Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szlovákoknál,szlovéneknél,...

Szlovákoknál,szlovéneknél, lengyeleknél, cseheknél számottevően jobb az életszínvonal, mint nálunk?

Figyelt kérdés

2022. márc. 28. 14:11
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
27%
Lengyel, igen, cseh talán, szlovák szvsz egál, vagy egy kicsit jobb, a szlovéneket nem ismerem
2022. márc. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
50%
Igen. Bár a számottevő mit jelent? Mindhárom országot végig autóztuk már. Kelet-Szlovákia szegény, de máshol jó az életszínvonal. A lengyeleket egyenesen irigylem.
2022. márc. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
85%

Számottevően nem jobb a lengyeleknél, hasonló vezetőjük van mint nekünk.

Cseheknél is az osztrák-német munka hoz némi javulást belpolitikában annyira nem.

Szlovének és Szlovákok pedig igen, nem sokkal de jobb.

2022. márc. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
27%
Nem.
2022. márc. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
50%
A szlovákoknál nem, a többieknél minimálisan, de nem számottevően igen.
2022. márc. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
60%

Az egy főre eső GDP valamit elmond erről. Nézd a grafikont:


[link]

2022. márc. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
42%

Meg fog lepődni, de sokkal. Én magam sem hittem el, amíg nem láttam a saját szememmel. Lengyelország, Csehország, Szlovénia már félig nyugat!

Szlovákiának külsőre nem látszik annyira, de gazdaságilag sokkal jobbak, azaz a bérek ott már sokkal magasabbak. Ott pl. 650 Euro a minimálbér, míg nálunk 350 Euro... És a többi bér is ilyen arányú.

2022. márc. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
50%
3as, Lengyelországban élek, hidd el, hogy számottevően jobban élek, mint, ahogy otthon éltem. Olyanokat meg tudok engedni magamnak, tevezni, amit otthon sosem, ráadásúl olyan karriert is csináltam, amit otthon nem tudtam elérni. Nem nyugat, nem ezt állitom, de félúton van Magyarország és a Németek közt -már, ha a németeket lehet referenciának venni-. És mivel sokat járok a Csehekhez, ők sincsenek sokkalta elmaradva a lengyelektől, mégha nem is aza a szint.
2022. márc. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
100%

A GDP -s számolás továbbra is becsapós.

GDP jelentős részét az autóipar és nyugati cégek adják.

Így bár mi termeljük, de nem nálunk hozza az eredményt.

Ugyan ez van a cseheknél is, ahol hasonlóan alulfizett nyugati gyármunkások vanank.

2022. márc. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
78%

Az egy főre jutó átlagos vásárlóerő jobb képet ad, hogy mennyi elkölthető pénze van az embereknek:


[link]

2022. márc. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!