Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ellenzékiek, hogy aludtatok...

Ellenzékiek, hogy aludtatok el tegnap? Hogy keltetek fel ma reggel? Én nem akarom elhinni hogy ez történt. Nagyon megvisel a dolog

Figyelt kérdés
Minden ismerősöm külföldről beszél de sajnos az a realitás h pénz és komolyabb elképzelések meg egy jó szakma nélkül hülyeség lenne kimenni külföldre. A családom is itt van. El vagyok keseredve, nem látom h valaha lesz változás itt már.
2022. ápr. 4. 10:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%

Borítékolni lehetett az eredményt. A tájékozottabbak számára világos régóta, hogy semmiféle összefogás nem volt. Ez látszik abból is, hogy most egyedül MZP-t hibáztatják (lásd pl. Jakab beszéde) , Karácsony volt az egyetlen aki mellette maradt.

Az igazi összefogás az, amikor bajban is együtt maradnak, ennek nyoma sincs. Mindig a bukás teszi láthatóvá, hogy mennyire is működik a bajtársiság, látjuk most semennyire.

Persze a választók harmada alkalmatlan a logikus gondolkodásra, nem látja az összefüggéseket. Na ezek adták le a szavazatukat az ellenzéki propagandára, akik hiszékenységük, naivságuk régvén bedőltek a nyugati agymosásnak.

2022. ápr. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%

Őszintén szólva szomorú és csalódott vagyok. Nem számítottam ellenzéki győzelemre, de ez a 2/3-ad akkor is elég durva...

Mindazonáltal az élet megy tovább. Az élet a Fidesz alatt sem épp olyan szörnyűséges, inkább az fáj, hogy mennyivel jobb lehetne, ha az idő, energia és pénz nem a csalásra, hazugságra és gyűlölködésre menne.

2022. ápr. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
75%

Mire jó a gúnyos fennhang? Nem lehet más véleménye az embereknek, nem lehet másra szavazni, nem lehet másban hinni?


Én csak elszomorodtam az eredmények miatt, és véglegesedett a gondolat, hogy maradok külföldön. Nem akarok abban az országban élni, nem értek egyet a politikával, nem értek egyet a gyűlölködő, gunyoros fideszesekkel (lásd 1). Ha a nép nagyrészének ott ez kell, akkor mint minden más demokráciában elfogadom ezt a döntést, de köszönöm nem kívánok abban a közegben élni. Ennyi a véleményem.

2022. ápr. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
73%
3 órát aludtam. Meglátjuk mi lesz. Mivel nagyon mondják, hogy olyan válság lesz, hogy a fal adja a másikat, lehet tényleg időszerű a költözés. És akkor a borsodi cigányoktól a fociultrákig mindenki boldog lehet, mert megkapják az országukat.
2022. ápr. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Erről beszélek, nézzétek meg a #7 mentalitását.
2022. ápr. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Egy ismerősöm rámírt tegnap és azóta nem tudok nyugodni. Ő kiábrándult Fideszes, a Mi Hazánkra szavazott tegnap. Azt mondta gyávák vagyunk ellenzékiek, hogy nem megyünk ki az utcára, mint anno a Fideszesek.

És igaza van? Jogos hogy gyávának érzem magam? ti nem érzitek annak magatokat?


Úgy érzem néha h itt a szomszédban lelövetik magukat az emberek egy eleve vesztes háborúért, mi meg annyira féltjük a bőrünket hogy az utcára nem merünk kimenni, így hogy érnénk el bármikor is bármit? Franciaországban, Amerikában a legkisebb politikai hibára felgyújták a várost. Lehet azért kapjuk a fejünkre Orbánt mert gyávák vagyunk? Ez a büntetésünk?

2022. ápr. 4. 10:23
 7/19 anonim ***** válasza:
43%
Komolyan azt hittétek, hogy Gyurcsánnyal és Márkival le lehet váltani a Fideszt? Aki egyszer elkúrta, azt nem szabad még egyszer odaengedni.
2022. ápr. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

6

Ez a nagy átka a hibrid rezsimnek. A választás nem volt szabad és demokratikus, ugyanakkor mégiscsak az volt. Elfogadhatatlan az eredmény, ugyanakkor mégis milyen alapon lázadjon az ember?

2022. ápr. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
75%
6: mi nem vagyunk és nem is leszünk az a csőcselék, akik kukákat borogatnak, meg autókat gyújtanak fel. Ez a kimegyünk az utcára és hőzöngünk, mint a fideszesek nem a mi stílusunk. Nem is lesz az soha.
2022. ápr. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Több ismerősöm van külföldön és elég vegyes a kép. Aki informatikus az persze jól él, de még így is 40 évet kéne spórolnia egy lakásra, viszont albérlet stb mellett össze tud gyűjteni annyi pénzt, hogy 5-10 év után vegyen itthon egy okés lakást (ha addig el nem szállnak az árak) vagy elköltözzön Thaiföldre.


Aki viszont pincérnek meg ilyesminek ment ki az kint is elég sz . rul él.

Jönne haza de már azt se tud, mert beleragadt ebbe a kint is sz . r de itthon még sz . rabb lenne dologba. Nincsenek barátai, utál mindent, nincs pénze semmire... tök kilátástalan. Itt legalább vannak barátaim, meg mégiscsak jobb munkám van mint egy gyorsétteremben. De saját lakásom itt se lesz soha...

2022. ápr. 4. 10:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!