Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kijött a Medián utolsó választ...

Kijött a Medián utolsó választás előtti közvélemény-kutatása. A Fidesz hatalmas (majdnem 2/3-os) győzelme ezzel biztosra vehető?

Figyelt kérdés

A Medián szokta a legpontosabb választási előrejelzéseket készíteni, úgyhogy ezeket nagyon komolyan kell venni.

E szerint a biztos szavazók között:

Fidesz-KDNP 50%

DK-Jobbik-Momentum-MSZP-LMP-P 40%

Mi Hazánk 4%

MKKP 4%

Egyéb pártok 2%

A Fidesz 128 mandátumot, az összefogás összesen 71 mandátumot fog szerintük szerezni.

Ebből pedig az következik, hogy habár Budapesten valószínűleg szinte az összes egyéni mandátumot behúzza az ellenzék, Budapesten kívül alig lesz egyéni győztesük.



2022. márc. 30. 10:04
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
83%
A régi 2 fordulós rendszerbe nem itt tartanánk, ezért gáz ez az egész és reménytelen
2022. márc. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
86%

Több helyen is utána olvastam és 18ban a Závecz állt a legközelebb a valósághoz, most ők itt tartanak:

[link]

2022. márc. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
#18: miért hiteltelen?
2022. márc. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

Mert ha valóban önkéntes a jelentkezés, akkor csak azt mutatja meg, hogy a közvélemény-kutatást támogató emberek között mi az arány. Ami egyertelműen egy szűk réteg, közel sem a nagy egész.

Egyszerű példa: minket fiatalokat pl k....a nem erdekelnek az ilyenek, szóval nagyrészünkről nincs statisztika, ahogy az idősekről se nagyon.

Maradt nagyrészt a 30-50-es korosztály, az meg szerintem nem releváns egy egész országot érintő szavazásban.

2022. márc. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Medián 2018-as utolsó prognózisa:


[link]

2022. márc. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
37%

#24: nem egészen így van. Nagyjából kétféle kutató cég van: a nagy, piaci alapon működő multik és a jelentős párthátszéllel dolgozók.


Az előbbieknek elég nagy bázisa van és elég komoly metódussal dolgoznak. Minden kutatáso kérdőívnél van demográfiai rész, ahol nem ritka az 50+ csak erre - azaz a kitöltőre - vonatkozó kérdés és pl az ipsos az több tízezres mintával dolgozik és az ilyen piackutató cégek a megfelelő statisztikai módszerekkel dolgoznak, hogy hitelesek és piacképesek legyenek.


Te egy olyan adatból ( téged és az ismerőseidet nem érdekli ez ) extrapolálsz egy milliós népességcsoportra ami viszont már hiba :D


Én is és több ismerősöm is vett részt panelkutatásban 18-20 évesen, hidd el van aki rászán az ilyenekre egy kis időt, mert sokszor érdekes.


Az ilyen kutatócégek javarészt nem pártoknak dolgoznak, hanem piaci szereplőknek dolgoznak, adatot biztosítanak a termékfejlesztéshez, marketinghez, egy piacra dobott termékről utólagos elemzést készítenek, felmérik a piacot. Hidd el megvan a megfelelő létszámú reprezentatív társadalmi mintájuk minden csoportra - máskülönben lehúzhatnák a rolót.

Ezeknél a cégeknél a társadalmi és politikai kutatások/felmérések általában negyedévente-félévente mennek illetve a választás előtti három hónapban többször és a minta az nagy létszámú :)


Most két évig a Covid futott,sokan foglalkoztak vele és néhány kutató előállt pár érdekes eredménnyel a világon mindenhol amiben az emberek nem hittek, kamu, baromság stb.. A University of Maryland összeállt/szerződött a facebookkal és a facebookon küldték a meghívást a kérdéív kitöltésére. Sokaknak fel sem tűnt, simán csak átgörgették vagy kinyomták. Te láttál ilyet? Nekem amikor feldobta rámentem a kitöltésre és ezután kb 3 havonta ismételten feldobja és már vagy 5-ször megcsináltam. Gondolj bele, ha csak minden tízezredeik ember csinálta meg a 3 milliárd facebook felhasználóból az is 300 000 fős globális minta :)


A közvélemény- és piackutatásra komoly iparág épült,hidd el nem véletlenül.

2022. márc. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

#26

Nagyszerű!

Mivel indoklod a #25 által linkelt eredményt?

Illetve, ha jól rémlik, akkor a statisztika szerint Karácsonynak annyi esélye volt Tarlós ellen, mint 3 lábu kutyának az autópályán, erről is érdekelne a véleményed, hogy mi ment félre.

2022. márc. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
78%

Te meg is érted amit olvasol, vagy csak végzel vele? Ezzel kezdtem:


"Nagyjából kétféle kutató cég van: a nagy, piaci alapon működő multik és a jelentős párthátszéllel dolgozók."


Azok akiket te is emlegetsz azok leginkább a pártoknak bedolgozó irodák ahol minden szentnek maga felé hajlik a keze. Ha megnézed itt a kutatásoknál alul meg van adva a módszertan is:


[link]


"CATI – számítógéppel támogatott telefonos interjú" Mintanagyság 1000fő


Ezek gyorsfelmérések, akármilyen mintán, ezek messze nem olyan pontosak, mint egy normális 3-5 napos felmérési kampány mittudomén 25-30 000 résztvevővel.


Az eredményt nem kell indokolni, mivel nem az összes kapott szavazat száma dönt...

2022. márc. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Én panel tag vagyok, és igyekszem mindig mindent a valóságnak megfelelően kiölteni. Egyetlen kivétel a vasárnapi választás, mert nem azt írtam bele, akire valóban és biztosan szavazni fogok! És mg vannak ezzel így egy páran!
2022. márc. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
56%

" mert nem azt írtam bele, akire valóban és biztosan szavazni fogok! És mg vannak ezzel így egy páran!"


Ez miért jó? :D

2022. márc. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!