Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem szavaztak az ellenzé...

Miért nem szavaztak az ellenzékiek?

Figyelt kérdés

A Fideszre nagyjából annyian szavaztak, mint négy éve, viszont az ellenzékre közel egymillióval kevesebben.

A környezetemben rengeteg fiatal választotta az ellenzéket, tehát ők még növelték az ellenzéki szavazatok számát.

Eszerint a korábbi ellenzékiek kb. fele nem szavazott.

Szerintetek ennek mik a legfőbb okai?



2022. ápr. 5. 13:13
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Szavaztak azok, csak nem a Gyurcsány koalícióra, hanem a Mi Hazánkra.
2022. ápr. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Azok, akik a baloldalt támogatták hithűen az elmúlt években, évtizedekben, általában nem értettek egyet az összefogás bohóckodásával,de mivel nem volt más alternatíva (a Mi Hazánk eleve jobb oldali és még túl pici ahhoz, hogy erőt képezzen a kormánypárttal szemben), így inkább nem mentek el. Inkább nem szavaztak, csak ne egy olyan ellenzékre kelljen, ami már a régi nagy MSZP szellem árnyékát sem közelíti meg. A mai túltolt liberalizmus pedig ezeket az embereket nem hatja meg úgy, mint a fiatalokat, akik legtöbbször a nagy színes álomvilágbeli elképzeléseket hajszolják még, de a valós életből sokat még nem tapasztaltak meg.
2022. ápr. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
MZP gyenge retorikai képessége, az ellenzéken belüli viták, széthúzások stb. Nem voltak elég meggyőzőek, még a változást akarók sem nagyon hittek benne, hogy ez az ellenzék képes lesz elkormányozni az országot és a választások után is egyben maradnak. Ezt nagyon jól mutatja, hogy a vereség után senki nem állt oda MZP mellé, amikor beszédet mondott a vereség után. Ahogy GY.F. mondta, "nem attól lesz valaki kapitány, hogy megválasztják".
2022. ápr. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sok ellenzéki a MHM-ra húzta az Xet
2022. ápr. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
42%
Az én ismerőseim azért nem mentek el szavazni, mert már úgy is mindegy. El van már döntve előre hogy a Fidesz fog győzni.
2022. ápr. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Na látod itt a hiba, kiindultok egy (téves) feltételezésből, nem mentek el szavazni, aztán szidjátok azokat, akik elmentek, hogy miért nem az ellenzékre szavaztak. Ha mindenki elment volna, aki nem tette, lehet, hogy más lett volna a helyzet. Ha csak annyit elértek volna, hogy ne legyen meg a Fidesznek a 2/3-a, az már fél győzelem lett volna. De nem, tespedtek otthon és másokra bízták a döntést. Most viseljék a következményeket.
2022. ápr. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 Ne nekem mondd! Én elmentem. Az ismerőseim nem mentek el, és nem is tudtam őket rábeszélni.
2022. ápr. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Részemről: mert nincs értelme már úgy is mindegy. Főleg ebből a felhozatalból. Az egész szavazózsdi csak egy színjáték. Inkább értelmesebb dologgal foglalkoztam. Nagyívbe lefoxsom az egész rendszert fideszestűl ellenzékestűl.
2022. ápr. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!