Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobban élsz mint a gyurcsany...

Jobban élsz mint a gyurcsany altt vagy rosszabbul? Szavazas.

Figyelt kérdés
2022. márc. 28. 23:22
A kérdező szavazást indított:
Jobban
Rosszabbul
Ugyan úgy
84 szavazat
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
61%
Több közbeszerzásen indultam a 12 év alatt,igaz visszafelé is kellett csúrgatnom,de ez van, a kutyapisi is lefelé folyik, a pénz meg felfelé.
2022. márc. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
33%
Gyurcsány alatt koliban éltem és Tajga orosz szeszesitallal ittam a vodkanarit a Jate Klubban, most viszont saját lakásom van, sakkmatt libernyákok
2022. márc. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
73%

2, ez valóban perdöntő, hogy tanuló korodban nem volt saját lakásod, most meg van.


Várj, mintha ez mindig így működne...

2022. márc. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
93%
Tekintve, hogy középiskolába jártam és nem volt saját keresetem, most meg dolgozom és jól keresek, így nem kérdés,hogy jobban, de ennek semmi köze ahhoz, hogy ki volt éppen kormányon.
2022. márc. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
29%

Most érezhetően jobban élek. Kevesebb az elvonás.

Akik gyereket nevelnek azoknak még kedvezőbb a helyzet mint Gyurcsány idején. Akkor nem volt gyerekek után járó adókedvezmény a tisztességesen dolgozó családoknak. Csak a barnákat tömték segéllyel hogy szaporodjanak.

2022. márc. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
100%
Jobban, de ugye idősebb is vagyok, többet dolgoztam, meg elmúlt a 2008 körüli gazdasági válság. Orbán annyiban segített, hogy a KATA adózás jól jött, de nekem nem az a lényeg, hogy keveset kelljen fizetni, hanem hogy ne legyen bonyolult az adminisztráció, erre megfelel.
2022. márc. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
37%

Miután 2007-ben nyugdíjba mentem, csak a rezsicsökkentés előtti és utáni időszakot tudom összehasonlítani.

Enélkül nehezebb lenne az életem.


Illetve a pályázati rendszereket:

2007-ben: fűtéskorszerűsítési pályázat - nem érte meg.

2010 után: háztartási nagygépcsere -100 % támogatást kaptam mosógépre és hűtögépre.

2022. márc. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
35%

Nem hiszem hogy nagyon találsz embert ebben az országban aki gyurcsány idejében jobban élt volna mint most. Kivéve az MSZMPs elvtársakat, gyurcsány haveri körét aki nagykanállal merítettek akkor a közös tálból. Aztán 12 éve amikor a fidesz hatalomra került nagyon gyorsan elzárta a pénzcsapok jelentős részét.

Saját szememmel láttam hogyan szűnik meg egyik napról a másikra a szocik árnyékgazdasága.

2022. márc. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
88%

8-as, azt az első bekezdés utolsó mondatát nem kellett volna...


De hogy válaszoljak is: fiatal vagyok, középiskolás voltam, szóval jobban élnék, de sajna vannak egészségügyi gondjaim, amiben az egészségügyi rendszer nagyon cserbenhagyott, hogyhogy nem.

2022. márc. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
96%

Csatlakozom 4eshez, tekintve hogy 15-6 éves voltam akkor, gimnazista, most meg 28 éves házas, dolgozó férfi, így nem teljesen összehasonlítható a dolog.


Viszont azt pl össze tudom hasonlítani, hogy

-Apám a gazdasági világválság okozta leépítésekkor elvesztette az állását. Utána időnként talált egy-egy munkahelyet, még ha nem is szakmabelit (karosszérialakatos) de állandó helyet már nem talált, 2020-ban munkanélküliként ment el korkedvezménnyel nyugdíjba (kb 61 évesen, 45 év ledolgozott év után). Amíg volt munkahelye, elég szép fizetést hordott haza, igaz, az eghyarmadát feketén. Az Orbán-kormány alatt viszont végig munkanélküli volt, és azt a sokat dícsért közmunkát is 1 hónappal a nyugdíjbamenése előtt ajánlották fel neki.

Persze ez egyéni szoc problma, sok helyről azért utasították el, mondván túl öreg (50es éveiben). De azért ennek tükrében mindig furcsa hallgatni, hogy a Fidesz hogy veri a mellét a munkanélküliség felszámolásáért.


Illetve érettségi után egy OKJ-s képzésre mentem (2 éves). Első szakma ingyenes ugye 22 év alatt (akkor legalábbis így volt). Namost sikerült úgy szétombázniuk az oktatást, hogy először úgy volt, hogy konkrétan nem fejezhetjük be a képzést, mert megszűnik. Aztán úgy, hogy fizetős lesz. Aztán végül a záróvizsga meg lett tartva, de pótvizsgalehetőséget se pénzésrt, se máshogy nem tudtak biztosítani, szóval a lelnkünkre volt kötve, hogy ne merjünk megbukni, különben szívhatunk azzal, hogy keresünk egy intézményt ami hajlandó elismerni a telje sképzést és csak levizsgáztatni. (88%-os vizsgaeredménnyel engem nem fenyegetett, szóval nem panaszképp mondom)

Ez már ugye 2014-ben volt, ekkor már dübörögtünk.


A gimnázium - a főváros legjobbjai között van - amikor én elkezdtem odajárni, egy tök felszabadult hangulatú suli volt. Évente egy héten, az iskolaalapító ünnepén a 11. évfolyam óriási bulit csapott, koncertekkel, mindenféle programmal, kajákkal, vetélkedőkkel, ajándékokkal. 2011-ben mi évfolyamunk rendezte ezt a banzájt, de koncertek már nem voltak engedélyezve mert az önkormányzat letiltotta. A bulik korábban este 7-8ig tartottak (általábana disco tartott addig), 2012-ben délután 5kor kötelesek voltunk elhagyni az iskolát, szintén önkormányzati nyomásra.

Ha jól tudom mára már teljesen leépítették az évtizedes hagyománynak örvendő, egyedülálló rendezvénysorozatot.

Illetve elcsatoltak egy épületszárnyat is az iskolától, szintén önkormányzati döntés.


Szóval munkahely és az oktatás szempontjából ki tudom jelenteni, hogy igen, 2010 előtti időszakban jobb életem volt, mint most lenne, ha ugyanabban az élethelyzetben lennék.

2022. márc. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!