Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szlovákoknál,szlovéneknél,...

Szlovákoknál,szlovéneknél, lengyeleknél, cseheknél számottevően jobb az életszínvonal, mint nálunk?

Figyelt kérdés

2022. márc. 28. 14:11
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
7.es: Magyarországon nem euróban, hanem forintban cab rögzítva a minimálbér. Plusz Magyarországon a nettó bér nagyon sok tényezötöl függ.
2022. márc. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
#19. Jogos az észrevétel, ugyanez szokott probléma lenni a béreket összehasonlító táblázatokkal is, ami jövedelemadó-kedvezményeket nem vizsgál. Nálunk például simán előfordulhat, hogy egy lényegesen alacsonyabb bruttó bérből is több marad a nettó, mint egy másik országban, magasabb bruttóból.
2022. márc. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
Számottevően egyik helyen sem, de azért érzékelhetően a cseheknél és a szlovéneknél az. Szlovákia és Lengyelország minimális eltéréssel ugyanott van, mint mi. De ha a magyar életszínvonal a 100, a cseh 130, akkor az osztrák 300.
2022. márc. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
Az egy főre jutó fogyasztást meg hagyjátok már. Nekem pl van kertem, birtokom, mindent megtermelek magamnak a hivatalos fogyasztásom 0. Még van birtokom is ahol megteremelem magamnak a búzát, elviszem a malomba és megöröltetem magamak, még a kenyeret is sütöm- Áramot se fogyasztok, mert napapelemes aháza, ahogy gázt se márt fával fütök. Az, hogy a hivatlos statisztika szerint semmit nem fogyasztok, abból lehet bármilyen következetést levonni, hogy milyenéletszínvonalonélek?
2022. márc. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
0%

#23. "De ha a magyar életszínvonal a 100, a cseh 130, akkor az osztrák 300."


LOL szerencsére ez már vagy tíz éve nem igaz.

2022. márc. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
50%
#25 semmit nem váltzotott érdemben a magyar és az osztrák életszínvonalkülönbség az elmúlt 10 évben...
2022. márc. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
46%
#26. De, változott. Legfeljebb te nem tapasztaltál semmit, de sokkal kisebb az olló, mint tíz éve volt. Tudom, hogy nem látod, mert nem akarod ezt látni, de ez van.
2022. márc. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:

egy magyar szakmunkás(burkoló, vízszerelő stb) keres kb 700ezer ft/hó, egy osztrák 800/hó.


Szerintem hatalmas különbség csak az "alantos" munkáknál van, pl.: takarító, eladó, tanár, mentős, tűzoltó.

2022. márc. 28. 15:13
 29/44 anonim ***** válasza:
93%
Már a számok sem stimmelnek, de a fizetés nem az egyetlen mércéje az életszínvonalnak. Az oktatás és egészségügy színvonala, az infrastruktúra állapota, a demokrácia működőképessége mind hozzátartozik.
2022. márc. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
0%

#29. "demokrácia működőképessége"


És akkor úgy gondolod, hogy a magyar értéket beszorzod hárommal és megkapod az osztrákot. Hjaj... :))

2022. márc. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!