Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fiatal társaim, ti mit gondolt...

Fiatal társaim, ti mit gondoltok a választás utáni életről?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva, engem nagyon lehangolt ez a vereség, jobban mint a 18-as, nem is az zavar, hogy gőzött a fidesz, hanem inkább az, hogy nemhogy csak győzött, de jobban szerepelt mint az előző választásokon.


Őszintén, nem látom a kiutat ebből, az ország népe erre szavazott(még országos lista alapján is simán győzött a fidesz) és egyre inkább úgy érzem hogy egyre nagyobb a távolság köztem és az átlag magyar között, lehetséges, hogy itt lenne az idő továbbálni? Igazából mesterdiplomával, nyelvtudással informatikai területen én úgy érzem hogy bármikor léphetek, ha úgy döntök.


Ti hogy látjátok a helyzetet? Láttok valami fényt az alagút végén? Ti is gondolkodtok ilyeneken?


(Főleg fiatalok, kb 35 alattiak véleményére lennék kíváncsi)



2022. ápr. 4. 15:29
 1/6 anonim ***** válasza:
39%

Bár én 36 lettem 2 nappal ezelőtt, de talán még beleférek.

Én is informatikai diplomával rendelkezem, jól is keresek egy cégnél, mint IT vezető, de hamarosan magánvállalkozásba is belekezdek, szóval vannak terveim, megtakarításom és jól is élünk, mindenünk megvan.

Szóval én örülök, hogy a Fidesz nyert, rájuk is szavaztam, mert így biztosan lesz esélyem a magánvállalkozásom felépítésére, mert igen kedvezőek ezeknek jelenleg az anyagi vonzatuk.

2022. ápr. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
28%

Én kicsit idősebb vagyok, és bizony a Fideszre szavaztam. Addig nem lesz változás, amíg Gyurcsány és a bandája ki nem öregszik, mert egyszerűen nem adnak helyet egy valóban új generációnak.

Megfordítva: a Fidesz is Orbánra épül, és már ő is lassan 60 éves, ott is lesznek gondok, nem is olyan sokára... Szerintem (legkésőbb akkor) ha ő kiöregszik, a biztos szavazótáboruk nagyon megérzi majd. HA akkorra kinőne egy valóban új politikai erő, annak biztos lenne valós esélye a kormányzásra.

2022. ápr. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én már megjártam nyugatot, teljesen más mint itt, egy kezdőnek sokkal több lehetősége van mint itthon.

Jelenleg egy határ menti faluba élek, innen dolgozok egy belgiumi cégnek, alkalmazás fejlesztést csinálok.

Mi csak a szülők miatt jöttünk vissza, após lebetegedett, párom ápolja, ő semmit nem kap, mert még csak 62 éves, de nem kereső képes.

Anyós idősebb, ő 65 éves már 3 éve nyugdíjas, de alig kap valamit. (89 ezer)

Voltak ők is kint, de nyelvi okoból még egy bolti vásárlás is körülmény volt, így vissza akartak jönni, a saját házukba.

2022. ápr. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A kort azért írtam, mert egy idősebb ember aki itt építette fel az életét más helyzetben van, mint akit még semmi nem köt ide.


#1 Te miből gondolod, hogy ez lesz? Szerintem pont az ellenkezője fog történni, és ez akkor is megtörténne ha nem a fidesz irányítana. Választások előtt mindent behoztak hogy azt lássa a nép, hogy nincs gond, de az infláció előbb vagy utóbb el fog érni minket is, a háború okozta gazdasági zuhanásról nem is beszélve.


#2 Őszintén meg tudom érteni, én is örülnék ha végre kikopna ez a banda, mert csak árnyékot vetnek a fiatal feltörekvő baloldali politikusokra.

De ami miatt én rájuk szavaztam az az, hogy ez így nem mehet tovább, nem egészséges demokrácia, ha egy párt éveken át 3/4 es többségbe van.


#3 Én is igazából család miatt maradnék, de a másik oldalon meg úgy vagyok hogy én nem akarom ilyen emberekkel körülvenni magamat akik ennyire bekövesedve gondolkodnak a világról (mármint nem szülők, hanám választópolgár társaim)

2022. ápr. 4. 16:16
 5/6 anonim válasza:
54%

22 éves vagyok, még egyetemen tanulok, persze ettől megy tovább az élet, de az eredmények láttán jobban megerősített, hogy innen bizony menni kell, mert a Fidesz miatt előbb-utóbb nagy gazdasági problémák lesznek.


Egy kis faluban élek (<1500 szavazó), de sem az MKKP, Egységben Magyarországért, sem a Mihazánkos jelöltje, összeadva sem kapott annyi szavazatot, mint a Fideszes. Pedig vannak bőven fiatalok, sokról tudok akik 2018-ban (bármilyen) ellenzékire szavazott, akkor még az MKKP és Momentum is nagyon jól teljesített itt.


Nem is az szomorít el igazán, hogy a Fidesz nyert, ez várható volt, hanem inkább, hogy valószínűleg rengeteg fiatal rájuk szavazott, olyanok, akikkel talán pár éve együtt tüntettünk. Olyanok, akik tisztában voltak a Fidesz lopásaival. Pesten persze jobb eredmények születtek, de a Fidesz eredményvárós videókon látható volt, hogy sok korombeli állt hozzájuk. A fiatalokban csalódtam a legnagyobbat, így ez az ország megérett a teljes sötétségre.


A zommer gen-z pedig alapból Fideszes növendék, vagy el sem ment szavazni.

2022. ápr. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
61%

16 éves vagyok, gimnazista. Nem mondanám, hogy kifejezetten értek a politikához, vagy, hogy hosszú évek óta követem a történéseket, de az utóbbi időben úgy-ahogy szerintem sikerült kialakítanom a vélémenyemet a témával kapcsolatban. Őszinten szólva eléggé lehangol és elkeserít az eredmény, főleg, mert lényegében a jövőmet határozta meg. Egész eddig úgy voltam vele, hogy lehet ez jobb, még törtenhet valami változás ezért itthon képzeltem el a jövőmet, magyar egyetemet nézegettem, de most elég hirtelen rájöttem, hogy lehet nem ez a legjobb opció és inkább külföld felé kéne keresgélni. Az egyetlen ok amiért maradnék esetleg a család és a barátok.


Sok barátom, osztálytársam eddig is külföldőn tervezte az életét, de a mai beszelgetésekből az jött le, hogy konkrétan majdnem mindegyikük, még aki eddig nem is akart, külföldi (Ausztria, skandináv országok főleg) egyetemre próbálna meg jelentkezni (bár nyilván nem tudni mennyire fogják ezek a terveiket megvalósítani). Azt hozzá kell tenni, hogy realtíve jó, Pest-környéki gimibe járunk úgyhogy a többség nem Fideszes és korábban is sokan gondolkodtak kiköltözésben, de még engem is meglepett, hogy ennyire sokan. Úgyhogy ja, elég szomorú a helyzet.

2022. ápr. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!