Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ellenzékiek, hogy aludtatok...

Ellenzékiek, hogy aludtatok el tegnap? Hogy keltetek fel ma reggel? Én nem akarom elhinni hogy ez történt. Nagyon megvisel a dolog

Figyelt kérdés
Minden ismerősöm külföldről beszél de sajnos az a realitás h pénz és komolyabb elképzelések meg egy jó szakma nélkül hülyeség lenne kimenni külföldre. A családom is itt van. El vagyok keseredve, nem látom h valaha lesz változás itt már.
2022. ápr. 4. 10:07
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

" mi nem vagyunk és nem is leszünk az a csőcselék, akik kukákat borogatnak, meg autókat gyújtanak fel. Ez a kimegyünk az utcára és hőzöngünk, mint a fideszesek nem a mi stílusunk. Nem is lesz az soha."


Jó de lehet hogy ezért nem fogunk soha nyerni nem?


Végülis az elmúlt 30 évben egyetlenegyszer volt gyújtogatás meg TV székház ostrom. Meg is lett az eredménye: 20 év Fidesz.


Ráadásul nem is voltak súlyosak a dolgok, pár kirakat tört be, pár autót gyújtottak fel, meg a TV székház ostrom is inkább látszat dolog volt. Én csodálkozom hogy az ellenzékben nincsenek olyan emberek akik bevállalnának ilyesmit

2022. ápr. 4. 10:33
 12/19 anonim ***** válasza:
80%
Ha a kétharmad nem is, de a fölényes Fidesz győzelem hetek vagy hónapok óta sejthető volt. Én abba is hagytam mindenféle aktivistáskodást január környékén, mert akkor látszott, hogy esélytelen a küzdelem.
2022. ápr. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

"De saját lakásom itt se lesz soha..."


Nekem van :)


Úgy szereztük ismerős által egy árverésen. Remélem ellenzékieké volt korábban, bár furán nincsen büdös benne.

2022. ápr. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

És ha MZP megnyerte volna, azt hiszed ingyen lakást kaptál volna?!

Nevetséges... Ezek annak idején még a libákat is ellopták, fizetőssé tették az egészségügyet, 160Ft-ra emelték 15 éve egy köbméter gáz árát, Gyurcsány meg a parlamenti ülésen kifordította a két zsebét, majd azt mondta: emberek, van nekem pénzem?

Na ettől a bandától te még száraz buzamagot se várj, nemhogy lakást!

2022. ápr. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy lakást kaptam volna, de talán több esélyem lenne 15-20 év munkával egy saját lakásra. Jelenleg azt látom, hogy hiába dolgozom x évet, a pénzem egyre kevesebbet ér. Egyébként ezért nem csak Orbánt hibáztatom, sztem ez egy globális probléma, de Orbánék eléggé öntöttek olajat a tűzre a CSOK-kal és a többi intézkedéssel. Illetve azzal hogy a bérek nálunk nevetségesek, a Ft egyre kevesebbet ér az Euroval szemben, és még sorolhatnám. Ez mind tudatos gazdaságpolitika része, ami rövidtávon lehet villogtatni h kevés a munkanélküliség (van az Audi gyárban egy rakat rabszolga) cserébe persze mindenki relatíve sz . rul él.
2022. ápr. 4. 12:38
 16/19 anonim ***** válasza:
37%

"talán több esélyem lenne 15-20 év munkával egy saját lakásra."

Az a baj, hogy csak talán. De mondok jobbat: Kb. egy évvel ezelőtt Böröcz felvetette hogy lehessen megvásárolni önkormányzati lakásokat. A mai ellenzék véleménye az volt, hogy a fiataloknak inkább bérlakásokat kéne biztosítani, ahogy nyugaton. Az osztrák példával élve, ott talán a lakosság 20%-a rendelkezik saját lakással, a többiek bérelnek valamit. Az ellenzéknek egy ilyen nyugati rendszer felépítése a célja. Azt már elfelejtették hozzátenni hogy hazánkban önkormányzati bérlakáshiány van és nincs tervbe véve újak építése. Amit most épitenek az a külföldieknek van meg a túristáknak, pl. Budapest lakosságának 10%-a már most külföldi. Szóval az ellenzéktől semmit nem kaptál volna...

2022. ápr. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Folytatva a gondolatmenetet az van, hogy pl. a Budapesten dolgozók egyre inkább kiszorul az agglomerációba, mert a fővárost külföldiek foglalják el. Ingatlanügynökök százai vásárolnak fel lakásokat, hogy külföldieknek meg túristáknak adják bérbe. A dolgozó meg lassan kiszorul, pedig a profitot ő termeli.

Aztán még járvány alatt volt pofája a sok vendéglátósnak meg ingatlanosnak panaszkodnia, hogy csődbe megy stb. mikor hogy a fenébe menne csődbe mikor évtizedek óta a gazdag külföldiekből teljesen megszedték magukat... Na erre az ellenzéknek semmilyen programja nincs. A Fidesz is csak annyit tudott tenni, hogy bizonyos célcsoportoknak segített, leginkább a családosoknak, de ez is több mint a semmi.

A gyárakban meg nyilván megy a robotolás, de ezt nem a kormány írja elő, hanem a multi gazdag vezetősége diktálja, mert itt olcsó neki a munkaerő, a profitot bezsebeli, esetleg töredéket visszacsorgatja EU-s támogatás formájában. A sok birka meg azt hiszi, az EU pénzeli az országot. Hát a nagy fenét, hisz a profitot a magyar dolgozó termeli ki! A kapitalizmus bizony így működik. Akkor lesz rend ebben az országban, ha végre kilépünk már az EU-ból, mert 2004 óta csak a kizsákmányolás folyik, még a hazai mezőgazdaságot is ellehetetlenítették. Saját mezőgazdaság kell és saját ipar ezekre lehet alapozni!

2022. ápr. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

17:


Részben egyetértek, részben nem.


Azzal egyetértek hogy a kapitalista multik tesznek tönkre minket, de nem csak minket, hanem az egész Földet.


Azzal nem, hogy ki kéne lépni az EU-ból ahhoz hogy felvegyük velük a harcot. Egyszerűen a berendezkedésen kéne változtatni, most szolgaország vagyunk, de lehetnénk olyanok is aki valamiben élen jár, leginkább technológia, ami persze nem 5 perc, de 12 év alatt azért el lehet érni, hogy valamiben élenjárók legyünk


Sajnos a Fidesz alatt élenjárók lettünk a covid halálozási statisztikában, a legsz . rabb reálbérk, oktatás és egészségügy tönkretétele, korrupcióban


De nem látom h élen járnánk bármi dologban.


Azt látom h a Fidesz 2/3-al kormányoz már 12 éve, és ez nagyon sok idő! Kevés pártnak adatik meg ennyi. Ennyi idő alatt nagyszabású dolgokat lehetne véghezvinni. Oktatás, egészségyügy vagy épp a K+F szektor felvirágoztatását. Hiszen a magyarok mindig is élen jártak a tudományban, csak pénz nem volt rá soha.


Sajnos ezidő alatt főleg arra ment el az energia hogy az EU-s pénzt ellopják.


Én pl. fizetem az adót, de minek? Egy Ft-ot nem látok viszont se az adóból, se az EU-s pénzből. Korházba max akkor mennék ha meghalni mennék, az utcán akkora kátyúk h egy kisebb kocsi átzuhan Kínába, az oktatás egy sz . r, mégis mit kapnék vissza az adómért cserébe?


Ez zavar. És nem azt mondom h az ellenzék jobb de most konkrétan az történt h a Fidesz egy nagy ÍGY TOVÁBB!-ot kapott a néptől. Szóval ez egy jelzés, hogy nekünk jó így, legyen még rosszabb az egészségügy, lopjatok el még több pénzt, járjatok helikopterrel esküvőre a magánbirtokra, sajátítsátok ki a Balatonparti kempingeket és építsetek rajta lakóparkot milliárdosoknak, stb... Szóval ez egy felhatalmazás h amit eddig csináltak rosszul azt csinálják továbbra is rosszul. És őszintén mondom szerintem ezzel a Fidesz szavazók is rosszul járnak hosszútávon.

2022. ápr. 4. 15:22
 19/19 anonim ***** válasza:

Az, hogy élenjárók legyünk valamiben, függetlenednünk kell. Az EU miatt vagyunk szolgaország, a multik által pedig elveszünk a nagy közösbe.

Az oktatás és az egészségügy esetében nem mondhatjuk hogy nincs változás, amellett hogy egyébként nem értek egyet minden lépésével. Egy átmeneti időszakot látok, ahol még a vezetők is most tanulják/tapasztalják a történéseket, és kísérleti céllal változtatnak bizonyos dolgokon. Mindenesetre nem mondanám, hogy az utóbbi 10évben mondjuk rosszabb lett volna az oktatás, vagy az egészségügy, igaz nem is javult sokat.

A K+F szektor figyelemmel kísérésével szintén megállapíthatjuk, hogy függetlenedni kéne. Pl. ha a multikat nézed, igazából elenyésző helyen van magyarországi kutatás/fejlesztés azok inkább a külföldi székhelyekre koncentrálódnak. Természetesen együttműködés sok helyen van, pl. a gyártásfejlesztés vagy az új technológiák bevezetése ilyen, azonban ezek általában az anyavállalat által jól definiált sablonok mentén történnek, így a klasszikus értelemben vett kutatás gyakorlatilag nem létezik. Ennek megfelelően az egyetemeken végzettek (mesterdiplomára gondolok elsősorban) nagy része is beleolvad egy multikhoz kötődő, technikusi szintű ismereteket kimerítő vállalati kultúrába és hierarchiába, miáltal részesei vállnak annak a kizsákmányolásnak amelynek középpontjában a multi felsővezetése áll.

Namost ez a komplex rendszer igazából olyan sok szálon fűződik sok-sok mögöttes üzleti és gazdaságu érdekkel hogy az "ellenzék" ennek globális szerepkörét még át sem látja, nemhogy megoldaná.

Ehhez rendszerváltás kell (ami el is jön a maga idejében) , de nem olyan módon és formában ahogy az "ellenzék" elképzelte. Jelenleg az ellenzék mögött egy olyan hozzáállás lapult hogy "bármi más csak ne a Fidesz" nos ez irreális mai világunkban, és tulajdonképpen azért, mert a globális rendszer működése ennél lényegesen összetettebb.

2022. ápr. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!