Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják az összefogás...

Miért mondják az összefogás szavazók hogy elmeroggyant az aki bár kormányváltást szeretne, de nem hajlandó a DK-ra és az MSZP-re szavazni ?

Figyelt kérdés

Nekem az a véleményem, hogy ha visszarakjuk a hatalomba Gyurcsányt és az embereit valamint az MSZPs őskövületeket akkor semmivel sem lesz előrébb az ország. Nekem elég volt belőlük múltkor.

Miért nem tud az ellenzék normális jelöltekkel és normális politikával jönni a választásra ?

Az biztos, hogy a mostani nagyhatalmú baloldali megmondóembereknek felkopna az álla, mert semmi olyan nem tudtak ajánlani a választóknak ami hihetővé tenné hogy változást akarnak.


2022. ápr. 1. 13:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
amíg a fidesz hatalmon van, annyira kis tér marad új pártok felemelkedésére, hogy sose fog változni... kivéve ha még vársz 25 évet amíg kipusztulnak; persze ha ennyire ráérsz...
2022. ápr. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
Azért nem mindegyik mondja.
2022. ápr. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem azért is, mert pl. a fides hatalmon tartásával veszélyeztetik hazánkat...
2022. ápr. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%

Azért fogtunk össze, hogy leváltsuk a rendszert mert Orbán olyan szinten kisajátította a közmédiát, olyan túlhatalmat épített maga köré ami megakadályozza a kis pártok felemelkedését ezzel lehetetlenné téve a kormányváltást.


Most rendszerváltás kell és olyan szavazási rendszer építése ahol mindenki egyenlően indul, utána 2026-ban arra szavaz mindenki akire szeretne.

2022. ápr. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
Mit kell ezen magyarázni? Aki kormányváltást akar, annak csak az Összefogás jöhet szóba. Aki meg finnyáskodni, hogy "jó lenne a kormányváltás, de inkább fúj Gyurcsány", az posztolhat a gyakorira.
2022. ápr. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Egyetértek hogy rendszerváltás kell, csak azt nem hiszem el hogy ezek az emberek rendszerváltást akarnak. Nem olyan az előéletük.

Miért változtak volna meg az elmúlt 12 évben ?

Tisztában vannak vele hogy ha most sikerül leváltani orbánt, akkor 4 évig ők is azt csinálnak amit akarnak, mert magyarországon nem divat furkósbottal elkergetni a hazudós politikusokat.

2022. ápr. 1. 13:47
 7/12 anonim ***** válasza:
68%
A fiatalokat még támogattam is volna, de így hogy a Gyurcsányék is ott vannak, így kizárt. Azt már megéltem egyszer, még egyszer nem kérek belőle.
2022. ápr. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%

Nézd, ne mindig a pártokban és a politikusokban keresd a csodát, hanem az emberekben. A DK-t akkor lehet elfelejteni, amikor az emberek nem szavaznak rájuk. Amíg van kellő szavazótáboruk, addig egymásra vagyunk utalva.

Én sem vagyok maradéktalanul elégedett az egységes ellenzék összetételével, viszont azt is látom, hogy van köztük sok tehetséges és becsületes politikus is. Még mindig jobb egy olyan kormány, aminek része a DK, de több más párt is, így kompromisszumokra lesz szükség, mint egy teljhatalommal rendelkező Fidesz. Kormányváltást követően az ellenzékváltásra is nagyobb esélyünk lenne. Ezenkívül pedig talán a Fidesz is elgondolkodna, hogy valamit talán máshogy kellett volna, így majd pozitív irányba változhatnak ők is. Szerintem ez még a nem elvakult fideszeseknek is jobb lenne.

2022. ápr. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%

"Miért változtak volna meg az elmúlt 12 évben ?"


Nem érted.. Most nem az a lényeg hogy megváltoztak vagy nem, hanem hogy csak így van esély kilépni ebből a helyzetből. Ha nem állítjuk le Orbánékat, pár év múlva olyan választások lesznek itt mint Belaruszban, illetve mivel teljesen elszigetelődtek a világban kivezetik az országot az EU-ból.

2022. ápr. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"Azt gondolom, hogy lesznek konfliktusok gyerekek. Igen, lesznek. Lesznek tüntetések, lesznek. Lehet tüntetni a Parlament előtt, előbb-utóbb megunják, hazamennek."


Ezt a mentalítást nem tudom megbocsátani. És attól tartok, hogy ha a hatalom ismét a kezükbe kerül akkor ugyanilyen lesz az összes.

Akik meg eddig nem voltak ilyenek azokat megfertőzik a régiek.

2022. ápr. 1. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!