Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Innentől most már a nemzeti...

Innentől most már a nemzeti értékek (Isten, haza család) kerülnek előtérbe a nyugati kultúrbalos (feministák, melegek, feketék stb.) eszmék helyett?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 20 év kb. azzal telt, hogy nekem mint nemzeti érzelműnek ciki volt kimondanom, hogy a hazaszeretet fontos, hogy az istenhit fontos (még ha nem is erőltettem rá másra a vallásom), és igenis úgy helyes, ha a nők szülnek és nem a bulizást választják életük végéig.

Tudom, hogy furcsány hangzik, de főleg a minden csapból folyó meleglobbi árnyékában én éreztem kisebbségnek magam. Voltam Jobbik szavazó, most a Mi hazánkra voksoltam. Bár soha éreztem igazán képviselve magamat, mert tőlem az utcai harcok, Pride-on vonulók megdobálása távol áll, viszont a Fideszt meg túl korruptnak tartom ahhoz, hogy elhiggyem, tényleg hisznek a keresztény értékekben.

Mindenesetre mégis ezzel a választással érzem most valahogy azt, hogy a hazaszeretetről nem lesz többé ciki beszélni, nem néznek fleknis bolondnak, ha Jézus nevét kiejted a szádon, sem nőgyűlölőnek meg incelnek, ha a család fontosságát hangsúlyozod.

Szerintem új világ jött el, legalábbis itthon: a "hagyományos", szerintem normális értékek világa. Ti ezt hogy látjátok? Főleg jobboldaliak véleménye érdekelne.



2022. ápr. 5. 03:52
A kérdező szavazást indított:
Igen, Magyarország döntött a hagyományos értékek mellett
Igen, de hosszú még az út, hogy visszaálljunk a normalitás talajára
Nem, ez csak átmeneti, négy év múlva megy a Fidesz
Nem, a nyugati eszmék bárhogy is, de győzni fognak végül
31 szavazat
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
21%

Bármit is írnék, egy elmaradott ősember lennék én is egy akármilyen baller szemében.

Van egy gond egyfajta nem túl érettnek mondható gondolkodással, ha kinyilvánítasz egy véleményt, a hallgatóság szerint 100%-ban azt magadénak fogod érezni, és totálisan elhatárolódsz az ellentábortól.

Még csak esélyét sem adják, hogy ne a legrosszabbat feltételezzék az ő szemléletük, álláspontjuk szerint.

Ez a tipikus liberál gondolkodásmód, amire olyan büszkék, ami pontosan 1 darab biten üzemel.

A feministák meg.....ilyen Nagy Blanka féle ösztönvezérelt bugyuta nők.

Mára elért oda a politika, hogy lényegében neveléselméletek alapján működik, de hát mint oly sok más is, a régi időkhöz köthető, és csak szar lehet.

Létezik manapság hittan, erkölcs, vallás, etika, stb...még csak alapfokon is az iskolákban?

Na ezért tartunk ott, ahol, mert rendszertelen szarkupacban élnek sokan.

2022. ápr. 5. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
77%

Szóval:


Férfi vagy

Nincs családod

Rendes fasisztának nem tartod magad, de azért szalonnáci szívesen vagy

Feketének lenni szerinted eszme

Fontosnak tartod elmondani férfi létedre, hogy egy nőnek mi a dolga


Apa, téged nem azért tartanak incelnek, mert nem volt elég mandátuma az aktuális széljobber bohócegyletnek, hanem mert incel vagy.

2022. ápr. 5. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
93%

Jobboldali és keresztény vagyok, éppen ezért szavaztam a feudális képmutatók ellen.

Amit te leírsz, annak sem a jobboldalisághoz, sem a kereszténységhez nincs köze, leginkább azért, mert messziről érződik a trollkodás.

2022. ápr. 5. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
90%

Innentől a túlélés kerül előtérbe.


Nézzetek híreket, az EU gondolkodik rajta, hogy nem vesz orosz gázt, az ukrajnai vérengzés miatt.

2022. ápr. 5. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

1: ez az oldal mondjuk valóban hemzseg az "értelmiségtől", ez már a 2-es 3-as válaszokon is látszik.

Hittant én is kötelezővé tenném, etikát talán nem, de állampolgári ismereteket mindneképp. Persze ez már a szemükben diktatúra lenne, miközben a gender agymosás az mehet, mert mit árt a gyerekenek, ha megtudja, hogy léteznek melegek... :). Véletlenül se normális értéket kapjon a gyerek, hanem egy itthon mindössze pár éve létező totális elmebajt. Sajnálom, hogy a népszavazás nemt ment át, ebben még mindig nem kellően tájékozott ez a nép.

2022. ápr. 5. 05:27
 6/31 anonim ***** válasza:
88%
És egy Szent Eresz mellett fogunk keresztényi sámán énekeket mondani 10 elvált, egyedülálló szülő mellett mondani, hogy "A család mindenek előtt".
2022. ápr. 5. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
87%

#5 De miért tennéd kötelezővé, hogy hittant tanuljon valaki, aki nem vallásos?


Mi lenne, ha a te gyerekedet köteleznék arra, hogy az iszlám vallást tanuljanak a suliban, mert valakinek meg az tetszik? Csak olyat érdemes tanítani, amit a társadalom nagy része elfogad. Simán beírathatod különtanárhoz utána.


Amúgy nem tudom te hány éves vagy jelenleg úgy tudom, hogy a történelemtananyag része lenne az államismeret, csak nem rakták előbbre, mikor levitték a tankötelezettséget.


De én tanultam 8.-ban és gimi végén is amikor suliba jártam.

2022. ápr. 5. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, hallottál már a demokráciáról? Na és a vallásszabadságról? Az mond valamit, hogy emberi jogok? Vagy csak visszaböfögöd, amit a közmédia lenyom a trokodon?


Esküszöm, nem értem, miért ne hallhatnának a gyerekek a melegekről. MÉG HA a homoszexualitás rossz dolog is lenne... Az iskolában háborúkról, merényletekről, gyilkosságokról is tanulnak (történelem vagy épp irodalom órán). Ugye nem képzeled, hogy ettől meg erőszakosak lesznek a gyerekek? :D

2022. ápr. 5. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
89%

Kedves kérdező! Hogy jössz te ahhoz, hogy egy nő gyereket szül, vagy bulizik élete végéig? Egyáltalán kizárja egymást a kettő. Az én szüleim igenis eljártak bulizni, és ettől még teljes értékű szülők voltak.

#1: Tehát azt mondod hogy ösztönvezérelt bugyuta nők vagyunk. És mindezt csak azért, mert mondjuk valaki nem akar gyereket, vagy egy "férfi" szakmát szeretne tanulni, vagy mert fellép a szexuális zaklatás ellen, vagy azt szeretné, hogy egy munkahelyen akkor is elismerjék a vezetőt, ha nő.

Egy keresztény neveltetésben részesült feminista

2022. ápr. 5. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
94%

3. válaszolóval egyetértek.

A fidesz a kádárizmus megtestesítője. Se nem nemzeti, se nem keresztény. Módszereiben, retorikájában igazi kádári utódpárt (lett). Épp ezért nem szavaztam rájuk keresztényként, konzervatívként.


"Hittant én is kötelezővé tenném"

Bocsi, de a hittan kötelezővé tételét maguk az egyházak sem támogatják. Sőt, bármilyen furán hangzik, a hittan órarendbe való bevezetése ellen többször tárgyaltak egyházi vezetők a kormánnyal, hogy lebeszéljék róla - sikertelenül.


"igenis úgy helyes, ha a nők szülnek és nem a bulizást választják életük végéig."

Keresztényként írom, hogy egyrészt hazugság az, hogy ha egy nő nem szül, akkor biztosan a bulizást választja. Másrészt az sem igaz, hogy egy nő csak a szülésben tud kiteljesedni. Rengeteg keresztény nő volt a történelemben, aki szülés helyett más utat választott és egyébként komoly hatást gyakorolt: Slachta Margit, Salkaházi Sára, Fehér Anna vagy mást ne mondjak: Teréz anya.

2022. ápr. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!