Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Baloldal tényleg ennyire...

A Baloldal tényleg ennyire undorító? tényleg kell 1 bűnbak?

Figyelt kérdés
Márki-Zay Péter kezdték okolni hogy miatta vesztett az összefogás és bár igaz hogy hozzájárult de amit csinálnak az undorító! teljesen úgy látom hogy most hogy vesztettek kell 1 bűnbak akit "meglincselhetnek" és kirúghatnak, de tényleg ez lenne a baloldali erkölcs? én jobboldali vagyok azon belül is Mi Hazánkos! de ez több mint gyalázat... tényleg ez a baloldali erkölcs? ti mit gondoltok?

2022. ápr. 4. 22:19
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Ilyen történelmi bukás után természetes, hogy fejeknek kell hullania. A szavazók elég világosan elmondták a véleményüket: nem kérnek MZP-ből és nem kérnek az ellenzékből.
2022. ápr. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%

Ki tudja mi folyt a gittegyleten belül. Én nehezen akarom elhinni, hogy az összefogáson belül többségben volt aki támogatta MZP ámokfutását. Ezek után nyilván bűnbakot csináltak belőle (jogosan vagy nem, azt döntsék el a szimpatizánsok)

Amúgy egyértelmű, hogy gyűlölet kampánnyal nem lehet nyerni, csak szavazókat veszíteni.

A Fidesz egy maréknyi ellenzéki politikus ellen uszította a népet, MZP viszont milliókat hülyézett le, és gyűlölködésre ösztönözte a szavazótáborát. Ez tuti hogy az egyleten belül is sok mindenkinek nem tetszett.

2022. ápr. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Borítékolható volt

Gyurcsánynak pl. létkérdés mert különben őt kergetnék el!!!!


Most neki kellene a szégyen padban ülni a nejével, de helyette Maki bevállalta önként és dalolva

2022. ápr. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Egyetértek kérdező,gyomorforgatóan viselkednek és igen,ez a balos erkölcs.Még annál is undorítóbbak mint amilyennek eddig gondoltam őket.
2022. ápr. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
A legdurvább az, hogy Jakab volt az első, aki nekiugrott majd ma még az ATV-ben folytatta. Holott a jobbik szavazói vesztek el (2018-ban a jobbik által simán hozott körzetek most simán a Fideszé lettek + a mi hazánk is bent van a parlamentben) és őket nagyon nem márki-zay űzte el. Szóval, ha valakinek felelősséget kell vállalni, az Jakab. De mit is várt a kivérzett Jobbiktól bárki? Az EP választásos 6% már mutatta, hogy nem fogják hozni a szavazókat, akiket kellene.
2022. ápr. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező


"tényleg ez a baloldali erkölcs?"


Mielőtt könnyeket hullajtanál Márki miatt, ha már erkölcsről kérdezel, az milyen erkölcsös viselkedés volt amit Dobrevvel szemben csináltak az előválasztáson?

2022. ápr. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Márki-Zay végtelenül ellenszenves számomra. De nagyon megszántam, amikor mindössze a családjával a színpadon, egy maréknyi ember előtt mondott választásértékelő beszédet. Miközben országszerte rengeteg plakáton ma is ott a jelmondatuk: „EGYSÉGBEN MAGYARORSZÁGÉRT”.
2022. ápr. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem gáz ez az általánosítás, noha azzal egyetértek, hogy az ellenzéken belül valóban leszerepelt, csakhogy előttem épp a "jobboldali erkölcs" (Jakab Péter és a Jobbik).


Nagyon gáz volt Jakab nyilatkozata, ahogy rögtön futott besározni a szintén jobboldali Márki Zay Pétert, akit annak idején épp A JOBBIK kérte fel a hódmezővásárhelyi indulásra.


A "jobboldali erkölcs" kormányon és ellenzékben is ugyanaz: a hazugság, az álszentség, az alakoskodás "erkölcse".


Mennyire hihető ezek után, hogy a Jobbik valóban őszintén vett részt az összefogásban és mindent megtett a győzelemért? Ha ők az elsők, aki sározzák a saját közös jelöltjüket?


Gyurcsányék legalább kussoltak első körben, de hát róluk azért már rég nincsenek illúzióink, ugyanaz mint Orbán, csak ellenzéki mázzal bekenve.


Tény, hogy csak és kizárólag Karácsony Gergőben (és általa a Párbeszédben) és Donáth Annában (és általa a Momentumban) volt annyi erkölcs és gerinc, hogy odaálljanak a színpadra a közös jelölt mellé, és vállalják vele együtt a közös vereség felelősségét. Ez politikusi erkölcsi minimum kellene legyen!


Úgyhogy a kérdező eredeti kérdésére reagálva: a jobboldali és DK-s erkölcs valóban leszerepelt. De nem kellene általánosítani, mert volt egy baloldali és egy liberális politikus, akikben igenis volt erkölcsi tartás odaállni mellé!

2022. ápr. 5. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

#8


Mostanra kiderült, hogy Márki maga volt, aki azt akarta, hogy egyedül álljon ott. Karácsonytól elvárható is volt, hogy ott legyen, olyan nagy összetartó haverok lettek.

Dobrev meg még jó, hogy nem állt oda, hiszen Márkinak párszor sikerült azért belerúgnia. Nagy pofával közölte, hogy neki van esélye, de szerintem ha Dobrev lett volna a jelölt ennyit ő is elért volna. Aztán az is kedves volt Márkitól, amikor úgy nyilatkozott róla, hogy nő létére... na ezzel lényegében azt mondta, mintha a nők valami alacsonyabb rendű lények lennének.

2022. ápr. 5. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#9 Ez szerintem mese habbal - illetve annyiban hiszem el, hogy Márki Zay elébe szokott szaladni valóban a ciki helyzeteknek. Tudta, hogy vereség esetén nem állna ki mellé a fele sem, hát inkább ő javasolta, hogy ne tegyék.


Azért Karácsony és Donáth Anna mégis odatette a pofáját legalább, én ezt gerinces dolognak tartom, ami tartásról árulkodik. A politikában a kudarcot is kell tudni vállalni.


Dobrev amúgy nem lenne rossz politikus szerintem sem, ha nem Gyurcsány Ferencnek hívnák a férjét. De szerintem még sokkal könnyebben lejáratható lett volna emiatt (ha a mosható agyú tömegeknek még azt is el lehetett adni, hogy Márki Zay egy "Mini Feri", akkor Ferinével mit lehetett volna, szerinted?)


Ezzel együtt az eredmények azt mutatják, hogy balról kb. mindenki elment szavazni, a jobboldali jelölt dacára, fegyelmezetten. Jobboldali szavazót viszont max Márki Zay hozott, pár ezret, Hódmezővásárhelyről. Szerintem éppenséggel a Jobbik szerepelt le durván, akiktől a "kiábrándult fideszesek" és a jobboldali beállítottságú vidékiek megszólítását várta az összefogás. A baloldali pártok elvitték az urnákhoz a komplett fővárost (még négy egyéni körzettel többet is vittek mint 2018-ban), Szegedet, Pécset. A Jobbik SEMMIT nem vitt, és még Márki Zay is elvesztette a körzetét.


Úgyhogy én az ellenzéki összefogásnak éppen a jobboldali szárnyában látom a kudarc fő tényezőjét. Ennyiben igaz, hogy Dobrev Klára is vitt volna közel ennyit, mert baloldali-liberális választóréteg volt csak fegyelmezett és mozgósítható lényegében az ellenzéki oldalon. Ez sajnos 30-40% között mozog Magyarországon (még a Kutyapárt is lefed belőle vagy 3-4%-ot).


Sajnos az egykor 20% közeli Jobbikból legalább a felét a Fidesz szívta fel, a maradék 10%-on meg kb. 6-4 arányban osztozik a Mihasznák pártja és a csonka Jobbik.


Bónuszban még a pálya is Orbánnak lejt, és rendkívül jól jött neki a háború a szomszédban. De ez van. Attól még a vereséget is vállalni kell, ahogy a sportban, kiállsz és elviszed a balhét. Ez a minimum, ezt még Orbán is megcsinálta 2002-ben és 2006-ban, pedig híresen rosszul tud veszíteni. Szerintem gáz, hogy Karácsony és Donáth Anna kivételével a többiek ezt nem voltak képesek megcsinálni.

2022. ápr. 5. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!