Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A 12 éve közpénz-ezermilliárdo...

A 12 éve közpénz-ezermilliárdokat focikára költő fideszesek számára miért elképzelhetetlen gondolat, hogy 2-3 év alatt ki tudjuk építeni az orosz energiafüggés csökkentéséhez szükséges infrastruktúrát?

Figyelt kérdés
Illetve miért nem tettek 2010 óta ezért semmit? Bármilyen partnertől való extrém függés veszélyes, ahogy a mostani helyzet is igazolja.

2022. márc. 25. 18:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
24%

#9


Igazi ellenzéki 1 bites.. attól, hogy magyar munkások csinálják még semmi közünk hozzá.


Ennyi erővel gázt is csinálunk mert ideérkezik Oroszországból és azt magyar mérnökök,munkások, stb. irányítják a helyükre..


Istenem, mindig elszörnyülködik az ember milyen buta a legtöbb ellenzéki szavazó és közben okosnak gondolják magukat és kioktatóan beszélnek.


Mintha arról magyaráznának, hogy a buta Fideszes szavazók szerint 1+1 az 2 de hát ők tudják ellenzékiként, hogy az igazából 3..

2022. márc. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

#11 Ez eddig oké, valóban vannak ilyenek ellenzéki oldalon, de kár tagadni, hogy Fideszes oldalon is sok ilyen van.


Sőt konkrétan erről szól az egész kampány, hogy egymás ellen uszítanak.


Pedig az lenne a helyes, hogy a jobb- és baloldal összefog aztán együtt közösen a magyar érdekeknek megfelelően építkeznek. Csak ezt soha nem fogjuk megélni attól tartok.

2022. márc. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

#10


9-es vagyok. Látszik, hogy csak a saját igazad sulykolásáért írtad ki a kérdést, értelme nem volt rá válaszolni. De akkor fussunk még egy kört.

A norvég gáz nem elég Európa gázellátásának a biztosítására, az algírral hasonló a helyzet, katari meg a türkmén gáz elég periférikus szerepet tölt be a kontinens ellátásban.


Mégegyszer felteszem a kérdést.

Ha szerinted ennyi lehetőség van az energiaimport diverzifikálására, akkor miért is függ majdnem az egész kontinens (leszámítva néhány önellátó országot, pl. Norvégia) a hidegháborús ősellenségtől, Oroszországtól?

2022. márc. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

"A norvég gáz nem elég Európa gázellátásának a biztosítására, az algírral hasonló a helyzet, katari meg a türkmén gáz elég periférikus szerepet tölt be a kontinens ellátásban."


Ki állított olyat, hogy az alternatíva egy másik országtól való függésre cserélés lenne? A norvég ÉS a katari ÉS az amerikai ÉS a szaúdi, stb. gáz+olaj együttesen nyilvánvalóan alkalmas lenne a kiváltásra, hiszen nem az oroszok erőforrásain áll vagy bukik a fejlett világ működése.


"akkor miért is függ majdnem az egész kontinens"


Már az előző kommentben válaszoltam erre, csúsztatsz amikor a magyar függést az Európában megszokott mértékűnek próbálod beállítani.

2022. márc. 25. 19:30
 15/18 anonim ***** válasza:
48%

#14


Akkor essünk neki mégegyszer.


"Már az előző kommentben válaszoltam erre, csúsztatsz amikor a magyar függést az Európában megszokott mértékűnek próbálod beállítani."


Ugyanúgy függünk az orosz gáztól mint Európa többi része. Az, hogy nagyon-nagyon függ tőle egy ország, vagy "csak" nagyon, az teljesen mindegy, mert a lényeg ugyan az. Nincs lehetőségünk leváltani az orosz gázt, mert az orosz gáz a legolcsóbb. Hogy miért függünk mi a legjobban az orosz gáztól? Azért, mert hosszútávú szerződést kötöttünk az oroszokkal, ehhez hozzájön még a rezsicsökkentés politikája, tehát ugyanoda jutunk ki: ha olcsó gázt akarsz és versenyképes gazdaságot, akkor nincs más lehetőség, mint az orosz gáz.

Hadd idézzek egy riportot az RTL-től (tehát nem vádolhatsz meg azzal, hogy fideszes propagandát tolnék):

"Tavaly télen 150 eurót fizettünk a gázért, most pedig 650-et. A gázért dolgozunk, ami elképesztő. Mikor megkaptuk a számlát, nem hittem a szememnek, azt hittem, tévedés."

Forrás: [link]


Na, most ez már alapból ötszörös drágulás. Ha megpróbálnák csökkenteni az orosz gáztól való függésüket, ez még inkább tovább menne felfele...

Ne függjünk az orosz gáztól, de azért legyen versenyképes gazdaság, és ne csökkenjen jelentősen az életszínvonal. Na, ez az, ami nem fog működni. Vagy az egyik, vagy a másik. Ezzel pedig megválaszolásra került a kérdésed, de menjünk tovább.

Drágább gáz--->drágább termelés--->csökkenő versenyképesség, mert ugye ha elutasítjuk az orosz gázt, akkor versenyhátrányba kerülünk azokkal a nem európai országokkal szemben, akik NEM fogják elutasítani az orosz gázt, tehát az ipari termelésük is versenyképesebb lesz.Miért? Mert te sem veszed meg a 20X drágább mosóport a boltban, csak azért, mert az nem orosz gázzal menő üzemben gyártódott le... Miért nem? Mert az ember egy önérdekkövető lény. Evolúciós szemszögből tekintve a fajfenntartás és az életben maradás a célja elsősorban. Tehát nem lesz hajlandó többet fizetni, az pedig nem megoldható, hogy úgy szerezzünk be más forrásokból gázt, hogy az ne járna egekbe emelkedő gázárakkal...

Mivel járna az általad elképzelt diverzifikáció? Nos, munkanélküliséggel, növekvő szegénységgel (mintahogy a Fókuszos riprotból is láthatod az ötszörös holland gázárakat, akkor képzeld el mi lenne, ha nem lenne orosz gáz).

Nagyon röviden összefoglalva: azért függünk az orosz gáztól, mert az orosz gáz a realitás, minden más elképzelés az orosz gáztól való leválásra, az egy mesébe illő elképzelés, mert az élet nem olyan mint a Harry Potter, ahol egy kit suhintással a varázspálcáddal megtudod oldani a problémákat.

2022. márc. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Mert a Fidesz nem értelmes dolgokat épít azért.
2022. márc. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
#15, na jó, eddig fenntartottam az eshetőséget, hogy netán mégis valami valódi hozzáértőbe futottam, akihez mérve az én féllaikusságom nem érhet fel, de amikor gyakorlatban azt taglalod, hogy majd Laosz meg Tanganyika fogja tönkretenni a nemlétező vezetékeiken hozzájuk érkező olcsó orosz gázzal aláaknázni a magyar gazdaság kevés globálisan releváns területét, akkor minden ilyen kételyem elillant.
2022. márc. 25. 20:58
 18/18 anonim ***** válasza:

"Tanganyika"


Ilyen ország már nem létezik.


"fogja tönkretenni a nemlétező vezetékeiken hozzájuk érkező olcsó orosz gázzal aláaknázni a magyar gazdaság kevés globálisan releváns területét"


Nem, ilyen országokat fel sem soroltam, sőt, nem is neveztem meg konkrétan országokat. De igen, még a nem létező Tanganyika is versenyképesebb orosz gázzal, mint Európa orosz gáz nélkül, tehát a hasonlatod nem teljesen ostobaság.


"a magyar gazdaság kevés globálisan releváns területét"


Nem a magyar gazdaságot, hanem a komplett Európait.

2022. márc. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!