Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A rendőrök, mentők, tűzoltók...

A rendőrök, mentők, tűzoltók miért nem sztrájkolnak?

Figyelt kérdés

Ők napi 12-16 órában, éjszaka, hétvégén és ünnepnapokon is nyomják, sokkal nagyobb a felelősségük, hiszen elég egy apró gondatlanságból eredő hiba és bíróság elé kerülnek. És sokszor az életüket kockáztatják (rendőr jóbarátomat kishíjan majdnem megölte egy menekülő embercsempész, de ez már nem kerül be a médiába...), a mentők, tűzoltók, szintén majdnem minden nap kerülnek közvetlen veszélyhelyzetbe (mentős ismerősöm is meg akarta szurkálni késsel a "beteg").

Mégis 150-170 körül keresnek, a 12 óra szolgálat után még mennek mellékállásba dolgozni máshová (mentős máshol buszt vezet, rendőr, kat-s, pedig autót szerel, maszekol, stb).


Ők miért nem állnak ki mint a tanárok?

Ők miért nem adnak hangot?

Tudom-tudom, katonai ügyészség, bírósági ügy lenne, hiszen ők nem sztrájkolhatnak elvileg.

De munkaidőn kívül miért nem állnak fel és fognak össze? Azt is tiltja valami?


Ha a tanárok meg tudták csinálni, a rendőr-mentő-katasztrófás miért nem? Hogy bírják ezt csendben tűrni? Ha Zsaruellátón, Mentőshumoron névvel, valódi profillal következmények nélkül kiírja bármelyik hivatalos- vagy közfeladatot ellátó személy, hogy rohadt nagy gáz van a cégnél és elégedetlenek a hivatásosok, akkor ez a virtuális felületen kívül miért nem működik?


Félreértés ne essék, én nem vitát generálni szeretnék, hanem nagyon kíváncsi vagyok, hogy miért nem fognak össze ezek a szervek és adnak hangot. Az érdekel, hogy mi tartja vissza őket.

Tudom, hogy a hivatástudat miatt güriznek ennyit, na de abból nem lehet megélni... Tudom, hogy nem tehetik le csak úgy a munkát, mint a tanárok. Tiszta sor.


De ahogy az eü-ben is joguk van sztrájkolni (feltéve, hogy a munkát azalatt végig ellátják), akkor miért nem lehet máshol is így csinálni?

Nem értem, de nagyon szeretném megtudni, aki ebben egy kicsit mélyebben van.



2022. ápr. 2. 17:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
44%
Holnap remélhetőleg a szavazólapokon meglátszik majd. Aki a közvéleménykutatásban Fideszt vagy nem válaszolt félelemből az is helyesen dönt holnap.
2022. ápr. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
13%
Majd ha nyer Péter fognak.
2022. ápr. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem azért, mert nekik egyrészt jelentős részük férfi, aki tud mellékállásban fizikai munkát vállalni jó pénzért. Pl. felmegy szombaton Budapestre, egy napra kap 20 ezret kézhez. Legalábbis aki tűzoltókat én ismerek így csinálják, esetleg saját vállalkozásuk is van. Nem ismerem annyira a szakmát, ezért nem tudom, hogy is van a beosztás illetve ügyelet. De tény, hogy őket mindig kihagyják a fizetési sérelmekből, vagyis akiket felsoroltál.
2022. ápr. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

17:46


Tudod mennyit keres egy országgyűlési képviselő? És mennyit egy tüzoltó…

2022. ápr. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

3#, sajnos nem mindenki él Budapest közelében.


A városi és a vidéki is ugyanannyit keres, mivel egy szervhez tartozik. Mégis nyilván más árak vannak Pesten és Kiskunfélegykerepestarcsán. Ezt se veszi senki figyelembe.

2022. ápr. 2. 18:30
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

A tűzoltók 24/48 ban dolgoznak, tehát 10 napot egy hónapban.

A rendőröknek nem lehet mellék állásuk. Azaz lehet, de külön kell kérvényezni. Én is rendőr vagyok egy nem túl barátságos helyen és a fizu se az igazi, de szeretem. A rendőröknek van egy másik szemlélete sokszor. Ők rendőrök akartak lenni. Ez egy álom ami beteljesült. Lehet sok dolog lehetne jobb, de maga az érzés, hogy mint rendőr dolgozhatsz az jó. Tudod, hogy sokszor tudsz embereknek segíteni akik megköszönik. Persze büntetgetni nem jó, de annak is megvan a maga java. Tudod, hogy amíg te ott vagy rend lesz. Jobbesetben. Szóval nem kockáztatjuk meg az állásunkat azért, hogy adjanak már egy kis pluszt. Amúgy most volt egy 10% os emelés. Ezenfelül nem annyira vészes a dolog. Én megvagyok elégedve a dolgokkal, de persze egy jókora fizetés emelésnek ki nem örülne? Vannak akik mindig panaszkodnak, hogy jaaaj de sok a munka meg jaaaj de rossz. Kevés a fizu. De egész nap fürdőbe járnak meg éttermekbe. Sok ilyen kollegám van aki kevésli a pénzt, de költeni azt bizony szereti. Amúgy 177 ezer forint nettóba az alapbér. A túlóra az még erre jön rá. Sok mellékes juttatás is van, és a 6 havi fegyverpénz se kevés. Aki ezért tüntetgetne az mindig fog. Valószínűleg amúgy lesznek még fizetésemelések. Magyarország folyamatosan javul minden téren.

2022. ápr. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy ez nem egy munka, hanem egy hivatás, de attól még nincs megbecsülve az ember munkája.

Kifizetik a túlórát oké.. de nézzük az órabért! Az valami nevetséges. A hathaviról ugyanez a véleményem. Sőt, azt se mindenki kapott, mert csak adHATÓ.


10%-os fizetésemelésre pedig: a bankszámlán valóban jól néz ki, de körbenéztetek már a boltokban, szolgáltatás szektorban? Minden olyan áron van, mintha az országban csak mérnök\orvos\jogász élne. A 10%-os fizuemelés a növekvő árak mellett tulajdonképpen egy -5% a fizetésből.


Egyébként köszönöm a válaszod, kívánok erőt, egészséget.

2022. ápr. 7. 13:41
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
3 éve vagyok rendőr. A fizetésem gyatra, de csak az emberekért csinálom, na meg olyan családi hátterem van hogy igy nem zavar a pénz. Még 2 évig csinálom ha nem lesz korkedvezményes nyugdíj visszaállítva.
2022. ápr. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
8-as, miért nem fogtok össze és sztrájkoltok, mint a tanárok? Mi az oka, amiért nem tudtok hangot adni?
2022. ápr. 16. 17:08
 10/15 anonim ***** válasza:
36%

Mert fegyelmi eljárás indulna. Civilben sem lehet csak úgy tüntetésre menni. Egy tűzoltót azért akartak kirúgni, mert gyermekével egy tüntetés közelében sétált.


2011-ben egyebként volt "bohóc tüntetés" ahol hivatasosok családtagjai tüntettek de minden civil szart rá.

2022. ápr. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!