Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Anyám, aki Fideszes, de...

Anyám, aki Fideszes, de elvileg nem csak a propagandából tájékozódik, hogyan gondolhatja komolyan ezeket?

Figyelt kérdés

Mielőtt jönne az egyértelmű kérdés, azért nem tőle kérdezem meg, mert ha politikáról kezdünk el beszélni, nagyon hamar nagyon összeveszünk.


Anyám egyik kedvenc TV csatornája a Pesti TV... De elvileg nem csak ezt nézi. Van facebookja, rendelkezésére áll az internet, youtube-ozni is szokott, Fókuszcsoport Ádámot is követi és szereti. Bár azt nem tudom, hogy a politikai tartalmű videóit mennyire nézi meg. Mindenesetre ő egy tájékozott embernek tartja magát.


És mégis olyanokkal jön, hogy azért ilyen gáz a gazdaságunk, mert a Gyurcsány után nem elég ehhez 12 év, hogy helyrehozzuk, amit ő elk*rt. Szerinte a stadionokra azért van igenis szükség, mert visszajön belőle a pénz, a turizmus miatt. Lölö sem egy haver, hanem a gázszerelői vállalkozása ennyire befutott, és csupán abból lett az ország leggazdagabb embere, teljesen legálisan. Egyszer az M0-áson vezettem, amikor elment mellettem egy Lexus LFA, amit ptthon elmeséltem anyámnak, és feltett5em a költői kérdést, hogy "Magyarországon Orbán Viktoron kívül kinek van még ennyi pénze?" Mire jött a válasz, hogy Orbánnak sincs ennyi pénze. 😂😂😂


Ő ezeket full komolyan gondolja, és alapvetően én is egy intelligens, tájékozott embernek tartom anyámat, de ez kikészít. Ezeket az állíásokat hogyan gondolhatja bárki is komolyan?



2022. ápr. 3. 22:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Fidesz propaganda! Ennyi. Mint Hitler idejeben.
2022. ápr. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%

"De elvileg nem csak ezt nézi. Van facebookja, rendelkezésére áll az internet, youtube-ozni is szokott"


Ha nem keres kifejezetten más oldali politikai tartalmakat, akkor semmit sem jelent, hogy facebookja, netje van, mert attól, hogy főzővideókat néz pl. nem lesz politikailag tájékozottabb.

2022. ápr. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
72%
Nagymamam is fideszes de semmit nem tud a fidesz ugyeirol.
2022. ápr. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Den anyám néz politikai tartalmú videókat. Többször is elkaptam már közben, amikor nem a Pesti TV-seket vagy a Megafonosokoat nézte. Igaz, attól még lehetett szintén kormányközeli, vagy legalábbis olyan véleményen lévő személy. De nem értem, hogy ha afelé ennyire nyitott, akkor miért nem néz kifejezetten baloldalit, vagy valamennyire semlegeset? Hiszen tájékozottnak vallja magát, akkor ezeket is néznie kéne. Engem egyszer annyival rendezett le, hogy "Nem értesz a világpolitikához." Ami igaz, tényleg nem értek hozzá, de szerintem ő se...
2022. ápr. 3. 23:50
 5/18 anonim ***** válasza:
49%

ATV szavazás legyen duplája a benzin ára (960.-)

ezt az ATV nézői 70%-a akarja, ez mi?

2022. ápr. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
69%
Érdekes, én jobboldaliként képtelen vagyok nézni a Pesti tv-t, annyira csak egyféle vélemény van, hogy az fájó. Varga Aádám műsorai még viszonylag jók, a többi kb. ugyanaz az egy műsorformátum több néven legyártva.
2022. ápr. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
23%
Szakítsd meg vele a kapcsolatodat.
2022. ápr. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nagyid megkapta a 13 havit prémiumot?

Feleségem dettó, többször válni akart ez miatt, fidesz ügyein néha kiakad, de legtöbbször homokba dugja. Családi adókedvezmény, ez a lényeg, ha ezt elvenné vityánk, elpártolna tőle ő is(talán)

2022. ápr. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

kívánság rádióban kérj egy számot anyunak!


Kasza Tibitől a KÖLTÖZZ EL! címűt.

2022. ápr. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Nem attól lesz tájékozott valaki, hogy csak a jobboldali vagy csak a baloldali csatornákat nézi vagy olvassa, mert akkor eléggé egyoldalú lesz az ember felfogása és beszűkült is. Az a baj, hogy globálisan ha beletekintünk a világ helyzetébe, csak a káoszt lehet látni. Ennek a káosznak a legfőbb gyártója a balliberális sajtó, az újságírók. Az átlag ember meg elhisz mindent egy adott oldalnak és nem hajlandó máshonnan is tájékozódni. Sokan vannak ebben az országban, akik úgy ítélik meg a másik embert, hogy hogyan szavaz, melyik oldalra. És valljuk be, ez inkább mostanában inkább a baloldali érzelmű emberekre igaz, akik gyűlölik a jobboldali érzelmű embereket. Mintha nem lenne ezekben az emberekben szeretet, szeretethiányosak lennének. Mindig a másaikat hibáztatják, bármilyen kudarc is érte őket. Ha mást nem találnak, akkor az ország vezetőit. Szerintem most már be kellene ezt fejezni és egy kis önfejlesztésbe kellene kezdenie sok mindenkinek, mélyen magába kellene mindenkinek szállnia a lelkébe és meg kellene keresni a választ magában, hogy mi az, amitől ennyire frusztrált. Ezt nem a politikai helyzetben kellene keresni, mert aki ennyire beletemetkezik a politikába az már k..... nem egészséges szerintem. Mert aki nem ismeri a történelmet, vagy azt sem tudja, hogy kik vezetik ezt az országot, csak úgy elmegy szavazni, mert úgy utálja már ezt a rendszert, amiben él, de megfogalmazni nem tudja, hogy miért, csak utálkozik, meg gyűlölet van a szívében, az szerintem nagyon nem egészséges. És csak körbe kellene nézni, hogy a jobboldalon mennyivel intelligensebben tudnak megnyílvánulni nem csak a politikusok, hanem a választók is... 2006 óta bukásnak van ítélve a baloldal magának köszönhetően. Meg is érdemli és remélem így is marad. Tanuljatok inkább. De én nagyon nagyon szeretném, hogy egyszer végre a baloldal kerüljön hatalomra, hogy lássák végre azok is, akik nem hiszik azt el, hogy eltörölnék a rezsit, meg jönnének a migránsok, meg stb... Tényleg nagyon szeretném, hogy nyerjenek egyszer, hogy akkor mindenki megtapasztalja már végre azt, ami ellen küzd a jobboldal. Tényleg ezért imátkozom, hogy ezt megtapasztaljuk közösen, mert ennek is eljön az ideje.
2022. ápr. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!