Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyi, hány milliárd lehet...

Mennyi, hány milliárd lehet jelenleg az MVM vesztesége, ami abból jön, hogy a rezsiszámla befagyott, és másból (adók ÁFA jövedéki adó, valamint az elszegényített egészségüggyel és pénzhiányos oktatással) fizetünk meg valójában?

Figyelt kérdés

#rezsi #megfizetjük
2022. márc. 26. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:
29%
Nem tudom, de múltkor voltam állásinterjún az MVM-nél, a pályakezdő bruttó 600k körüli bér mellé egy csomó plusz juttatást meg mindenfélét ajánlottak. Nem éppen úgy tűnik mint akik hű de veszteséget termelnek.
2022. márc. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
na akkor még az MVM dolgozók luxusbérét is mi szegény átlagemberek fizetjük. Köszönöm, hogy kiegészítetted a kérdést egy lényeges információval.
2022. márc. 26. 19:59
 3/7 anonim ***** válasza:
15%
Én sem hallottam veszteségről.
2022. márc. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Demion ***** válasza:
83%
Az aktuális gázártól függ, de jelenleg évi 1000 milliárd fölöttre becsülik a hiányt.
2022. márc. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Mivel az MVM nem piaci alapon működik, ezért az esetleges vesztesége és az ott fizetett bérek között nincs különösebb összefüggés.


Ami vesztesége a rezsicsökkentésből van, azt kifizetik a tulajdonosai, azaz mi, a magyar adófizetők.

2022. márc. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Isti22 ***** válasza:

Nem vagyok könyvelő, de ha jól értem, 2020-ban 4 milliárdos vesztesége volt.


Forrás: [link]

2022. márc. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Demion ***** válasza:
60 eurós TTF tőzsdei gázár és 360 forintos euró mellett van 400-450 milliárdos éves vesztesége az MVM-nek. Jelenleg 100 euró körül jegyzik a gázárat és 370 fölött van az euró.
2022. márc. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!