akarom látni eltakarodni, és erre a legnagyobb esély az Összefogás (nyilvánvaló, hogy a törpepártoknak nincs esélyük 0rbánt leváltani).
2022. márc. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Koplárovics Béci ***** válasza:
88%
Nagyjából a teljes rendszer ellen. Beleértve a fideszt, az ún. ellenzéket, és a szalonképteleneket is.
2022. márc. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
78%
Teljesen egyetértek 2-es válaszolóval, mi is az Összefogásra szavazunk.
2022. márc. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
33%

Az összefogásra semmiképpen nem szavazok, amíg Gyurcsányék ott vannak. Én akkor voltam "fiatal", amikor ők voltak kormányon, hát abból nem kérek még egyszer. A fideszt sem tudom teljes mértékben támogatni, mert sok esetben átestek a ló túloldalára ők is, de egyelőre ők a befutók, mert jobban élünk most a családdal, mint anno korábban.

A fiatalok jól lettek volna egy olyan összefogásban, ahonnan kihagyták volna a Feriéket, azt még támogattam is volna, de így kizárt sajnos.

A Mi hazánkkal is olvastam pár interjút, meglepő jó dolgokat mondtak ők is.

2022. márc. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
73%

Mi van ha mindkettő igaz rám? Az ellenzéki program egész rendben van, és szavaznék rá. Racionálisan ez az egyetlen vállalható formáció a választásokon, viszont szintén igaz, hogy a fidesz ellen is szavazok, mivel nem akarom, hogy hazaárulók legyenek kormányon.


#6

"mert jobban élünk most a családdal, mint anno korábban."

Bocs, de semmiképp se ez alapján szavazz, mert ha a fidesz lett volna 2002-2010 között és most az ellenzék, akkor is ugyanezt mondanád el.

Ha van mögötted már egy 10 éves szakmai tapasztalat, akkor igen, jobban fogsz élni sok esetben a kormánytól függetlenül.


Ez pedig azt a hamis látszatot kelti, hogy nekik köszönheted a sikered.

2022. márc. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
56%

Az összefogásra szavazunk mint minden értelmes ember. És kormányt is váltunk. Győzz meg 3 embert hogy az összefogásra szavazzon!

MZP2022 a Fideszre csak az alja nép szavaz

2022. márc. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
30%
Én azt nem értem, hogy elvileg nyomor van és Orbánék mindenkit tönkretettek, de amikor azt mondom, hogy én jobban élek, mint Feriék alatt, akkor meg azzal jönnek az ellenzékiek, hogy ez csak a gazdasági fellendülés miatt van, nem Orbán miatt. De nem úgy volt, hogy az ország a csőd szélén van?
2022. márc. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
64%

#9

"Én azt nem értem, hogy elvileg nyomor van és Orbánék mindenkit tönkretettek, de amikor azt mondom, hogy én jobban élek, mint Feriék alatt"

Ezt írtam le a #7-es válaszomban.

Ha van már egy 10 éves szakmai tapasztalatod, akkor többet fogsz keresni, arányaiban - még ha szar is a kormány - jobban fogsz élni.

Pl. egy szoftverfejlesztő 6-8 év alatt juniorból senior lesz, megduplázza a fizetését, ha nem megtriplázza.

Jobban fog élni, de nem a kormány miatt.


Ha figyelembe vesszük, hogy milyen lehetőségeink voltak az elmúlt 12 évben és hova jutottunk, akkor igen, azt lehet mondani, hogy az Orbán-kormány gyengébb eredményt hozott, mint a Gyurcsány-kormány.

2022. márc. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!