Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kijött a Medián utolsó választ...

Kijött a Medián utolsó választás előtti közvélemény-kutatása. A Fidesz hatalmas (majdnem 2/3-os) győzelme ezzel biztosra vehető?

Figyelt kérdés

A Medián szokta a legpontosabb választási előrejelzéseket készíteni, úgyhogy ezeket nagyon komolyan kell venni.

E szerint a biztos szavazók között:

Fidesz-KDNP 50%

DK-Jobbik-Momentum-MSZP-LMP-P 40%

Mi Hazánk 4%

MKKP 4%

Egyéb pártok 2%

A Fidesz 128 mandátumot, az összefogás összesen 71 mandátumot fog szerintük szerezni.

Ebből pedig az következik, hogy habár Budapesten valószínűleg szinte az összes egyéni mandátumot behúzza az ellenzék, Budapesten kívül alig lesz egyéni győztesük.



2022. márc. 30. 10:04
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
75%

"#5 és nagy hiba volt, már sokan látják :D"


Max a magadfajta Fidesztálib uszító trollok.

2022. márc. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom, hogyan/milyen adatbázisokból dolgoznak a közvélemény kutatók de valahogy nekem egyik sem életszerű.


2018-ban amikor valóban abszolút a Fidesz győzelme volt várható egyetlen kérdés volt a 2/3, a közvélemény kutatók +30 százalék pontra mérték a Fideszt, és még így is 70%-os volt a részvétel amiből 2,8 millió ember szavazott a Fideszre, 2,5 millió pedig a szétszóródott ellenzékre. A Fidesz abszolút az összefogás hiányának köszönhette a 2/3-ot.



Azóta eltelt 4 év, a Fidesz nem tudta megszólítani a fiatal szavazókat, az idősekből kevesebb maradt, sok ismerősöm van aki akkor még rájuk szavazott mára abszolút ellenzéki.. Sokan fognak szavazni olyanok akik akkor nem látták értelmét, most az összefogás adta esély miatt elmennek szavazni..



[link]



Tarlóst is minden kutatásban felülmérték, aztán jött a meglepetés, az előválasztáson nagyon kevesen tartották esélyesnek Márkit, aztán lám hová jutott?


Ugyanígy a közösségi oldalakon lévő reakciók sem sokat jelentenek, Jakab Péter az összes like bajnokságot megnyerte, neki van a legtöbb követője és végül mindenki meglepetésére a negyedikként futott be.



Ne hagyjuk magunkat elbizonytalanítani, hinnünk kell benne, elmenni szavazni és sikerülni fog.

2022. márc. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
81%
@12: Az önkormányzatin csak a fideszes közvélemény kutatók mértek Tarlós győzelmet, a médián és a Závecz Karácsonyt jósolta győztesnek.
2022. márc. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

#13.

Ugyan nem ekkora különbséggel, de a Medián is tarlós győzelmét jelezte előre.


[link]

2022. márc. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
77%

Itt amúgy valaki már vett részt ilyen közvélemény-kutatásban?

Engem még soha senki nem kérdezett, így én elég hiteltelennek erzem az összest.

2022. márc. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%
Engem 1 hete a szonda ipszos hívott fel ( ez volt az első ilyen h megkérdeztek) viszont szondás eredményeket még nem láttam.
2022. márc. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
65%

"Engem még soha senki nem kérdezett, így én elég hiteltelennek erzem az összest."


Mert ez már 20 éve nem úgy működik, hogy odatipegnek az utcán egy papírral Búvár Benőhöz és megkérdik...


Regisztrálsz akármelyik nagy kutatócégnél és akkor téged is megkérdeznek 1-3 havonta. Már 20 éve mindenki online kérdőívekkel dolgozik...

2022. márc. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

#17

Na, hát így még hiteltelenebb az eredmény, kössz az infót :D

2022. márc. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az önkormányzati választásoknál is -nem volt az olyan rég-, mindenki csak pislogott, hogy ilyen "jó" eredményt ért el az ellenzék, pedig a közvéleménykutatók nem várták..., de most én se érzem, hogy lenne esély kormányt váltani.
2022. márc. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
A CEU-n már 12%-al vezet MZP [link]
2022. márc. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!