Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az,hogy lehet,hogy a népszavaz...

Az,hogy lehet,hogy a népszavazás érvénytelen, de a fidesz 2/3-al nyert?

Figyelt kérdés
Ha annyian érvénytelen szavazatot adtak le a népszavazásra(gondolom nem fideszesek) akkor,hogy nyerhetett ekkora fölénnyel?
2022. ápr. 4. 13:30
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
43%
Úgy, hogy úgy van saját magukra szabva a választási törvény, hogy ha a 8 millió szavazó 40%-a úgy gondolja, hogy fidesz, akkor az 68%.
2022. ápr. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
77%

Egyrészt választásokon vannak egyéni körzetek is, nem csak lista. A körzetekből több képviselő jut be és a körzethatárokat már rég úgy húzta meg a fidesz, hogy neki kedvezzen. Emiatt lesz nagyon nehéz leváltani őket.

Másrészt én is ismerek olyan jobb hiján fideszre szavazókat, akik viszont a népszavazáson érvénytelenül szavaztak.

2022. ápr. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
65%
Úgy, hogy nagyon sok ismerősöm és én is a szavazáson érvényesen szavaztam, a népszavazást pedig egy értelmetlen, felesleges őrületnek tartottam legelső perctől fogva, amikor eldőlt, hogy kiírják, így a népszavazáson mindkét rubrikát beixeltem (azaz tudatosan érvénytelenül szavaztam), a választáson meg érvényesen szavaztam az ellenzékre, csak hát sajnos - ezek szerint - nem voltunk elegen. Egy egyesült ellenzék támogató
2022. ápr. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
26%

Sokan nem a Fideszre, hanem MZP ellen szavaztak..

Ha MZP nincs, annyi Fideszes szavazat lett volna kb, mint ahány érvényes szavazat a népszavazáson.

Nem kellett volna gombázni,meg Ukrajnázni

2022. ápr. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
70%

10.

Miért, mi a fidesz politikája? Programjuk nincs, helyette, ami van: a folytonos ellenségkeresés és a kirekesztés, megalázás. Bónuszként Putyin f...nak a szopogatása. Ebből neked melyik volt olyan vonzó?

2022. ápr. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
77%
Pl én stabil fidesz szavazó vagyok, de a népszavazáson érvénytelenül szavaztam, mert hülyeségnek tartom.
2022. ápr. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

16

Rád is vonatkozik a 15. féle kérdés.

2022. ápr. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Számolj így!

A szavazóképes lakosság (továbbiakban: sz. l.) ~70%-a elment szavazni és ~55%-a a Fideszre voksolt. Ők döntő többségben a népszavazásra érvényesen, nemmel szavaztak. Ez a sz. l. 0,7*0,55-szöröse, vagyis 0,385-szorosa, vagyis 38,5%. Egy kevés ember szavazott igennel, és sokan szándékosan érvénytelenül. Így a népszavazáson az érvényes szavazatok száma nem érte el a sz. l. 50%-át, vagyis a népszav. érvénytelen lett.

Az ogy. választás pedig mindenképpen érvényes, sőt, a 70% körüli részvételi arány kifejezetten magas. Aki pedig azon szavazott, azoknak ~55%-a a Fideszt választotta listán, ~35%-a az ellenzéki összefogást. Ennek alapján a pártok között kiosztottak Ugyanakkor egyéni választókerületi jelöltre is szavaztunk. Ott túlnyomó többségben a fideszesek nyertek, így a parlamentbe a pártlistán szereplő és választókerületet nyert jelöltek között összességében annyival több fideszes lett, hogy éppen, de megvan nekik a 2/3-uk a parlamentben.

2022. ápr. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
25%

Úgy, hogy a homofób népszavazás még az orosz-ukrán haború előtti taktika volt a Fidesz részéről, amit ők maguk is elengedtek, miután jött egy valódi háború.


A Fidesz alapvető, pofonegyszerű politikai üzenete 2010 óta változatlan: mi védünk meg titeket, kedves magyarok, valami szörnyű nagy rossztól. Egy fenyegetéstől, ami ellen nélkülünk védtelenek vagytok.


Ez a "rossz" 2010 óta többnyire egy nemlétező dolog volt, azaz a Fidesz kommunikációs gépezetének előbb le kellett "gyártania" fiktíven az ellenséget, akitől aztán megvéd a kormány.


Erre készültek most is, hiszen az orosz inváziót ők sem látták előre. A 2015-ös menekültválság kifulladt, a Soros-tervről is lerángattak annyi bőrt, amennyit lehetett és épp lecsengőben van a COVID-téma is a járvány enyhülése miatt.


Maradt a Brüsszel elleni "szabadságharc", aminek viszont új színt kellett adni, ráépítve egy, a magyar társadalomban elevenen élő előítéletre (a homofóbiára).


Ha nincs orosz-ukrán háború, akkor a melegek lettek volna az új "veszedelem", amitől egyedül a jelenlegi magyar kormány védhet meg bennünket.


A történelem viszont magától felkínált egy reálisabb "veszedelmet", a szomszédban zajló valódi háborút - aminek a rémét még csak fel sem kell építeni fiktíven, súlyos milliárdokból, kemény propagandamunkával.


Így egyszerűen "elengedték" a költségesebb ellenségkép legyártásának eredeti tervét, és ráfordultak a kézenfekvőbb, reálisabb háború témára. Így lett a fülkeforradalmás dzsungelharcosokból békepárti hippi egy perc alatt, és a gyerekeket mesék útján megfertőző melegek helyett a háború sokkal valóságosabb (és ingyenes!) rémképe az új veszedelem, amitől egyesegyedül Orbán Viktor mentheti meg a magyar nemzetet.


Persze addigra a népszavazási kezdeményezés már le volt adva, az időpont kiírva, tehát becsületből végig kellett tolni azt is. De sok kakaót nem toltak már bele, még az állami tévékben is csak a "futottak még" hírek között szerepelt.


Egyszerűen csak elengedték, a nem várt, ritka szerencse ugyanis kivételesen egy sokkal hihetőbb, a valóságban is létező veszedelmet kínált fel nekik tálcán.


Így csak annyit kellett szajkózni: az ellenzék háborút akar, mi békét. Az ellenzék a saját gyermekeit is meg szeretné gyilkoltatni, mi megvédjük a magyar fiatalokat a háborútól. És hozzátenni, minél többször azt a szót, hogy "veszélyes".


Ez kábé ennyi, nincs rajta túl sok filozofálni való. Attól még a melegtéma be van tárazva (és most szólok előre: utánuk a cigányok jönnek), és amikor épp nem lesz valódi háború vagy ellenségkép, esetleg Soros Gyuri bácsi is meghal (mint ahogy eltűnt a színről Juncker és lassan Merkel is), egyszerűen csak le kell emelni a polcról az "LMBTQ" feliratú ellenségkonzervet, és újra tálalható.

2022. ápr. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
82%

Kedves #15! #10 vagyok és válaszolnék: Én még a fülkében is vacilláltam de akkor felsorolom pártonként a problémámat

Momentum: Vidéki nagyvárosba lakok a nyugati határon soha egyszer se olvastam semmit tőlük ami nem Budapestet érintette volna amikor Budapesten tanultam még az ideiglenes lakcím kártyám is odaszolt többet voltam ott mint otthon sem engedtek az olimpiai kérdésben szavazni mondván ,hogy nem érdekli őket a vidéki ember véleménye csak a Budapestié innentől igazából fölösleges is egyáltalán számításba venni mit akarnak (bár tény hogy a gazdasági jobbos piacpárti gondolkodásuk tetszik de azért sajnos a sok negatívum mellé kevés volt.

DK: Irritál Gyurcsány Ferenc személye 2006-ban mivel nem voltam ott nem tudom ki mond igazat így számomra az kevésbé mérvadó de egyszerűen öszödi beszéd és annak az embernek minden más megnyilvánulása elég nekem hozzá, hogy ne akarjam politikai vezetőnek ezen kívül az európai egyesült államokos törekvése sem túl szimpatikus nekem.

Jobbik: Igazából számomra érhetetlen perpillanat mit akarnak kevésbé szélsőséges mint a mi hazánk de azért a Fidesz sem elég jó nekik ameddig volt arculata addig csak szimplán nem tetszett a nemzeti radikális vonulata így meg igazából olyan mint egy vákuumban lebegő semmi.

Összefogás igazából a DK testvér pártja.

MSZP: Igazából külön tőlük nem sok mindent hallottam hogy mit akarnánk ők maguk mint MSZP de ami megütötte a fülemet mikor nyilatkozták, hogy egyes vitatott magyar történelmi személyeket kivennénk a nemzeti tantervből mint Horthy és Wass Albert ami számomra felháborító hiszen akkor miért nem kapjuk ki a külföldieket is és csak arról tanulunk ami tetszik nekünk. A múltból csak úgy lehet tanulni ha megismerjük nem szeretem az eltörlés kultúráját semmi formában se nem történelmi se nem könyves vagy filmművészeti formában.

LMP: Igazából hasonlóan problémás számomra mint az MSZP sok mindennel nem kampányoltak kivétel az ökológiai vonultuk ami bár tetszett de azért annyira nem hogy az egészet elvigye a hátán főleg a többi párttal együtt.

MKKP: tetszett a párt köztük és a Fidesz között vacilláltom mert tetszik, a vicces felfogás és az ügyek melletti kormányzás de nem voltak túl esélyesek és nem tudtam elképzelni hogy tudtak volna kormányozni ha isteni csoda folytán nyernek.

MM és NÉP: egybe veszem mert nincs értelme külön választani vagy pénz mosás vagy kamupárt, hogy valamelyik oldalt gyengítse.

Mi hazánk: Könyvdarálás megbocsájthatatlan számomra bármi is van benne ezen kívül nemzeti radikális hülyeség mint a Szibériai bér rab tartás meg egyéb hülyeségek abszolút unszimpatikusá tették nekem.

Fidesz: Nem tetszik se az ellenség kép sem gyártás túltolása sem pedig ez a gyerekvédelmi szar. De tetszik a bevándorlás politika tetszik, hogy a szociális háló csak akkor tart ha dolgozol. És a keleti nyitás is a nyugattal szemben nem igazán vagyok eu párti nem tetszett hogy amikor támadás érte Párizst vagy Belgiumot siránkoztak és kitették FB képeket nem tetszik, hogy minden évben kétszer összeülnek csak az óraátállítás eltörlése végett és évek óta nem tudnak megegyezni a semmiről mert mindenkinek más a véleménye melyik maradjon melyik menjen minden ország had válaszon miért nem tudunk beállni úgy sorrendben ahol már eltörölték lásd USA és nem össze ülni egy hétig a semmiről beszélni ne érts félre a demokrácia jó de van egy határ azt sem szavaztatják meg hetekig euro milliókból, hogy milyen színű legyen a parlament Belgiumba hanem lefestik. Ezen kívül összeégében nem bíztam abban hogy az összefogás nem fog szétesni a sok belső konfliktus miatt hiszen a nevükben sem tudtak megegyezni valamint azonnal mindent rátoltak MZP-re már most amiért őszintén megmondom akár mennyire fura volt nekem végig de őszintén sajnáltam tegnap mikor se Jakab se Gyurcsány nem tolta oda a képét és utána öt szidták.

2022. ápr. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!