Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Beleegyeznétek abba, hogy...

Beleegyeznétek abba, hogy 5-10 évig többet kellene fizetni az energiahordozókért, cserébe minimalizálnánk az orosz kitettséget?

Figyelt kérdés
Vannak alternatívák és más források, de ennek kiépítése költség- és időigényes, nagyjából 10 év, de cserébe leválhatnánk az orosz gázról. Mi a véleményetek?

2022. márc. 26. 17:35
A kérdező szavazást indított:
Maradjon az orosz gáz és vele együtt a függés
Vállalnám a magasabb árakat az átállásig
38 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Nehéz kérdés, az a baj hogy ez akár hat- tízszeres gázárat jelent ezt meg nem mindenki tudja kifizetni.
2022. márc. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
38%

En vállalnám! Faxom fog tartozni egy agresszor aljadéknak! Orbán ugyanezt mondta még 2008ban mint most én.


Ja meg nekem fontosabb az emberi élet mint a gáz ára.


Ha mi a gázt választjuk ezt Isten nem hiszem hogy megbocsájt.


Putyintól ezek után mindenki próbál függetlenedni.

2022. márc. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%
Nem.
2022. márc. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
62%
Csak ugye az van hogy nem csak mi veszünk gázt és mi mondjuk leállítjuk de a Nemetek stb. tovább veszik akkor csak mi maradtunk hoppon de nagyon.
2022. márc. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%
Nyilván sose jó, ha ekkora mértékben függ valaki egy másik féltől és ez alapból hibás döntés. Másképpen is megoldható ez, rövidtávon drágább lenne, de hosszútávon egyértelműen nyernénk vele. Szerintem az állam valamilyen szinten kompenzálhatná a lakosságot, hogy ne érje olyan drasztikus költség az embereket. Személy szerint amúgy én is vállalnám ezt az "áldozatot".
2022. márc. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
Fizessenek a gazdagok!
2022. márc. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%
Ezt MÁR meg jellett volna lèpni lásd. Korábbi gázválságok vagy a 2014es orosz agresszió esete stb. Csak ugye kényelmesebb így mint diverzifikálni a forrásokat...
2022. márc. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem nem lehet kérdéses, hogy az alternatívák kiépítése és ezzel a függőség minél nagyobb leépítése szükséges. Egyfelől biztonsági okokból, másfelől a tárgyalási pozíció erősítése miatt is.

Legfeljebb az a kérdés, hogy mennyire gyorsan érdemes ezt megtenni. Siettessük-e annak az árán is, hogy az iparunk átmenetileg károkat szenved.

Egyébként nem csak gázzal lehet kiváltani az orosz gázt. Most kellene nagyon rálépni pl az épületek szigetelésére, fűtés korszerűsítésre, stb. hogy eleve kevesebb gáz kelljen.

2022. márc. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

Az a helyzet, hogy Makó alatt annyi palagáz van, hogy nem kellene többet vásárolnunk gázt.

Ha azt akarjak szabaduljunk az orosz gáztól, akkor bocsássák rédzünkre a technológiát.. mert hogy elvileg arra még nincs technológia...

2022. márc. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
57%
9! Feltünt hogy éppen leírod, hogy azt a gázt gazdaságosan kitermelni még nem lehet? Akkor ki bocsássa rendelkezésünkre azt ami nincs?
2022. márc. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!