Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Anyám, aki Fideszes, de...

Anyám, aki Fideszes, de elvileg nem csak a propagandából tájékozódik, hogyan gondolhatja komolyan ezeket?

Figyelt kérdés

Mielőtt jönne az egyértelmű kérdés, azért nem tőle kérdezem meg, mert ha politikáról kezdünk el beszélni, nagyon hamar nagyon összeveszünk.


Anyám egyik kedvenc TV csatornája a Pesti TV... De elvileg nem csak ezt nézi. Van facebookja, rendelkezésére áll az internet, youtube-ozni is szokott, Fókuszcsoport Ádámot is követi és szereti. Bár azt nem tudom, hogy a politikai tartalmű videóit mennyire nézi meg. Mindenesetre ő egy tájékozott embernek tartja magát.


És mégis olyanokkal jön, hogy azért ilyen gáz a gazdaságunk, mert a Gyurcsány után nem elég ehhez 12 év, hogy helyrehozzuk, amit ő elk*rt. Szerinte a stadionokra azért van igenis szükség, mert visszajön belőle a pénz, a turizmus miatt. Lölö sem egy haver, hanem a gázszerelői vállalkozása ennyire befutott, és csupán abból lett az ország leggazdagabb embere, teljesen legálisan. Egyszer az M0-áson vezettem, amikor elment mellettem egy Lexus LFA, amit ptthon elmeséltem anyámnak, és feltett5em a költői kérdést, hogy "Magyarországon Orbán Viktoron kívül kinek van még ennyi pénze?" Mire jött a válasz, hogy Orbánnak sincs ennyi pénze. 😂😂😂


Ő ezeket full komolyan gondolja, és alapvetően én is egy intelligens, tájékozott embernek tartom anyámat, de ez kikészít. Ezeket az állíásokat hogyan gondolhatja bárki is komolyan?



2022. ápr. 3. 22:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

Az Ő korosztálya talán még az, akik emlélkezünk a rendszerváltásra. Nézd meg, akkor és azóta mi történt. Rendszerváltás után emberek százezrei váltak munkanélkülivé egyik napról a másikra. Leépítették az ipart, a gyárakat, az is megszűnt ami jó volt, még az oktatás és a szakképzés is bizonytalanná vált a 90-es években. Gyakorlatilag az adósságot a többszörösére növelték, ebben az akkori SZDSZ-nek és Gyurcsány bandájának tekintélyes szerepe volt. A Fidesz volt az egyetlen, főleg az utóbbi 12 évvel, aki összességében javított az átlagszinvonalon. Pl. 15 évvel ezelőtt kb. 3millió embernek volt csak munkája, azóta ez legalább másfélszeresre emelkedett átlagban. Az életszinvonal is határozottan növekedett. Nézd meg milyen kocsikkal járkálnak az emberek, meg miket esznek. A 15-20 éve az átlagkocsiállományt alkotó Lada-kat, Trabantokat, Fiatokat, Wartburgokat és 90-es évekbeli további járgányokat mára modern elektronikával, légzsákokkal, ABS-el, kipörgésgátlóval, GPS-el, környezetvédelmi eszközökkel felszerelt Audi-k, BMW-k és további korszerű autók váltották le. Igaz, ezek átlagéletkorban 15 évesek, de luxusnak számítanak a korábbiakhoz képest.

Ma az átlagautós már oda is kocsival megy, ahová korábban gyalog. Sokan már esernyőnek meg nagykabátnak használják. Megnövekedett a gépkocsiállomány is, ettől is van akkora forgalom meg dugó, tehát még mindig van pénz üzemanyagra.

Az éttermek, MC Donalds-ok, gyorséttermek a szállodák és nyaralók zsúfoltak voltak az elmúlt 12 évben, és nem csak az osztráktól, hanem a magyartól is... Aztán a legolcsóbb menü is bőven 1500ft feletti, de tellik rá mert lakomáznak.

Úgyhogy azt látni, hogy a magyaroknak most már azért több a pénzük mint 15 éve, a nagy áruházak is zsúfoltak.

A 90-es években meg csak lestünk amikor az osztrák idejött aztán óriási rud szalámikat, kolbászokat, több kiló sajtot hordta ki vele, mi meg napról-napra éltünk...

Hát most a mai magyar, aki telepakolja a bevásárlókocsit (van aki kettőtt is) meg az autóját bőven túltesz a 90-es évekbeli osztrákon. Aztán hova pakolja? Mert ehhez kell 3-4 hűtőszekrény, de ezek szerint van az is. Régen meg csak egy Lehel volt kb. aztán centizgette az ember hogy mi hogy fér el.

Ja, meg elektronikai cikkek: Mindenkinek okostelefon, táblagép, internet, stb. egész nyíltan pötyögtetik az utcán. Pedig egy mai okostelefon is 50ezernél kezdődik, de az átlag inkább van 100fölött. 10-15 éve talán a lakosság kb. 10-20%-nak volt okostelefonja, és akkor lehet hogy sokat mondtam...

2022. ápr. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
55%
Látod kérdező, a fideszes anyádnak igaza van. A magyar embernek 4 hűtőszekrénye van otthon, és többeknek van okostelefonja , mint 20 éve 😂😂😂
2022. ápr. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
70%
10-es. Itt van három dolog ami miatt képtelen vagyok fidesszel szimpatizálni. 1. korrupció: lehet mutogatni meg letagadni, de 2022-ben gáz hogy itt tartunk baloldal korrupciója után jött a fidesz korrupciója. 2. Putyin barátság: pont a választás napján mutatta meg igazi arcát mikor civileket gyilkoltak meg az utcán. Még mindig képtelen Orbán ha nemis elszakadni mert a gáz miatt még nem lehetséges de legalább folyamatosan távolodni tőle. V4-es szövetségeseit követné nem is lenne bajom vele. 3.: A másság elutasítása. Minden embernek joga van azzal az ágyba bújni akivel szeretne. Ezt még el is fogadja. De család alapításához is ugyanolyan joguk van! Ha már számukra örökbefogadást megtiltotta (ezaltal talán sok gyerek sose jutt szülőkhöz), de legalább a béranyaságot engedélyezze!
2022. ápr. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

11-es, te nem tudom, hol élsz, de teljesen máshol, mint én. Nemhogy nincsen 4 hűtőszekrényem otthon, voltak hónapok, amikor 200 ft-os Tescos főtt tésztát ettem 150 ft-os szósszal... Egy 18 éves Skodám volt, amit apámtól kaptam (ha ő nem adja oda nekem az autóját, akkor egy 300 ezres Suzukit vettem volna), jelenleg több, mint egy éve rossz, mert nincs pénzem megcsináltatni. És akkor én még nem is tartozom a kifejezetten szegény réteghez, csak albérletben lakom, és emellett, meg a brutális árak mellett nem tudok úgy félrerakni, ahogy szeretnék. De egyébként anyám se, akiről a kérdésem szól, ő 140 ezret keres havonta, és még így se látja normálisan a helyzetet. Érdekes, Fideszes politikusoknak telik az Adrián krvázni meg kokainozni, pedig szegény Orbán Viktornak még ~300 milliós (kb) autóra sincs pénze. Akkor mégis hova tűnnek a milliárdok? A lánya miből költözött a Kanári-szigeteki villájába? És a napokban miért indított az EU jogállamisági eljárást Magyarország felém, korrupció miatt?

Azt már ki se emelném, hogy szerinted az, hogy ma jóval több embernek van okostelefonja, mint 10-15 éve, az csupán azt jelenti, hogy virágzik a gazdaság Magyarországon és mindenki úgy, mint a kiskirályok, 4 hűtőszekrénnyel...

2022. ápr. 6. 10:50
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

"voltak hónapok, amikor 200 ft-os Tescos főtt tésztát ettem 150 ft-os szósszal.."

Az egy dolog, állj ki az MC donalds elé nézd meg, azok ott mit esznek, mennyit fizetnek, mekkora a forgalom. Nagyáruházakat is nézd meg mennyi kacatot összevesznek azt megy a kukába a kaja harmada... A sok plazaba is nézz be, micsoda zabálásokat rendeznek meg milyen áron... Nagy onlinehuszár lehetsz ha ezeket nem látod. Persze megértem azt is, ha valaki egész nap csak otthon üdögel.

"jelenleg több, mint egy éve rossz, mert nincs pénzem megcsináltatni."

Ah, innen fúj a szél, azért nem látod milyen kocsikkal közlekednek azok ott kinn. Egy ilyen kaliberű kocsit lehet szerelgetni házilag is. Ma már persze nem divat, mindenki csak a szervizre vár, ahol jól lehúzzák...

" És akkor én még nem is tartozom a kifejezetten szegény réteghez, csak albérletben lakom, és emellett, meg a brutális árak mellett nem tudok úgy félrerakni, ahogy szeretnék."

Albérletet fel kell mondani. Néhány év alatt több millát bezsebel a tulaj, semmi értelme. Még ha napi 50-60km-t ingázol, akkor is jobban jössz ki. Hosszútávon nem életképes az albérlet, hacsak a munkahely nem fizeti. Erre előbb-utóbb rájössz magadtól is.

"Érdekes, Fideszes politikusoknak telik az Adrián..."

Nem csak azoknak, a másikaknak is. Ez pártfüggetlen, Gyurcsány idejében is így volt, sőt még a békebeli időkben is volt egy elit réteg, csak nem feltűnősködtek ennyire, mint manapság ezek itt.

"Azt már ki se emelném, hogy szerinted az, hogy ma jóval több embernek van okostelefonja, mint 10-15 éve, az csupán azt jelenti, hogy virágzik a gazdaság Magyarországon"

Föntebb jópár érvet említettem, kár egyet kiragadni. A világ működése, a gazdaság csak úgy érthető meg, ha az összefüggéseket is értjük, látjuk.

2022. ápr. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Burger Kingben dolgoztam nagyon sokáig, pontosan tudom, hogy mennyit vásárolnak ilyen helyeken az emberek. És azt is, hogy nagyon kevés törzsvásárlónk volt, akik szinte minden nap jöttek. Azért, mert egy hónapban egyszer én is eszek gyorskaját, az nem jelenti azt, hogy gazdag vagyok, és minden nap ott étkezek.


Persze, azért, mert nem autóval járok, akkor rögtön egy barlangban lakom, és csak néha nézek ki a civilizáció felé, ahha, hogyne... Ne haragudj, de 23 éves lányként nem akarom magamnak megszerelni, mert 1: tökre nem értek hozzá, csak mégjobban elrontanám, mint amilyen állapotban most van. 2: Van jobb dolgom.


Hidd el, nem vagyok annyira hülye, hogy ne lássam én is, hogy krvára túlárazottak az albérletek. De valamit valamiért, egyrészt nem akarok anyámmal lakni, másrészt párommal meg annál inkább.


Már megint ki beszélt a Gyurcsányról? Én egy szóval sem említettem, tipikus Fideszes duma mindenre rávágni a Gyurcsányt... Vagy Soros, vagy Brüsszel, vagy Gyurcsány. ( Ebből a videóból csak az első két percet ajánlom neked is, meg bárkinek, aki röhögni szeretne egyet: https://www.youtube.com/watch?v=AOqf7MhYrzI)


Nem egyet ragadtam ki. Akkor te se írtál volna ilyen hosszú kommentet, ha csak egy dolgot ragadtam volna ki.

2022. ápr. 7. 20:13
 17/18 anonim ***** válasza:
56%
Hagyd már: a 15-ös versenyző egy fizetett agitátor, a kenyeréért nyalakodik a szerencsétlen, mert másra sem jó!!!(most fogja írni, hogy ezer diplomája van, meg tapasztalata, meg esze(?) - közben 0-24-ben itt ontja a Megafon baromságait!
2022. ápr. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Azért, mert egy hónapban egyszer én is eszek gyorskaját, az nem jelenti azt, hogy gazdag vagyok, és minden nap ott étkezek."

Távolról sem ezt vázoltam, a lényeg egyébként is rendszerszintű, amely nem elemezhető egy-egy elem kiragadásával. Mindig egy alkalmas méretű mintát kell alapul vennünk, ennek eloszlását vizsgálnunk, stb..

"Persze, azért, mert nem autóval járok, akkor rögtön egy barlangban lakom, és csak néha nézek ki a civilizáció felé, ahha, hogyne.."

A megfeleltetés nem bijektív, az viszont igaz hogy a két halmaznak van metszete.

"Ne haragudj, de 23 éves lányként nem akarom magamnak megszerelni, mert 1: tökre nem értek hozzá, csak mégjobban elrontanám, mint amilyen állapotban most van."

Jogos, a párod viszont alkalmas jelölt lehet a feladatra:)

"Hidd el, nem vagyok annyira hülye, hogy ne lássam én is, hogy krvára túlárazottak az albérletek. De valamit valamiért, egyrészt nem akarok anyámmal lakni, másrészt párommal meg annál inkább."

Ok, saját döntésed. A háborgásod viszont nem a "valamit valamiért" elv egyensúlyát tükrözi. Ilyenkor alapelv kell legyen a változtatás (ezt idővel megtanulod, most még lehet korai az információ).


A videó: nyilván összevágott darab, az informatikában jártasabbak tudják. Az eredmény viszont alkalmas kifigurázása a politikai karaktereknek, a hiszékenyek táplálékául szolgálva.

2022. ápr. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!